Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Kłopot z otwarciem tylnej klapy


Gość Cin3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U siebie w WP11.144 też miałem problem z otwieraniem klapy z pilota. Na szczęście dawało się otwierać kluczykiem. Dodam, iż było słychać pracujący siłownik i nawet przycisk do otwierania się poruszał. Problemem okazały się bardzo duże opory w samej wkładce i całym mechanizmie za nią. U mnie wystarczyło porządnie nasmarować całość i na razie działa od ponad miesiąca. W związku z tym zastanawiam się, czy to nie jakaś wada fabryczna gdyż widzę, że u niektórych z Was doszło nawet do połamania tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej (WP11.144) też pojawiają się czasem problemy z otwarciem przedmiotowej klapy. I co najciekawsze - pierwsze otwarcie zazwyczaj jest skuteczne, przy kolejnych próbach wygląda to tak, że klawisz zamka daje się wcisnąć lecz nie skutkuje to otwarciem zamka (taki jałowy posuw jak przy zamkniętym zamku). Dopiero po zamknięciu i otwarciu np. z pilota, można spróbować znów otworzyć. Taki objaw nie występuje za każdym razem - tak jak pisałem wcześniej - pojawia się losowo (zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c@rlos - też tak miałem. Dlatego zdjąłem wewnętrzną osłonę klapy i nasmarowałem zamek. Bez tej "operacji" wspomniany mechanizm chodził niezmiernie ciężko i siłownik po prostu odbijał zamiast otwierać. Z własnych doświadczeń: radzę się zaopatrzyć w spinki do tapicerki klapy. Nie udało mi się zdjąć jej bez ich zniszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info CyberDe@th - zrobi się troszkę cieplej to zajrzę tam.

 

 

A tak przy okazji - wie ktoś czy można gdzieś dokupić "wkładkę" do drugiego światła cofania? To jedno troszkę słabo świeci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź żarówki - może jedna jest słabsza. Nie jestem pewny, czy tak ma być, lecz u mnie są żarówki 21W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź żarówki - może jedna jest słabsza. Nie jestem pewny, czy tak ma być, lecz u mnie są żarówki 21W.

Chodziło mi o to, że mam tylko z jednej strony wkład - z drugiej jest tylko puste szkiełko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najprawdopodobniej będziesz musiał kupić całą lampę z klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WP11.144 światła cofania są po obydwu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczne okablowanie i ścieżki zasilające we wkładach do lamp po obydwu stronach. Brakuje jedynie dziury w samym lustrze do światła przeciwmgielnego po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej P11 w sedanie mam dwa światła cofania, i bardzo dobrze oświetlają tył w nocy.

Tylne przeciwmgielne jedno, sprawdzałem u siebie i możesz w drugim kloszu włożyć żarówkę, wystarczy kabel przeciągnąć i oprawkę wmontować.

Tylko po co, całkowicie wystarczy jedno światło przeciwmgielne które mocno świeci.

 

A co do zamka w klapie, to warto jest dokręcić zamek. Klapa mi "latała" i też zamek się zacinał, dokręcenie zamka pomogło i usterka znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie wczoraj pojawił się u mnie problem z otwarciem tylnej klapy. Mam Nissana Primerę P11.144 2.0 TD w wersji sedan z elektrycznym otwieraniem klapy bagażnika.

 

Objawy są następujące:

- po otwarciu samochodu (wszystkie drzwi) nie mogę otworzyć bagażnika: ani przy pomocy kluczyka, ani poprzez przycisk przy klapie bagażnika, ani przy pomocy przycisku przy kierownicy.

- najpierw pojawił się problem z przekręceniem kluczyka w zamku; otwieranie przy pomocy centralnego zamka i przycisku przy kierownicy działało,

- a od wczoraj nawet centralny zamek i przycisk przy kierownicy nie otwierają bagażnika,

- wciśnięcie przycisku przy klapie bagażnika, w sytuacji kiedy otwarte są tylko drzwi kierowcy (bagażnik jest zablokowany), powoduje pojawienie się sygnału dźwiękowego wewnątrz kabiny, informującego o próbie otwarcia klapy. Jednakże próba otwarcia bagażnika przyciskiem w kabinie, przy kierownicy, nie przynosi efektu,

- wciśnięcie przycisku przy klapie bagażnika, w sytuacji kiedy są otwarte wszystkie drzwi (bagażnik odblokowany), nie powoduje otworzenia bagażnika,

 

Nie wiem co to może być. Czytałem forum i podobne przypadki, ale żaden nie miał takich samych objawów jak moje.

 

Dzisiaj spróbuję ręcznie odblokować bagażnik i rozebrać zamek.

 

Może ktoś miał identyczny problem?

 

Przyczyną były przerwane (przecięte) 2 przewody idące w wiązce od bagażnika do wnętrza samochodu. Polutowałem je i wszystko działa. Zamka jeszcze nie ruszałem, nadal nie mogę otworzyć kluczykiem. Ale pewnie mechanicznie coś się zablokowało.

Edytowane przez tnt_gt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam podobny problem mianowicie, gdy otwieram samochód i wcisnę przycisk od klapy to za pierwszym razem otworze ale jak zatrzasnę klapę i próbuje ponownie to już się nie da dopiero jak z pilota zamknę samochód i otworze to wtedy uda się klapę otworzyć. I moje pytanie czy to cięgno co idzie od modułu centralki do zamka w pozycji otwartej powinno tak sobie luźno chodzić (palcami mogę je swobodnie przesuwać) czy raczej powinno być zablokowane w odpowiedniej pozycji ?

Edytowane przez djbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...