Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z immobilizerem - kluczyki.


Gość markij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem tutaj nowy, chociaż z NISSAN-em już kiedyś miałem do czynienia (Mój poprzedni samochód to P10 2.0 (CD20)).

 

Teraz mam NISSANA Almerkę z 2000 roku, ale jeszcze N15 – silnik 2.0D (CD20E).

 

Mój problem polega na niesprawnym kluczyku w związku z immobilizerem.

Do kluczyka na kółeczku oczywiście podłączony jest pilot, który działa – otwiera i zamyka samochód centralnym zamkiem. Problem polega na tym, że przy pomocy tego kluczyka nie mogę odpalić samochodu.

 

Znalazłem procedury programowania, ale programowania PILOTA a nie kluczyka.

 

 

link 1

link 2

link 3

link 4

 

 

 

Czy ktoś z Was dysponuje jakimiś informacjami czy da się to samodzielnie zrobić i w jaki ewentualnie sposób?

 

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kompa diagnostycznego nie da rady

 

 

Czy w takim razie przy pomocy tego:

 

CONSULT

 

da się to zrobić?

 

Czy ktoś się orientuje w tym temacie czy trzeba niestety odwiedzić serwis???? :kosci: :kosci: :kosci:

 

 

Pozdrawiam.

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w n-15 kluczyki programuje się bez kodu (jak w n-16) ale trzeba odwidzić aso - 3 min roboty i masz profi zaprogramowane.Trzeba pamiętać o zabraniu 2 klucz bo programuje je się parami.Sam consult bez profi dokładki też tego nie zakoduje.Możesz też pojechać do jakiegoś szpeca od dorabiania kluczy - oni czasem świadczą usługi kodowania kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kluczyka na kółeczku oczywiście podłączony jest pilot, który działa – otwiera i zamyka samochód centralnym zamkiem.

W instrukcji do K11(2000r) z Immo NATS opisali "chyba" taki przypadek.

Jeśli przy kluczach są piloty może nastąpić przeprogramowanie IMMO.

Podali też sposób naprawy.

Nie wiem czy to ten przypadek ale

przecież w manualu macie procedurę programowania kluczyka

Po co jechać do ASO i wydawać kasę?

moim zdaniem ma rację. Może warto spróbować.

Procedurę naprawy NATS-a podałem w wątku:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=24910

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież w manualu macie procedurę programowania kluczyka

Po co jechać do ASO i wydawać kasę?

 

Uprzejmie proszę w takim razie o wskazanie tego miejsca w manualu gdzie jest opisana ta procedura. Ja nie widzę, chyba, że mam inny manual. :)

 

Dodatkowo czy ja czegoś nie rozumiem czy może mam rację.

Moim zdaniem programowanie pilotów (centralny zamek) i programowanie kluczyka z zatopioną "tabletką z kodem" to dwie różne rzeczy. Programowanie pilotów znalazłem, ale nie mogę za chiny ludowe znaleźć procedury programowania kluczyków.

 

Czy nadal podtrzymujesz swoje zdanie, że powinienem skorzystać z procedury programowania pilotów pomimo, że tylko jednym kluczykiem nie mogę uruchomić auta a piloty działają?

 

Dodatkowo bardzo ciekawym objawem jest to, że zarówno jednym jak i drugim kluczykiem mogę rozbroić immobilizer - czerwona dioda na podszybiu gaśnie po przekręceniu stacyjki na zasilanie (zapalenie się kontrolek na pulpicie), ale tylko jednym mogę zapalić samochód.

 

Może nie kumam jak to działa i dlatego brnę w zaparte, że nie mam procedury programowania kluczyków.

 

Proszę Was o pomysły i przemyślenia. :/

 

Pozdrawiam.

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli procedura jest w maualu - oznacza to że każdy myjkarz lub mechanik może sobie dorobić kluczk do naszego auta? dziwne.....

 

Właśnie!!! Masz zdecydowaną rację - do programowania immobilizera służą specjalne przyrządy a już na pewno nie da się tego zrobić za pomocą komend zawartych w manualu.

Trochę z niedowierzaniem czytałem niektóre posty o programowaniu kluczyka - to pomyłka bo w tych postach błędnie zamiast określenie "PILOT" podaje się "kluczyk".

Oczywiście procedura programowania pilota zakłada, że trzeba mieć wszystkie wcześniej zaprogramowane - a teraz pytanie: co jeśli jeden zgubiłem i chcę go dorobić?

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piloty programuje się niezależnie od kluczyków- warunkiem doprogramowania pilota (czyli części składowej całego zastawu- klucz plus pilot) jest zakodowany wcześniej klucz/rdzeń.Niezależnie od tego czy pilot jest razem jak n-16 czy oddzielnie jak w n-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piloty programuje się niezależnie od kluczyków- warunkiem doprogramowania pilota (czyli części składowej całego zastawu- klucz plus pilot) jest zakodowany wcześniej klucz/rdzeń.Niezależnie od tego czy pilot jest razem jak n-16 czy oddzielnie jak w n-15

 

W takim razie może wiesz jak rozpoznać "klucz rdzeń"???

