Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

micra k11 0-100km/h


elektryk1e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. pytanie jak w temacie.. ile podaje producent dla silnika 1.0. jakie sa wasze wyniki.

 

ja mierzylem dzisiaj, co prawda stoperem, i wedlug licznika ale zawsze jakis tam sposob jest. wyszlo mi tak 0-60 km/h ok 5 sek 0-100km/h ok 14 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Nom, naszego forumowego kolegę Bombla za kółkiem.

 

Moja Micra jakoś dziwnie się zachowywała podczas pomiarów. Chodzi o to, że jak jechałem I-szy przejazd ja z Bomblem, który gabarytowo jest pokaźniejszy ode mnie cyknąłem 13,43s. później jak jeździłem sam to czasy oscylowaly w granicach ok.16s. a jak usiadł sam Bombel to wykrecił 12,47s (mam nawet 3s filmik nagranego G-TECH'a z tym czasem :) ). Dlatego patrząc na powyzsze wyniki doszliśmy do wniosku, że ogromne znaczenia miała przyczepność i odpowiednia waga kierowcy pojazdu (ja poprostu byłem za lekki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czasy nissana mozna sobie wsadzic gdzies :) moja ma niby 15s do 100...z samym cofnietym zaplonem na g-techu mialem 13s... potem przy odpowiednim ustawieniu micra jechala rowno z almerą 1.4 zell'a ktory mowil iz mial na gtechu okolo 11,6s???

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem zdanie ze czas 0-100 podawany przez producenta czesto ma za zadanie odzwierciedlic to jak przecietny kierowca bedzie w stanie pojechac samochodem (bez ostrych startow etc.)... z drugiej strony pamietajcie Panowie ze szczegolnie w autach z miekkim zawieszeniem G-Tech potrafi przeklamywac - pomiar pomiarowi czesto nierowny jezeli rzadko sie go uzywa.

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest odwaga ;) Niestety ale na dobry czas trzeba krecic pod czerwone pole.

dlaczego odwagi? czy Micry nie maja odciecia zaplony jesli przekroczymy pewna granice obrotow? Matrixa mojego brata raz tak na 2 przeciagnalem ze mu paliwo odcielo:D tak chyba ma wiekszosc auta (albo sie myle)

 

jak usiadł sam Bombel to wykrecił 12,47s (mam nawet 3s filmik nagranego G-TECH'a z tym czasem ). Dlatego patrząc na powyzsze wyniki doszliśmy do wniosku, że ogromne znaczenia miała przyczepność i odpowiednia waga kierowcy pojazdu (ja poprostu byłem za lekki).

przyczepnosc jak najbardziej ale waga? - chyba im lzejszy kierowca tym lepszy czas! producenci daza do "odchudzania" samochodow zeby ich osiagi byly lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale autka za anoreksią i sterudami pod maską mają też płaskostopie i kleją sie do asfaltu :D a niestety micrusy mają dość wąskie oponki i te ~60 kucy potrafi nawet w miejscu zamielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaa...:)

dzisiaj na mokrym asfalcie to nawet 1 i 2 do konca przemielil spod swiatel (zimowki) fajnie sie tak pobawic :) gorzej jak to slizganie jest w innym momencie tzn podczas hamowania wtedy zalaczam ABS w stopce i modle sie zeby miejsca starczylo:D

 

a tak wogole to na forum jest chyba godzina przestawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zielonego pojecia ile ja mam od 0 do 100

faktycznie g-tech przeklamuje gdy mierzylismy moja torpedkę to pokazało 21 sek :)

a na swiatłach dopiero przy przekroczeniu 110 km/h zaczoł mnie wyprzedzać golf 3 1.6

na pierwszych sekundach micra jest szybsza tzn odstawic golfa mozna o pol dlugosci auta.. pozniej to juz kuce wchodzą do gry.

