Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy płacić dalej AC dla 11 letniej Almery?


Gość msmarcinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość msmarcinek

Mam Almerkę z 96r , do tej pory zawsze płaciłem AC. Ostatnio za zeszły rok OC, NW i AC wyszło mi 850 zł COMPENSA (mam 50% zniżki). Za samo AC ok 500zł. Przez 6 lat płaciłem AC bo bałem się że mi ukradną auto. Obecnie wiem ,że takich 10 letnich aut już nie kradną. Zastanawiam się czy dalej płacić AC , to ok 500zł . Ile wy płacicie za AC i czy płacicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P10 ma 13 lat i płacę (chociaż z bólem) AC (też prawie 500zł). Mniej ze strachu przed kradzieżą a bardziej dla spokojnego snu. W razie czego (stłuczka czy zabawa huliganów) zawsze choć część kasy na naprawę będzie. A tak skąd wziąć nagle kilkaset zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o AC to ja tez mam almerkę z 96r i ubezpieczam w PZU płacę 440 zł za rok na 2 raty i mam 60% zniżki.

 

OC mam w TUW Pocztowy i płacę niecałe 350 zł za rok.

 

z doświadczenia wiem ze OC wykupić można gdzie chcesz - jednak nad AC zastanów się w jakiej firmie ubezpieczasz bo jak stara prawda powiada przyjąć składkę to chętnie ale wypłacić odszkodowanie to juz nie. :-/

 

kiedyś pracowałem w warcie i wiem ze tam nie ubezpieczę ac :-)

 

jezeli chodzi o wycenę to chyba PZU jest rozsądne - jednak nie ma reguły na to, ile osób poszkodowanych przez ubezpieczycieli tyle zdań.

 

ja odpukać nigdy nie miałem potrzeby korzystać z polisy AC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo prosty przykład:

 

Mam Almere z 1995 roku, AC wykupiłem w PZU w listopadzie zeszłego roku (ok. 450 zł na 4 raty). W sobote żonka na parkingu cofając uszkodziła prawy tył: klapa, reflektor, zderzak. Z AC wycenili mi odszkodowanie na 2900 zł.

 

Za to zrobie sobie pół samochodu :).

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Obecnie wiem ,że takich 10 letnich aut już nie kradną. Zastanawiam się czy dalej płacić AC , to ok 500zł . Ile wy płacicie za AC i czy płacicie?

 

Płać, ale poszukaj tanszej firmy np. Samopomoc, Poczta Polska. Zawsze lepiej miec jak nie :)

 

P.S. Osobiscie nie place bo nikt by mi nie ubezpieczył mojego auta :)

 

w nissanie najtaniej OC i AC wychodzi mi w warcie. W samuraju płace tylko OC i w warcie wyszło taniej niż w link4 o prawie 100zł.

 

Bombel każde auto można ubezpieczyć polisa AC. Tylklo obowiązuja nieco inne zasady, na pewno można w warcie i pzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, kolega ubezpieczał niecałe 2 lata temu XM-a z 91 roku który był świeżo sprowadzony.

 

no chyba że się zmieniło ostatnio

Nie wiem, co Twój kolega zrobił, ale od co najmniej 3 lat TU nie ubezpieczają samochodów powyżej 10 roku, chyba że to kontynuacja ubezpieczenia. Mnie się już nie kalkulowało płacic AC w tym roku - circa about 750 PLN. Raz na siebie AC zarobiło i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ubezpieczyć nawet samochody starsze niż 10 lat. Np w PZU za Golfa wyliczyli mi AC +OC jedyne 1400zł...., i w Warcie też można ale nie pytałem za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ja nigdy AC nie wykupywałem, moje auta to 7-10 latki. Jak dla mnie za drogo. Złodziejów już coraz mniej a nie zamierzam liczyć na to że sam uszkodzę swój samochód. Jakoś mam zaufanie do siebie. A innych do kierownicy nie dopuszczam bo .... kobiety i auta się nie użycza :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płace i dzięki temu moja GT teraz sobie stoi i mały facelifting przechodzi

 

ktoś tu niedawno pisał że płacił przez ileś tam lat i nie miał żadnych korzyści więc nie zapłacił następnej raty - jakiś czas póżniej sie rozbił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
nieprawda, kolega ubezpieczał niecałe 2 lata temu XM-a z 91 roku który był świeżo sprowadzony.

