Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nareszcie zima


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil.lublin

wiam co to są rury i ma takie w vanie co chronią miske ,zdrzak i lampy i przydały się , pare razy ktoś we mnie wjechał z nie zbyt dużą prędkością i lampy i zderzak całe :)

ale dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pełne orurowanie w Kingu i teraz mam w D22 i przydało się wiele razy, uchroniło lampy i błotniki nie raz w trakcie różnych prac. Więc do D40 też koniecznie założę, ale już niestety tylko takie proste na przód (bez lamp) bo eurosocjalizm przecież wie lepiej... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No to jak wam piszę żeby założyć zderzak marki ARB to wy dalej o rurach. No ja wiem, że lubicie jak laska wam przy rurze "baunsuje" ;) ale już dajcie spokój z rurą w samochodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury z przodu sa dużo lepsze od czujników parkowania. Mam w Terrano rurki z przodu - dojeżdżam nim na 2 cm do ściany, a nawet jak się dobije to nie ma śladu.

 

Przy przechodzeniu przez rów już parę razy uratowały zderzak,przez rów przechodzi na rurach jak na sankach.

 

Jak masz Koniu zdjęcie zderzaka z ARB to wklej lub daj linka :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

no widzisz jak ładnie trafiłeś:D

Kylon, właściel Wyprawy 4x4 zakłada właśnie do swojej D40 taki zderzak. A płacisz za to, że można nim przestawiać inne samochody. Mój kolego niedawno takim zderzakiem rozpruł jednej pani pół samochodo. Dokładnie to ona sobie oniego rozpruła ale jakoś nie mogła tego zrozumieć i dopiero mandat i tłumaczenie panów w białych czapkach uświadomiło jej co się stało :D

 

Trzeba sobie odpowiedzieć czego oczekujecie od takich gratów. Skuteczności, jakości i trwałości czy festyniarstwa i wyrzucenia kasy. Proste jak świński ogon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna sprawa takie rurki ale bez homologacji to moze byc lekki problem nawet jesli nie bedzie wina wlasciciela autka z takowymi ... mozna zarobic mandat za samo ich posiadanie ... a jak sie pojawi cos takiego w protokole to ubezpieczenie bedzie kwestionowac ... oni strasznie nie lubia wydawac pieniedzy na odszkodowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Zderzak ARB bez rurek na lampy ma homologację

Ja właśnei jestem w trakcie wymiany nadbudowy z Carryboya na ARB. Niektórym się nie podoba ale jakoś wykonania jest 1000razy lepsza niż Carry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkorek

co do zderzaków ARB to z info jakie otrzymalem od chłopaków z 4x4 wynika że nie są im znane przypadki jakis problemów z homologacja, jeżdżą po Europie i jest o.k..nikt o nic nie pyta..

Arb bez rurek ma homologację jak Ryży pisał a dokładnie TUV..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co do maja br. możemy sobie zakładać rury jakie chcemy i jest to legalne. Prawo nie działa wstecz, więc można sobie z nimi jeździć do bólu po kraju. Przy przekraczaniu granicy może (teoretycznie) być jakiś problem, a jak znam życie jedynymi którzy będą się pluć będą czesi, których mam za sąsiadów stąd wolę kupić jednak homologowane.

 

Ale coś nasi krajowi producenci nie dają rady z tymi homologacjami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i problem może się pojawić przy przeglądzie rejestracyjnym za dwa i pół roku, ale do tego czasu może się jakiś papier znajdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...