Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rekordzik :( - 15 litrów LPG w mieście,silnik 1.6 16V N15!!!


Gość AMR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Nowym Roku.

Wróciłem od "gazowników".Wymienili mi mikser na szczelinowy.Średnica otworów 36 mm duży,16mm mały.Powiedział że są standardowe i nie było w hurtowni z otworami 37mm , 11mm.. Co do sondy. Na gazie pracuje bez zarzutów. Na benzynie stoi w miejscu na bogatej mieeszance. Powiedział żebym podjechał na reset błędów do serwisu albo kogoś kto ma podpinkę do Almery.

Dlaczego sonda stoi w miejscu na benzynie????

Podobno mam walnięty katalizator,strasznie wali jajami zgnitymi w kabinie jak stoję na światłach czy stopie.W czasie jazdy już nie.Powiedział żebym wywalił go i na jego miejsce włożył jakąś atrapę,która wygląda jak katalizator.Co wy na to? Na to wszystko.Jutro prawdopodobnie skończy się gaz więc zatankuję do pełna i zobaczymy ile teraz będzie palił.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku.

Wróciłem od "gazowników".Wymienili mi mikser na szczelinowy.Średnica otworów 36 mm duży,16mm mały.Powiedział że są standardowe i nie było w hurtowni z otworami 37mm , 11mm.. Co do sondy. Na gazie pracuje bez zarzutów. Na benzynie stoi w miejscu na bogatej mieeszance. Powiedział żebym podjechał na reset błędów do serwisu albo kogoś kto ma podpinkę do Almery.

Dlaczego sonda stoi w miejscu na benzynie????

Podobno mam walnięty katalizator,strasznie wali jajami zgnitymi w kabinie jak stoję na światłach czy stopie.W czasie jazdy już nie.Powiedział żebym wywalił go i na jego miejsce włożył jakąś atrapę,która wygląda jak katalizator.Co wy na to? Na to wszystko.Jutro prawdopodobnie skończy się gaz więc zatankuję do pełna i zobaczymy ile teraz będzie palił.Pozdrawiam

dlaczego stoi na bogatej na benzynie? a działa na gazie? - a może to emulator działa a gazownik zamiast pracy sondy widzi pracę emulatora?

gdzie i w czym widział gazownik tę prace sondy - oj... cos tu Ci na partaczkę niezłą patrzy...

Reset ECU robi sie odłączając aku na 24 godziny. Potem trza polatac troche na benzynie - ale jak masz coś zdup... to po krótkim czasie będziesz miał stan jaki masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazałem żeby sprawdził miernikiem ale podpiął laptopa do Autronica 700, bo mówi że dokładniej pokaże.no i najpierw benzyna...........pracuje normalnie a stoi na bogatej mieszance i nawet nie drgnie.Przełączamy na gaz i pracuje jak powinna:bogata-uboga itd, w każdym bądź razie widać że chodfzi.Podsunąłem temat emulatora ale powiedział że to nie może mieć wpływu i że jest wszystko ustawione cacy.Najgorsze jest to że nie mam jak wyłączyć aku na 24 h,bo auto ciągle w ruchu,a nie może być krócej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy krócej w Toyocie resetowało sie jednym bezpiecznikiem na 10 min. Może wyjmij przekaźnik ECM na 10 min i zobaczysz - ale jak tu pissali forumowicze ta bestia trzyma pamięć długo i na chwilę to nie wystarczy. Może jest jakis bezpiecznik w Nissanie od podtrzymania napiecia pamięci ECM.

Jeśli sonda jest OK ECU działa w trybie serwisowym i dlatego masz stałą bogatą, bezpieczną mieszankę , tyle, ze powinieneś mieć zapalonego checka na 100 %. Sądzę, że Ci wsadzili emulator resetujący - odcinający kontrolkę, więc sie nie zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW.pozmianie miksera na szcelinowy na 33 litrach LPG zrobiłem 270km. wychodzi 12,2!!! to rozumiem a nie jak ostatnio 17 litrów!!!Ale jutro jadę do gościa co ma podpinkę do N15tki żeby zobaczył czemu sonda stoi na bogatej miesznace na benzynie a na gazie pracuyje jak powinna.pozdowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12lotrów przy silniku 1,6 to i tak sporo :/ moim zdaniem jeszcze coś siedzi w silniku.

ostatnio też sie męczyłem z takim jednym fordem, sonda stała nonstop na bogatej na gazie i benzynie dopiero przy około 4000rpm zaczynała pracować, (2 godziny później) okazało sie że był zacięty regulator wolnych obrotów i on wszystko kaszanił ciężko było w to uwierzyć chociaż sam go robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...