 

no chyba że się zmieniło ostatnio

Nie wiem, co Twój kolega zrobił, ale od co najmniej 3 lat TU nie ubezpieczają samochodów powyżej 10 roku, chyba że to kontynuacja ubezpieczenia...

ja wiem co zrobił

 

poszedł i ubezpieczył.

 

W PZU.

było to w maju 2005 roku, więc Twoje dane sa nieprawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość msmarcinek

Wszyscy na "tak" za płaceniem AC . Podjechałem rano do COMPENSY i poprosiłem o ponowne wyliczenie AC OC i NW z wszystkimi ulgami (dodałem: że mam ciekawą propozycję z innej firmy ubezpieczeniowej). Wszystko razem wyszło 640zl !!!! :) Samo AC ok 350 zł :) Chyba nieżle?

Zmartwił mnie tylko duzy spadek wartości auta. Almera 1996 r. - w zeszłym roku wartość 12000 zł a dzisiaj 8600zł :( A ja w grudniu miałem kupca za 10tyś od ręki. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, kolega ubezpieczał niecałe 2 lata temu XM-a z 91 roku który był świeżo sprowadzony.

 

no chyba że się zmieniło ostatnio

Nie wiem, co Twój kolega zrobił, ale od co najmniej 3 lat TU nie ubezpieczają samochodów powyżej 10 roku, chyba że to kontynuacja ubezpieczenia...

ja wiem co zrobił

 

poszedł i ubezpieczył.

 

W PZU.

było to w maju 2005 roku, więc Twoje dane sa nieprawdziwe

No cóż, jak ja się dopytywałem, to odpowiedź była jedna - nie ma takiej opcji.. Równi i równiejsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli samochod jest w dobrym stanie i wyglad ma atrakcyjny to ja bym ubezpieczal.

Znam przypadek taki:

Pan X mial wykupione OC i AC w firmie Y.

4 stycznia 2006r. konczylo mu sie ubezpieczenie (daty przykladowe).

4 stycznia 2006r. Pan X przedluzyl ubezpieczenie OC i zaplacil I rate i niestety nie mial pieniedzy na AC wiec sobie pomyslal, ze za tydzien ma wyplate w pracy wiec za tydzien zaplaci AC.

I niestety w przeciagu tego tygodnia samochod marki Fiat Seicento zostal skradziony.

Nie uwierze, ze byl to przypadek losowy, dlatego jak ktos ma AC i chce z niego nagle zrezygnowac, to nie polecam.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniedzy na AC wiec sobie pomyslal, ze za tydzien ma wyplate w pracy wiec za tydzien zaplaci AC.

I niestety w przeciagu tego tygodnia samochod marki Fiat Seicento zostal skradziony.

Nie uwierze, ze byl to przypadek losowy, dlatego jak ktos ma AC i chce z niego nagle zrezygnowac, to nie polecam.

Problem w tym, że jakie ma dla złodzieja znaczenie czy samochód jest ubezpieczony na AC czy też nie? Moim zdaniem żadne. Chyba, że za 2 dni ktoś zadzwonił do tego pana, że za drobną opłatą odzyska auto. Jeśli nikt się nie kontaktował, to niestety, faktycznie był to przypadek.

 

A. Jest jeszcze jedna opcja. Ktoś tego pana bardzo nie lubił i bardzo chciał żeby ten pan dostał po d*pie. Ale nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jakie ma dla złodzieja znaczenie czy samochód jest ubezpieczony na AC czy też nie?
właśnie takie, że jak ma AC to nie będzie płacił wykupnego za znalezienie samochodu.

