Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Klocki hamulowce i tarcze do Almerki - problem...


Gość yareckimm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

yareckimm, mialem taki sam problem. Podjedz na AutoABC na Ku Sloncu obok stacji Shell maja tam sklep obok warsztatu, za wymiane klockow zakupionyh u nich zaplacisz 50 zl, a ceny klockow maja normalne. Bedzie prosciej niz jezdzenie do warsztatu po to aby jezdzic pozniej z odrysowanym klockiem po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
yareckimm, mialem taki sam problem. Podjedz na AutoABC na Ku Sloncu obok stacji Shell maja tam sklep obok warsztatu, za wymiane klockow zakupionyh u nich zaplacisz 50 zl, a ceny klockow maja normalne. Bedzie prosciej niz jezdzenie do warsztatu po to aby jezdzic pozniej z odrysowanym klockiem po sklepach.

 

No masz racje, ale problem w tym, ze ja chce wymienić je łacznie z tarczami, a tu już koszty wzrosną. W sumie zadzwonie zapytam sie ile to bedzie kosztować.

 

Dzieki wielkie :)

 

Pozdrawiam świątecznie :mikolaj:

 

Yaro

 

 

Dzwoniłem do Auto abc. Wymiana za 60 zł. , sprawdzą na miejscu i dopasują takie jak mają być. WIELKIE DZIEKI WIESIU!!! Po Świetach jestem umówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie ma sprawy. U mnie okazalo sie ze klockow nie musze wymieniac bo sa jeszcze calkiem grube (pomysl z wymiana byl poprzedniego mechanika nie wiem czy sie pomylil czy chcial mnie naciagnac :(: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niekoniecznie chcial Cie naciągnąć. Spotkałem się z dwoma "szkołami".

 

Jedni mechanicy mówią żeby przy wymianie tarcz - wymieniać klocki.

 

Inni mówią żeby tarcze ułożyćna starych klockach (jak się nadają do jazdy) i po ułożeniu tarczy zmienić klocki. Ulozenie tarczy 500 - 1000 km - co mechanik inna liczba :)

 

Po dziś dzień nie wiem jak jest dla hamulców najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uczyli zeby zawsze przy wymianie klockow przetoczyc tarcze, zabieg niedrogi w porownaniu z zakupem nowych tarcz. jak tarcza jest nierowna albo ma jakas minimalna skaze to niszczy w tym miejscu klocek i oslabia jego wlasciwosci co powoduje ze gorzej auto hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niekoniecznie chcial Cie naciągnąć. Spotkałem się z dwoma "szkołami".

 

Na szczescie tarcze takze sa odpowiedniej grubosci - poprosilem o zmierzenie ich. Tak wiec nie wiem co mechanik chcial wymieniac :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzwoniłem do Auto abc. Wymiana za 60 zł. , sprawdzą na miejscu i dopasują takie jak mają być. WIELKIE DZIEKI WIESIU!!! Po Świetach jestem umówiony.

 

Witam, Sorry że tak trochę odgrzewam stary temat ale chciałem się dowiedziec jak wrażenia z zakupu i co kupiłeś w końcu? Jestem też na etapie 3 zmiany kolcków bo do tej pory trafiałem na piszczące jak cholera buble.

Jedno co moge powiedziec np o klockach NIPPARTS to to że są dziadowskie jak diabli. Piszczą jak kiedyś te nowe (niebiesko żółte) piętrowe wagony kolejowe :-) Chroboczą jakby były zrobione z kamieni i na dodatek jakoś dziwnie wpadają w wibracje. Szlag mnie trafia z tego powodu bo wstyd po mieście jeździć.

Szukam jakieś naprawdę dobrego rozwiązania.

 

pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sorry że tak trochę odgrzewam stary temat ale chciałem się dowiedziec jak wrażenia z zakupu i co kupiłeś w końcu? Jestem też na etapie 3 zmiany kolcków bo do tej pory trafiałem na piszczące jak cholera buble.

