Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocniejsze sprzęgła


Onyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u Siebie mam 4ry łopaty, Kosa ma u Siebie i powiem ci że jakoś łagodniej to działa i bierze niż np. u Grega gdzie ma 6ciolopatkowca, dziwne ale tak jest :roll:

 

Niech najlepiej Greg się wypowie prowadził moją podake a na cidzień smiga swoją :D

panowie zeby ta dyskusje zakonczyc mam ciekawe zestawienie 2007-01-24_100411.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w tej cenie nie będe mieć nowego docisku :D i na same przerobienie tarczy na spieka nie wiadomo czy by się wyrobił :D

ew. po głowie chodzi mi takie coś: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ACT-F1-6-PU...1QQcmdZViewItem

 

Puki co na 0,8 bara musi mi 4ro spiek by Wróbel wystarczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie cztero ramienne czyli 8 spieków robione w Toruniu. firmę polecił P.Tadziu Myszkier. jeśli chodzi o N/A to spokojnie starczy do 300HP. potem trzeba 12 spiekowe :D

do tego docisk SACHS serja i daje rade przynajmniej u mnie .aha tarcze bez spreżynek mam ale to się na drogę nie nadaje bo zapomnijcie o ruszaniu w korkach na skrzyżowaniu spieki lecą mega szybko więc jak ktoś na drogę chce to ze sprężynkami jak na tor to spokojnie moze być bez...strasznie sztywno to chodzi ale za***iste wrazenie przy zmianie biegu czuć jak zesprzęgla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spiek 4 łopatki i seryjny docisk nie dają rady kurde... albo będe odkładać na ACR albo zaryzykuje i wzmocnię docisk. hmmm :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w korkach na skrzyżowaniu spieki lecą mega szybko

koło zamachowe i docisk też zżerają w ocza mgnieniu :D

Tylko docisk zżera. Koło nieruszone. ale 10.000 pałowania i nowy docisk do smieci.Klocki z tarczy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złóżywanie się sprzęgła w głównej mierze zależy od stylu jazdy, mocy i wagi pojazdu oraz przyczepności do podłoża kół napędzanych. Co tu wogule komentować jedym spiek pochodzi 2000 km (np. STAN) i nity zaczną orać docisk i koło zamachowe albo nawet 30 tyś km i jeszcze będzie zdatne do użytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość adrianevo1

Ja do swojego sunnego robie sprzegło spiekowe u tego gościa: http://www.sprzegla-regeneracja.pl/

 

Znajomy mi go polecił.

 

Gość robi tarcze, ale trzeba do niego wysłać tez koło zamachowe i docisk.

 

Tarcza to wydatek około 400-500 zł (4 lub 6 spieków) w tym szlifowanie zamachu i docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego sunnego robie sprzegło spiekowe u tego gościa: http://www.sprzegla-regeneracja.pl/

 

Znajomy mi go polecił.

 

Gość robi tarcze, ale trzeba do niego wysłać tez koło zamachowe i docisk.

 

Tarcza to wydatek około 400-500 zł (4 lub 6 spieków) w tym szlifowanie zamachu i docisku.

 

jezdze na jego spieku 6cio lopatkowym i nie powiem zlego slowa. klei za***iscie. ja osobiscie polecam.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianevo1

Chce założyć 4-ro spiekowe bo auto w Pucharze Polski Automobilklubów i Klubów jezdzi, wiec ma ładnie startować.

 

W sobote w Poznaniu na jednym z OS-ów na torze przy założonym slicku, seryjne po prostu nie dawało rady zaczeło sie slizgac i dupiaste czasy wychodziły.

 

Obawiam sie tylko jak to 4-ro spiekowe zniosą półosie i poduszki mocowania silnika??

 

Ktoś zna dobry sposób na wzmocninie poduszek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna dobry sposób na wzmocninie poduszek??

1) oddać do zakładu - mam taki jeden na oku, 150-180zł za poduszkę

2) pobawić się samemu z klejem do szyb

 

teoretycznie 6cio spiekowe będzie delikatniejsze jak 4ro, ponadto trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobić zeby nie pekała obudowa poduszki na podłużnicy przy rozrządzie?? to tez dość częsta awaria

Nie usztywniać jej, usztywnia się tylko tylną tą przy siatce od wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

A gdzie w okolicach Wrocławia można zrobić sprzęgło to żeby sie nie rozleciało?? Ew. czy ma ktoś sprzedać ciut mocniejszą od serii tarczę ( tak na 150 KM ). I tak muszę zmienić bo się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...