Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z immobilizerem - kluczyki.


Gość markij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zadecydownie tak :). Samo urządzenie też nie wystarczy- trzeba umieścić w nim specjalną kartę nats- żeby kodować klucze.

 

No dobra, ale na zdjęciu jest Consult II a nie Consult. Z tego co wyczytałem na forum to Consult obsłuży samochody NISSAN produkowane do 2000 roku, natomiast Consult II samochody produkowane od 2000 roku. Czyli jak dla mojego samochodu to nie ten interfejs.

 

Nie mniej jednak nie będę już zawracał gitary tylko pojadę do firmy, która mi "doprogramuje" kluczyk. Z drugiej jednak strony dobrze byłoby rozpoznać temat - po co dawać zarobić ASO lub innym cwaniakom (może być niebezpiecznie) skoro być może da się to zrobić we własnym zakresie - przy pomocy odpowiedniego sprzętu i oprogramowania oczywiście.

 

Pozdrawiam.

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po krótkiej przerwie.

 

Problem z zakodowaniem kluczyka rozwiązałęm w sposób najprostszy z możliwych.

Zadzwoniłem do dealera i serwisu NISSAN-a w różnych miastach w Polsce - chciałem sprawdzić koszty.

Ostatecznie wybrałem Kalisz.

Koszt operacji doprogramowania kluczyka do immobilizera wyniósł 60 zł (brutto). Cała operacja trwała 10-15 min, podczas których mogłem napić się kawki i popatrzeć na nowe furki. :)

Po ok. 15 min, Pan poprosił mnie do wystawienia fakturki, zapłaciłem, odebrałem kluczyki i odjechałem.

Gdyby ktoś chciał dorobić np. zgubiony kluczyk to musiałby czekać na nowy ok. 14 dni, zapłacić za niego 170 zł. Po odbiorze kluczyka należałoby pojechać do fachmana, który zwyczajnie mechanicznie dorabia klucze (30 zł). Po dorobieniu kluczyka na szlifierce trzeba wrócić do serwisu w celu dokonania programowania kluczyka czyli pastylki zatopionej w jego główce (60zł). I to w zasadzie wszystko - całość kosztów operacji dorobienia kluczyka dla N15 wynosi: 260 zł (brutto).

Dodam jeszcze, że absolutnie nie musiałem podawać starego kodu PIN.

 

I to tyle.

Dziekuję za rady i życzę miłego dnia.

 

markij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość mancir

Właśnie muszę dorobic kluczyk i popytałem w dwóch firmach dorabiających kluczyki w Poznaniu. Koszt dla Almery 95r. wycenili na 150 PLN i jedni i drudzy. Robota od ręki. Więc ten koszt w ASO w Kaliszu 260 PLN i Wa-wie 250 mocne zdzierstwo (150 też nie mało za 10 minut roboty). Jutro jadę dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kiubik

Ja też mam ten problem moje autko było u trzech elektryków i żaden nie potrafił tego zrobić obecnie jest w bosch serwis i tam zapewnili że to zrobią w poniedziałek mam do odbioru niby; się okaże jak to zrobili i ile zapłace pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podpowiedzcie mi prosze gdzie w Wawie moge dorobić kluczyk do mojej micry. nie zawracałabym głowy, ale chodzi o kluczyk do stacyjki z immobilaizerem (cokolwiek to znaczy-nie jestem specjalistą, ale kocham moje auto). wielkie dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mancir do Almery 95 w W-wie też dorobisz kluczyk za 150, ale po 97 roku już 250

mi - w W-wie jest sporo punktów dorabiających klucze z transponderem, ceny jak wyżej, najlepiej jak poszukasz w google i wybierzesz sam zakład blisko siebie i nie będziesz miał potem żadnych podejrzeń. Ja dorabiałem na Twardej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi prosze gdzie w Wawie moge dorobić kluczyk

Wejdź na stronę:

http://www.pf.pl/serwis/index.html

 

Wpisz:

Czego szukasz immobilaiser

Gdzie szukasz (miasto, ulica, nr) Warszawa

 

Wynik :

Jesteś w branży: Klucze - dorabianie; znaleziono 45 pozycji.

 

Jeśli podasz ulicę na której mieszkasz to dostaniesz mapkę dojazdu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! :)
Ja polecam Auto Kluczyk na Wilanowskiej przy Metro Wilanowska po lewej stronie przed Rolną jadąc od Puławskiej. Sam dorabiałem i jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzięki. własnie bardziej mi chodziło o polecenie jakiegos miejsca (bo wiem jak się szuka ;) ) i nikogo o nic złego nie podejrzewam. myślę, że największą wartością forum jest wymiana doświadczeń. no więc się nie denerwujcie na moje babskie pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...