 

Dobrze, że odgrzewasz bo.... jeszcze nie wymieniłem ;). Z różnych przyczyn, a zwłaszcza finansowych zrobie to dopiero w ciagu tych dwóch tygodni :). Napewno dam znać co i jak.

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się podłącze, :) też powoli rozglądam się za klockami, myślałem o tych NIPPARTS ale po tym co napisał Yankee już ich nie chce :/ Piszcie z jakich klocków jesteście zadowoleni, narazie znalazłem pozytywne opinie o AKEBONO i KASHIZAMA

Ps. A co myślicie o LUCAS używa ktoś ich??

 

Poszukałem i wyczytałem ze te KASHIZAMA są do niczego :( poza tym znalazłem takie klock i ich oznaczenia katalogowe,jak ktoś już je zakładał lub ma gdzie poszukać o tych klockach to prośił bym niech się wypowie czy to są klocki do almery 1.4 bez ABS 1996r.

 

1. FERODO FDB 1091

2. LUCAS GDB 3180

 

Zgóry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tarcze z JC które są do du** na wisone wymiana i tu jest problem bo mam rozmiar 252 i zabardzo nie ma wyboru... klocki mam kashiyamy czy jak jej tam... jeden pękł przy hamowaniu 160-0 czasem popiskują ale generalnie nie pylą to chyba ich jedyna zaleta no i są dość twarde zrobiłem na nich 25tys i może w połowie się zużyły albo i to nie...

nie chce w to ładowac jakiejś wielkiej kasy.... nie wiem też jakie są te tarcze nippart miękkie czy raczej twarde... jakie klocki do nich ew dobrać?? dużo tych pytań a wiosna się zbliża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tarcze z JC które są do du** .....

 

No właśnie, mi też mechanik założył Tarcze z JC. Czym się według ciebie objaia fakt że są one do du**? Po czy to wnioskujesz?

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu z musu założyłem do n-16 -stki tarcze JC - nigdy wiecej :!: mogłem dołożyć drugie tyle i kupić Zimmermany i było by 100x lepiej.

A czemu ?? po ok 700- 800 km podczas hamowania tarcze się odkształciły i podczas każdego późniejszego naciskania hamulca trzęsła mi sie kierownica ....... :(:

Czy prze te kilak lat jakość się zmieniła ?? ja osobiście wątpię :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość yareckimm

Witam, Sorry że tak trochę odgrzewam stary temat ale chciałem się dowiedziec jak wrażenia z zakupu i co kupiłeś w końcu? Jestem też na etapie 3 zmiany kolcków bo do tej pory trafiałem na piszczące jak cholera buble.

Jedno co moge powiedziec np o klockach NIPPARTS to to że są dziadowskie jak diabli. Piszczą jak kiedyś te nowe (niebiesko żółte) piętrowe wagony kolejowe :-) Chroboczą jakby były zrobione z kamieni i na dodatek jakoś dziwnie wpadają w wibracje. Szlag mnie trafia z tego powodu bo wstyd po mieście jeździć.

 

 

Nareszcie dzisiaj wreszcie wymieniłem te klocki. A najśmieszniejsze jest to, że w pośpiechu nawet nie wiem co mi wmontowali w tym ABC :/

Wiem, że lamia jestem, ale wrażenia po drodze powrotnej do domu całkiem normalne :), żadnego pisku czy czegoś tam. Hamuje ładnie i nieźle, jest super ok.

 

A cena:

 

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych: 70 zł.

Tarcza hamulcowa x2: 295 zł.

Klocki hamulcowe: 80 zł.

 

W tej cenie było sprawdzenie zawieszenia, bo wydawało mi się, ze stabilizatory są do wymiany, ale chłopaki stwierdzili, że narazie można jeździć dopóki stuki nie będą się bardziej dawać we znaki.