 

moje mody to :

przeregulowany wyprzedzenie zapłonu

dopasowana strumienica na stozku berlu..cośtam

sportowy wydech ultera

power rurka 75mm + stozkowy filtr 180mm fi

opony standartd: przod 13"/155/65 tył 13/155/70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Z chęcią sprawdził bym ile moja micra ma do 100 ale jak mieszka się na takim zadupiu jak ja to tutaj nic nie ma. Pewnie ten temat już był ale zapytam gdzie najbliżej G-tech na Podkarpaciu, lub Małopolska jak najbliżej mojego zadupia :D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość lukasz87

Witam wszystko seryjne , przeb,130tys 1997r. autkiem jeździ mamuska ja ją tylko biore na oranie na rajdach (hmm moze za duzo powiedziane , na probach czasowych )

i wypady na miasto do wkuzania innych kierujących

 

a więc : pierwsze pruby klasowały sie w okolicach nie całych 14 s

wyczucie autka i perfekty (przy prawie odcinach) pokazało na liczniku setke w 11,2s w dwie osoby! powtazam w 2 osoby (wszystko jes nagrana wiec wrazie watplowosci zapraszam 28 19 105 gg) :)

 

1 bieg ok.50km/h

2bieg ok. 83km/h

3 bieg robi 100km/h

Autko bez problemowo robi 140km/h w 3 osoby , prędkośc max PODOBNO! 155km/h (nie sprawdzane przezemnie więc nie wiem)

Super autko , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Autko bez problemowo robi 140km/h w 3 osoby , prędkośc max PODOBNO! 155km/h

Moja zrobiła 160km/h z 4 osobami (2 naprawdę rosłe osobistości po ok.110kg) na pokładzie i bagażnikiem wypchanym 80l impregnatu do drewna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 bieg ok.50km/h

2bieg ok. 83km/h

3 bieg robi 100km/h

 

??

Bardzo wysoko kręcisz na 1 i 2, za to na trójce.. (ja przy 40 I>II, 75 II>III) Najszybciej jechałem 115km/h i dopiero 4-ka... Ale tylko raz i nie zamierzam powtarzać prób takiego przyspieszenia, tym bardziej, że po zjechaniu na prawy to coś, co siedziało mi na zderzaku tylko śmigneło :P

 

Ogólnie to Micra średni nadaje się do rajdowania... Za to V jest ciekawie zestrojona - bardzo krótka, tak ,że przy 110km/h jest głośnawo... Brakuje takiego biegu na trasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz87

Jeżeli sie chce wykrecic dobry czas to trzeba krecic wysoko hehe :) no ja na 3-ce jechałm ponad 120km/h (puszczenie gazu , i ten piękny dzwięk ahhhhh :) )

 

No ja nie nażekam na krecenie czasow nią na rajdach :D Miałem okazje jeździc w kjs Micra k11 1,3 16v :) lekko wypruta (tylnie siedzienie , obnizona) do setki z tego co pamietam mialo sporo ponizej 9s :) Swojej nie chcem przerabiac bo zamały silnik w opcji jest Micrus 1,3 ewentualnie zdradze marke i zakupie 205 1,9GTI (pocisk pociskowaty )

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie nażekam na krecenie czasow nią na rajdach Miałem okazje jeździc w kjs Micra k11 1,3 16v lekko wypruta (tylnie siedzienie , obnizona) do setki z tego co pamietam mialo sporo ponizej 9s
a w silniku co bylo dlubniete?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej jechałem 115km/h i dopiero 4-ka...
Ja przy wyprzedzaniu ciągnę na trójce do 120 jeśli akurat tyle potrzebuję i bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś mi wtedy siedział na ogonie. A po wyprzedzeniu piątka i lekkie hamowanie silnikiem do trochę bezpieczniejszej prędkości ;). Jak coś podobnego robię jadąc z żoną to już przy 70 pyta się mnie, czemu ten silnik tak wyje :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, silnik w Micrze do cichych się nie zalicza... Albo raczej wygłuszenie kabiny :D

 

BTW - zdziwiłem się jak stary Mitsu Galant mnie wyprzedził z taką prędkoscią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...