 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem rdzeniem nazwałem roboczo zakodowany kluczyk :), w sensie ,żeby zakodować pilota , trzeba mieć działający kluczyk.Ale Ty pytasz o kodowaniae klucza więc odpowiedzi masz powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z w/w wypowiedzi dziwne rzeczy się dzieją - działa radio na kluczyku którym nie możesz odpalić? Gdyby immo NATS nie widział kluczyka dioda powinna się świecić, a radio nie powinno ruszyć.

Spróbuj wykonać procedure jak podał kolega najpierw na działającym kluczyku.

U Ciebie tylko silnik nie rusza, czy też radio milczy jak wkładasz trefny kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie zadziała pod warunkiem ,że jest oryginalne i spięte z immbiliserem jak w n-16 , p11, p12,v10 k12, itp- czyli nowsze modele a nie N-15!!!!!(w n-15 zdarzały się radia kodowane ale w promilu sprzedanych aut na zachodzie).Widzę ,że kolega nie do końca wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , czy radio jest sprzągnięte z immo - może nie ma oryginalnego, zresztą nie wiem czy w N15 - kach były radia z sygnałem z immo.

Do Albimn i Markij -

oczywiście nowego klucza nie da sie zaprogramować - bo by każdy złodziej wsiadł z surówką i odjechał naszym autem

W/w procedura opisana przez kolegę dotyczy jakby resetu immo - moze on rozpoznać "zgubiony" kod kluczyka, ale wcześniej juz programowany. Każdy nowy kluczyk musi być programowany przez Konsult + PIn. Mowa tu cały czas o N16 cie.

Sorry nie doczytałem, że chodzi o N15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla n-15 consult i pin jest niepotrzebny

 

No pewnie masz rację, że PIN jest potrzebny, ale dzowniłem do jednej z firm poznańskich i mi powiedzieli, że nie muszę mieć - oni sobie poradzą.

 

Wykonałem procedurę programowania pilotów - zaprogramowały się, ale trefny kluczyk nie działa.

Będę chyba musiał wydać około 200 zł i dorobić kluczyk bo z jednym to użytkowanie auta jest takie niepewne.

 

Nawet jeśli ktoś ma interfejs Consult to ja nie znam PIN-u. Więc chyba sam interfejs z odpowiednim softem niczego nie załatwi.

 

Bardzo Wam dziękuję za pomysły i rady.

Miło mi, że pierwszy post spotkał się z takim zrozumieniem.

 

Acha - moim zdaniem radio w N15 nie jest sprzężone z immo. Radio mam nieoryginalne.

 

Pozdrawiam.

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach podsumowania: radia nieoryginalne nigdy nie są zależne od immobilisera.A kodu do n-15 nie trzeba mieć - bo w n-15 kodów nie było.Klucze w aso są programowane urządzeniem Consult, można też je zaprogramować w innych firmach właśnie ze względu na brak kodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach podsumowania: radia nieoryginalne nigdy nie są zależne od immobilisera.A kodu do n-15 nie trzeba mieć - bo w n-15 kodów nie było.Klucze w aso są programowane urządzeniem Consult, można też je zaprogramować w innych firmach właśnie ze względu na brak kodu

 

Dobra - w takim razie czy Wiesz może czy wogóle i gdzie można kupić takie urządzenie i jakiego softa użyć?

 

pozdro

markij

 

Czy może to jest to: Consult

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja programowalem taki kluczyk w ASO, co prawda w P12,

nie mialem kodu do immo, zrobili zdjecie centralki, wyslali do anglii i za godzine dostalem kod do immo + zaprogramowany kluczyk - koszt 150 PLN brutto

(w sumie to i tak zdzierstwo bo samo programowanie w tym wypadku - Consult II - trwalo 5 minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja programowalem taki kluczyk w ASO, co prawda w P12,

nie mialem kodu do immo, zrobili zdjecie centralki, wyslali do anglii i za godzine dostalem kod do immo + zaprogramowany kluczyk - koszt 150 PLN brutto

(w sumie to i tak zdzierstwo bo samo programowanie w tym wypadku - Consult II - trwalo 5 minut)

 

A czy może miałeś okazję zobaczyć jakim programem Ci to robili - bo interfejs już znamy?

 

pozdro

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w twoim aucie jest komunikacja CAN (sądzę, że już może być - wszystkie N16 ki mają magistralę CAN) - wówczas każdym urządzeniem posiadającym wystandaryzowaną komunikację CAN da się zrobić. W starszych urządzeniach powinno się dotrzeć do immo po sygnale KKL linii. (czyli te proste interfejsy np. z allegro).

Radze jednak pojechać do kogoś kto da gwarancję , że zaprogramuje immo od a do z -bo położenie immo - unieruchomi Ci auto na dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[center:31c1b2acfc]

Moim zdaniem to jest "tylko" interfejs" , a Albin pisał o czymś takim:

Po kliknięciu na fotce lepiej widać :!:

 

lab_diag_6.jpg[/center:31c1b2acfc]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...