Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Pęknięta przednia szyba w P 11


Gość longin27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fragles Nie kupuj używki z angola Wycieraczki pracuj tam w drugą stronę i szyba jest wyłechtana błotem. Na takiej szybie normalne wycieraczki nie będą w stanie ściągnąć dokładnie wody.

Ja zakupiłem Pilkingtona za 300 a wymianę zrobiłem za flaszkę na garażach KWP (jestem pracownikiem cywilnym :) ) Normalnie biorą 80-120 za wymianę

Nordglass ponoć pęka :065: :065: Obydwie firmy klepią te szyby w Polsce. Tak że wyśmiej sprzedawcę jak będzie Cię informował że szyba jest niemiecka, amerykańska, albo skandynawska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

bravomen, dzięki - to akurat 3 minuty jazdy od mojej pracy;)

and_pec, szybę z angola od razu skreśliłem. Choć zastanawiałem się przez chwilę czy jakby wypolerować taką szybę (i usunąć mikrorysy od wycieraczek) - może by się nadawała?

Najchętniej to bym nabył Pilkingtona, muszę tylko porównać cennik oryginał:zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka + polerka = koszt nowej szyby, a nowa to zawsze nowa i nie wiem czy ktoś jeszcze bawi cię w polerkę. Po takim zabiegu tworzą się refleksy na szybie i pewnie dlatego firmy odeszły od tego

Nissan ma szyby z Pilkingtona, a przy ich narzutach to myślę ze z 800 będzie kosztowała w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Do aso jechać nie zamierzam:) Jeśli można kupić szybę Pilkingtona za 300zł, to chyba tak zrobię. Fajnie by było jakby była jakaś szyba z pasem przeciwsłonecznym..

No nic, zobaczymy co mi powiedzą na Krasnobrodzkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat pasa nie potrzebuje (mam 196cm wzrostu :) ), a i klapek też żadko używam(głównie jak wali z boku).

Z tego co pamiętam do paska była dopłata 60 PLNów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koniec swiata. Myslałem ze to u mnie jakas wada fabryczna a to widze masowy defekt. U mnie tez szybba pękła w roku przed kierownicą, a pod spodem rdza i dziura 2cm :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wie ktos czy zakłady zajmujace sie szybami sa w stanie zrobic cos aby pekniecie sie nie rozchodziło?To ze nie zreperuja a pekniecie bedzie widac wiem ale czy jest jakis patent aby je zatrzymac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

Po tym, czego się tu naczytałem podjąłem decyzję. Pozbywam się tego brytyjskiego "paździerza" jak najszybciej. Niech się inni męczą i zachwalają "bezawaryjność" P11. Chce ktoś odkupić moje WP11.144? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladek, pozbedziesz sie "pazdzierza" kupisz co innego i tez znajdziesz powod by go dalej opchnac. nie ma aut idealnych, kazdy ma jakies swoje bolączki...

niestety ja od pol roku jezdza z peknieta szyba (lewy dolny rog - z perspektywy kierowcy oczywiscie ;) ) wiec domyslam sie ze to wina korozji... :/ chwilowo nie mam kasy na wymiane, wiec tylko sie modle by miśki mnie nie zatrzymaly do kontroli, bo inaczej dowodzik pewnie zabiorą... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

wladek, pozbedziesz sie "pazdzierza" kupisz co innego i tez znajdziesz powod by go dalej opchnac. nie ma aut idealnych, kazdy ma jakies swoje bolączki...

niestety ja od pol roku jezdza z peknieta szyba (lewy dolny rog - z perspektywy kierowcy oczywiscie ;) ) wiec domyslam sie ze to wina korozji... :/ chwilowo nie mam kasy na wymiane, wiec tylko sie modle by miśki mnie nie zatrzymaly do kontroli, bo inaczej dowodzik pewnie zabiorą... :P

 

Pewnie wiele racji w tym, co napisałeś, ale póki co moje autko ciągle mnie zadziwia - na minus oczywiście. Miałem dotychczas 5 aut i żadne nie sprawiało mi tylu problemów. Oby wina leżała wyłącznie po stronie poprzedniego właściciela. Przypadek z rdzą na podszybiu to już raczej nie wina użytkownika prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj dzwonilem po zakladach zajmujacych sie szybami bo u mnie pekniecie idzie dalej i musze wymienic szybko.340 ZL za Pilkingtona lub Triplexa z montazem i oczyszczeniem rdzy i zabezpieczeniem srodkiem antykorozyjnym-chyba dobra cena?