Naprawde ABC Auto na Ku Słońcu godne polecenia, szybko i fachowo i super obsługa.

 

Polecam

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale, tez wymianę klocków mam już za sobą, wahałem się miedzy FERODO a Lukas zdecydowałem sie na klocki Lukas, (były akurat w sklepie) i miałem nadzieje ze będą hamować jak stare (nie znalem jeszcze firmy, ale były super) po wyciągnięciu okazało sie ze to były właśnie Ferodo, zmartwiłem sie trochę ze kupiłem lukasy, ale.... po pierwszych 200km moje wrażenia są w sumie OK Lukasy są przede wszystkim cichsze nie buczą, hamują w pierwszej fazie hamowania (zwalniania) tak samo jak ferodo, różnice widać przy ostrym hamowaniu, po prostu żeby zblokować kola muszę zauważalnie mocniej nacisnąć pedał hamulca, na starych klockach wymagało to użycia mniejszej siły, wiec ogólnie jestem zadowolony, mam nadzieje ze ktoś skorzysta z moich "doświadczeń" przy wyborze klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj założyłem 4 nowe tarcze Sakury do tego komplet klocków Bosha wrażenia wkrótce :) Wszystko z Interteam po zniżkach dla pracowników wyszły śmieszne pieniądze w sumie za cały komplet całe 385zł z 1L płynu Ate :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszijamy klockow nie polecam, mialem i pare razy ledwo sie zatrzymalem po zagrzaniu klockow(po paru hamowaaniach albo po jednym konkretnym), jak ktos spokojnie jezdzi to OK , ja glownie po miescie i duzo hamuje wytrzymaly max 15tys km, kola wiecznie zapylone

tarcze od nich sie nie zniszczyly

 

teraz kupilem TRW(TRW Lucas oznacza chyba ze to sa klocki TRW a system hamulcowy Lucas, ale w sumie moze to ze to klocki lucas a TRW przejelo lucasa - tak wyczytalem na forum mazdy, wiec sam juz niewiem)

zobaczymy co warte sa

mialem kupic ferodo premier ale sprzatli mi sprzed nosa w IC, a w drugim sklepie zaszla pomylka i przyszly TRW no to je juz wzialemw cenie tych ferodo bo za trw ok 100zl

ferodo tak zeszly bo byly w wyprzedazy po 67zl

 

jak bede mia wiecej kaski albo skoncze TRW kupie EBC green stuff ok 210zl ale nie do zagrzania na seryjnych tarczach nawet

 

co do skutecznosci hamulcow wezice pod uwage przewody hamulcowe elastyczne czy nie puchna i czy plyn hamulcowy nie jest stary albo kiepskiej firmy to sie szybko zagotuje i lipton

 

wiecej w watku mdzn test klockow z GT http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=321706#321706

 

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 15:18 ]

a wiec jest tak klocki TRW to powiazanie TRW & Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu z musu założyłem do n-16 -stki tarcze JC - nigdy wiecej :!: mogłem dołożyć drugie tyle i kupić Zimmermany i było by 100x lepiej.

A czemu ?? po ok 700- 800 km podczas hamowania tarcze się odkształciły i podczas każdego późniejszego naciskania hamulca trzęsła mi sie kierownica ....... :(:

Czy prze te kilak lat jakość się zmieniła ?? ja osobiście wątpię :/

 

Potwierdzam - w Focusie kiedyś założyłem i szybko wyrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam takie pytanie do fachowców. Podejrzewam, że w lato czeka mnie wymiana klocków hamulcowych w N15, więc pytam się tych, którzy już to sami robili, czy śruby, które trzymają zacisk na swoim miejscu należy wymienić na nowe po ich odkręceniu ?

 

Sorry za głupie pytanie, ale chyba gdzieś kiedyś czytałem, że należy wymienić te śruby jeśli się je odkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są ok to niema takiej potrzeby < polecam klocki ate mam i są super a tarcze sakury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...