 

Zastanawiam się czy dalej płacić AC , to ok 500zł
płać
Ile wy płacicie za AC i czy płacicie?
mnie zaproponowali niecałe 2300zł/rok - nie płacę, alę myślę nad tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ubezpieczalnie daja cynki zlodziejom. Zauwaz, ze ubezpieczalnia wie wiekszosc rzeczy o twoim samochodzie. Jaki ma przebieg, czy byl bity czy nie itp. i jesli samochod jest zadbany i dobry i akurat skonczylo mu sie AC i firma daje cynk zlodziejom i przy okazji nic na tym nie traci, a byc moze i zarabia.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
A moim zdaniem ubezpieczalnie daja cynki zlodziejom...

...

to jest możliwe, byle jaki agent ubezpieczeniowy może sprawdzić czy klient ma samo OC czy również AC. Chodliwa fura + samo OC = informacja dla złodzieja. Pełno gliniarzy kradnie i siedzi po uszy w światku przestępczym, a co dopiero zwykłe urzędasy z ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wiem ,że takich 10 letnich aut już nie kradną. Zastanawiam się czy dalej płacić AC , to ok 500zł . Ile wy płacicie za AC i czy płacicie?

 

Płać, ale poszukaj tanszej firmy np. Samopomoc, Poczta Polska. Zawsze lepiej miec jak nie :)

 

P.S. Osobiscie nie place bo nikt by mi nie ubezpieczył mojego auta :)

 

Hehe a potem odzyskaj swoje AC z takiej Samopomocy... :) mam akuratnie z nimi doczynienia w związku z wypłatą odszkodowania dla mnie z OC sprawcy. CZekam na wycenę szkody, ale trwa to i trwa... A jakbym miał płacić AC to chciałbym mieć ten komfort , zę zostanę potraktowany poważnie i uczciwie. co innego OC ;)

 

Wracająco do tematu, to jeśli zamierzasz zmienić z jakimś czasem autko na nowe lub nowsze niż masz (lub droższe) to warto płacić AC (jeśli będziesz je chciał ubezpieczyć) , szczególnie jak masz zniżki, bo jak przestaniesz płacić to przepadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wiem ,że takich 10 letnich aut już nie kradną. Zastanawiam się czy dalej płacić AC , to ok 500zł . Ile wy płacicie za AC i czy płacicie?

 

Płać, ale poszukaj tanszej firmy np. Samopomoc, Poczta Polska. Zawsze lepiej miec jak nie :)

 

P.S. Osobiscie nie place bo nikt by mi nie ubezpieczył mojego auta :)

 

Hehe a potem odzyskaj swoje AC z takiej Samopomocy... :) mam akuratnie z nimi doczynienia w związku z wypłatą odszkodowania dla mnie z OC sprawcy. CZekam na wycenę szkody, ale trwa to i trwa... A jakbym miał płacić AC to chciałbym mieć ten komfort , zę zostanę potraktowany poważnie i uczciwie. co innego OC ;)

 

Wracająco do tematu, to jeśli zamierzasz zmienić z jakimś czasem autko na nowe lub nowsze niż masz (lub droższe) to warto płacić AC (jeśli będziesz je chciał ubezpieczyć) , szczególnie jak masz zniżki, bo jak przestaniesz płacić to przepadną.

Potwierdzam - skąpstwo tej firmy nie zna granic.

Auto sprawcy wyceniono na 7 tys PLN, a ja chciałem tylko kupić sobie nowy zderza - moją naprawę wycenili - uwaga !!! na 200 LPN - (zderzak był pekniety i do prostowania pas tylny w P10 ce oraz wymiana zamka klapy - 200 PLN? Urzadziłem ich tak, ze biednego pracownika zwolnili, niestety bez sądu sie nie obeszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie korzystam z ac niestety nie mam żadnyych zniżek :/ i jak mi krzyknęli w pzu stawkę to prawie ze śmiechu oplułem agenta :)

pod blokiem autko stoi na strzeżonym parkingu ale jak gdzieś jadę to zwsze serduszko drży czy ktoś się nie skusi, więc gdyby mi zaproponowali rozsądną cenę to bym się wogóle nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...