Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Do ilu obrotow krecicie swoje Primy?


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lord_metal

MI czasem zdaża się do czerwonej kreski cos koło 7 tys lol :D ale na codzien to zmieniam przy 4 tys. przy spokojnej jedzie :P Tylko że ja mam 2.0 benzyne więc nie wiem jak u ciebie. MOże wypowie sie ktoś co ma taki silnik jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

zależnie od potrzeb i warunków. Czasem już przy 3,5 a czasem przy prawie 7.

To czy wysokie obroty nie szkodzą, zależy m.in. od stanu silnika. Normalnie, negatywne skutki piłowania silnika to nieco zwiększone zużycie oleju i znacznie zwiększone zużycie paliwa. Chyba że silnik jest wiekowy czy w kiepskim stanie technicznym, wtedy powinno się go delikatniej traktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lancuch chyba slychac Moze zalac mineralem

 

nie wiem jak przy1.6 ale w 2.0 przewidziany jest syntetyk i nie powinno sie go innym zalewac, nie ma w tym sensu. jezeli słyszysz łancuch to czy on rzęzi i chodzi czasami jak diesel? jesli tak to:

moze traci cisnienie oleju,

ślizgi łancucha sa gdzies wyjechane,

napinacz jest do du....y

U mnie rzeził i przerobiłem kazdy z powyzszych tematów.

Ja kręce moją primerke czasami do końca ale to jak ktoś sie ambitny zabardzo pojawi na zderzaku :D hehe a według komputera orzy obrotach około 2000 i bez nagłego przyśpieszania primerka wciaga mi 6,5 do 6,8 wahy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to moja kręci do 7tyś. na benzynie,

a na gazie potrafi do końca(za czerwone) ;) ale tylko jak trzeba to ją troszkę przypiłuję :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krece do ok. 4500 obr/min

wiecej nie ma sensu poniewaz max. moment obrotowy przypada na 4000 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Ja krece do ok. 4500 obr/min

wiecej nie ma sensu poniewaz max. moment obrotowy przypada na 4000 obr/min

a co to ma do rzeczy?

 

w zdrowym silniku, przedział między maksymalnym momentem obrotowym (maksymalna możliwa moc w przeliczeniu na prędkość obrotową) a maksymalna mocą jest przedziałem w którym silnik nalezy utrzymywac aby jak najlepiej przyspieszał (bo osiąga wtedy możłiwie wysoką moc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krece do ok. 4500 obr/min

wiecej nie ma sensu poniewaz max. moment obrotowy przypada na 4000 obr/min

 

Jak to nie ma sensu?? czyżbyś przerobił auto na diesla??

zakres optymalnych obrotów leży między momentem a mocą maksymalną w silnikach benzynowych a z tego co się orientuję to w Twoim silniku wygląda to tak:

Moment: 163/4000

Moc 85(116)/5600

więc z tego wynika że nie powinieneś zmieniać biegu na wyższy chwile po tym jak silnik się rozkręci. Zresztą potestuj na drodze jak się zachowa auto przy zmianie biegu na wyższy w przedziale 5500-6000 sam zobaczysz efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

po prostu niektórzy nie rozumieją powiązania momentu obrotowego z mocą.

 

A tak na marginesie, w dieslu też powyżej momentu obrotowego warto krecic, tylko z powodu mnijeszego wzrostu mocy po przekroczeniu pewnych obrotów, wydaje się że silnik jest mułowaty na wyższych obrotach. A on po prostu wolniej się wkręca niż bezpośrednio po strzale z ciśnienia przez turbinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja odnośnie diesla to chodziło mi tylko o tą wspomnianą zmianę biegów przy 4500 obr a nie o położenie maksymalnego momentu obrotowego. Ale w końcu nie wolno nikogo zmuszać do korzystania z maksymalnych osiągów czasem. (w końcu ktoś musi być wolniejszy żeby kto inny był szybszy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tu widze maja duze poczucie humoru :diabel: "zwykly" SR20De kreci sie do 6400 i nie mowcie mi co widzicie na obrotomierzach bo to bajki dla naiwnych a tym co kreca na gazie do 10000 to zycze powodzenia i braku zdziwienia prz kolizji i to nie z innym autem. nie wiem ile sie kreci seria 1.6 ale mysle ze podobnie moze ciut wyzej. nie mam pojecia czy jest na rolkach. nie robie z siebie wyroczni ale mam juz jakies pojecie o SR20De miedzy innymi dzieki Cornoliemu (nieustajace dzieki za prosiaka :) ) . bede sledzil jak sie topic potoczy... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...