 

Zaprowadzilem wlasnie auto na wymiane szyby-wycieli przy mnie i szok-rdzy nie ma wogole.Moze pekla przez to ze byl mroz a ja wpadlem ta strona w duzy dolek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wczoraj dzwonilem po zakladach zajmujacych sie szybami bo u mnie pekniecie idzie dalej i musze wymienic szybko.340 ZL za Pilkingtona lub Triplexa z montazem i oczyszczeniem rdzy i zabezpieczeniem srodkiem antykorozyjnym-chyba dobra cena?

 

Zaprowadzilem wlasnie auto na wymiane szyby-wycieli przy mnie i szok-rdzy nie ma wogole.Moze pekla przez to ze byl mroz a ja wpadlem ta strona w duzy dolek?

 

Mi nie dawno tez pękła przedział cenowy w Ełku od 300zł do 400zł ( zielona szyba dobrej firmy chyba nawet takie jak u Ciebie )

 

Dowiedziałem sie że pękniecie może być od kamienia to wiadomo od małej ilości kleju od zostawienia auta na krawężniku ( jednego z koła ) od rdzy od poprzednio wklejonej używanej szyba która była źle wycięta przez co minimalnie naruszyło taflę szkła ( drobne odpryśniecię na krawędzi tafli ) od słabej jakości szyby.

 

U mnie słaba szyba biała nie pamiętam jej nazwy coś na s... zakiś zamiennik stawiam też na rdze wymieniam na początku kwietnia, okaże się co jest przyczyną napewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szyba jakby sama pękła na przeciwko kierownicy, najpierw pęknięcie było słabo widoczne - taka mała pionowa rysa, ale jak dojeżdżałem do pracy to rysa ciągle się wydłużała na wysokość wzroku i nagle poszło w bok i szyba do wymiany.

Zdziwiłem się, bo dzień wcześniej żadnej przygody z kamieniem nie miałem, więc podejrzewałem jak wy "rudego".

Po wycięciu szyby okazało się, że pod szybą nie było żadnego syfu czy korozji która mogła spowodować uszkodzenie szyby. Chyba sama od siebie postanowiła sobie pęknąć, bo innego logicznego wyjścia nie mam, no może tzw.przeciążenia, ale jeżdżąc tylko po asfalcie... :blink:

 

Koszt na wroclove to 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w miedzy czasie pojawilo sie drugie pekniecie, wiec tego bylo juz za wiele - czas na wymiane. Cena w Toruniu za Pilkingtona (czy jakos tak) - 380zł. Po wycieciu szyby to czego sie spodziewałem - rdza. Niby czyms tam zabezpieczyli, ostatnio gadalem z blacharzem, mowil ze jesli dobrze zakleili rdzę, to powinno troszke potrzymac, brak dostępu do powietrza powinno zahamować rozwój rudej. Na to licze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu miałem podobny problem tylko tyle ze kamyczek stuknął w szybę na wysokości wycieraczek i miałem pęknięcie w wzdłuż szyby wyglądało jakby błyskawica ogólnie skończyło się względnie bo za wymianę szyby z montażem zapłaciłem 430 zł szyba zielona nordglasa od razu wymieniłem wycieraczki i póki co jest dobrze i od razu przyklei mi tą folie z numerem rejestracyjnym pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś wymieniłem szybe koszt 340zł nordglas. Żadnej rdzy nie było pękła z pododu złego montaży szyba sie obsuneła i górna część udeżała w ramę górnego podszybia marka poprzedniej szyby pilkington tak że bardzo dobra marka. 1999 primera 1.6 16v p11 przed liftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Mi kolega zalatwil szybe - jechalismy i gadalismy ze przydalo by sie wymienic szybe bo pare kamyczkow wbite i nieladnie wyglada.

Wiec kumpel stuknal ja knykciami (nawet duzego zamachu nie bral) i szyba pieknie pekla - pajaczek na 20-30 cm.

 

Nowa szyba wymieniona z ubezpieczenia - rdzy brak - za to piszczy jak cholera ;-) (oczywiscie nowe wycieraczki zalozone na nowa szybe).

 

Tom

 

samochod to P11.144 z 2000 r - nigdy nie garazowany, nigdy nie byl w PL takze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie także przednia do wymiany...przy słupku pasażera ok 15cm pęknięcie. Boje się co szybiarze zastaną po wyjęciu. Coś mi tam brzęczy w podszybiu przy ruszaniu, mam nadzieję, że to nie kawałki przeżartej blachy :-)

Dopiero co kupiłem primerkę, a już się okazuje, że ma swoje wady i wcale nie jest taka bezawaryjna jak jej opinia mówi...im dłużej czytam forum, tym bardziej jestem przerażony:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...