Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moje głośniki w P10


Gość grossb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Ostatnio przerobiłem swoj system audio w P10 i chce sie pochwalic efektami. Zalozenie bylo proste - musi byc tanio i grac poprawnie.

Zamiescilem tez zdjecia prac:

1. Wycięcie wiekszych otworow w poszyciu drzwi (od srodka)

16888.jpg

 

 

2. Kołnierz z mdf. Podstawa takich wymiarow jak podstawa oryginalnego kolnierza. Do podstawy dokręcone sa pierscienie wielkosci glosnika.

16890.jpg

3. Widok od spodu

16891.jpg

4. Kolnierz z glosnikiem zamontowany w drzwi. Miedzy blacha a kolnierzem jest silikon.

16892.jpg

5. Wycięty otwor na glosnik wysokotonowy. Rozwiazanie raczej niestandartowe, ale gra i wyglada naprawde dobrze.

16893.jpg

6. Juz zamontowany "gwizdek"

16894.jpg

7. A tak wyglada w calosci

16895.jpg

8. Lewe drzwi

16896.jpg

 

Czego nie widac na zdjeciach, a wchodzi w sklad zestawu: wygluszenie drzwi, radio Clarion MP3, aktywna tuba (noname - ale niezle uzupelnia scenę).

Jedyne co pozostalo z oryginalnego audio Nissana to glosniki z tylu i kable, ale mialo byc tanio, wiec nie ma co narzekac. Kiedys i to zmienie.

A teraz koszty:

Radio - 400zl

Glosniki przod - Phonocar - 120

Glosniki przod - MacAudio - 65

Tuba aktywna - 250

Okablowanie - 80

Wygluszenie - 90

MDF i akcesoria - 30

SUMA: 1035zl

Zakladalem nie wydac wiecej niz 1000zl i sie prawie udalo. Jestem bardzo zadowolony z efektu. Wszystko wyszlo bardzo dobrze i przede wszystkim tanio!

Ocencie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca i efekt profesjonalny (jeżeli mogę tak powiedzieć). Tym bardziej jestem pod wrażeniem, że sam jestem głodny modernizację audio przednich drzwi w mojej P10.

Mam parę pytań:

1. Jak wielki głośnik niskotonowy zmieścił się na dole? (już po powiększeniu otworów).

2. W co muszę się wyposażyć, żeby zrobić takie fajne obwódkę i podstawę głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :-)

ad 1. Najtrudniejsze jest odpowiednie skrecenie dystansow, bo jest malo miejsca na dole, tak, ze jak glosnik bedzie za nisko, to nie zalorzysz poszycia drzwi. Jak bedziesz skrecal podstawe dystansu z pierscieniem, musisz tak wyposrodkowac, zeby glosnik byl najwyzej jak sie da i jednoczesnie nie dotykal do blachy drzwi. Jest to dosyc pracochlonne, bo wymaga wielu prob, ale wykonalne jak widac :-) Nie martw sie o poszycie drzwi, bo po powiekszeniu otworow jest tam duzo miejsca.

 

ad 2. Dystans jest wykonany z płyty mdf (dostepne w marketach i sklepach z drewnem).

Narzedzia: wyrzynarka, wiertarka, pilnik do drewna i papier scierny, no i inne - podstawowe, jak srubokret itp.

 

A ha, inwencje czerpalem z tej strony:

http://www.purep10.co.uk/

Trzeba wybrac menu MODS, a pozniej - I.C.E. - Door speaker conversion

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, juz pare razy mielismy sie ustawic w sprawie wyregulowania mojej maszyny :-), ale nie moglismy znalezc wspolnego terminu, ale nadal licze ze obejrzysz moje wozidelko.

Jak bedziesz mial ktoregos dnia wolniejszy wieczor to chetnie podjade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item160604485_phonoc...ati_kielce.html

Tylko ostrzegam, ze nie daja one mega basu, ale za to bardzo dobra jakosc dzwieku i niezly kick-bas, wiec nalezaloby je zastosowac w systemie z subwooferem, zeby uzyskac dobry bas.

do poglebienia basu nalezy wytlumic drzwi

niskiego basu nie wymagajmy od midbasow(kickbasow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi sa wytlumione.

Napisalem to, poniewaz niektorzy uwazaja, ze z takich glosnikow uzyskaja mega bas, a tak nie jest, a dodatkowo glosniki, ktorych uzylem nie generuja niskich tonow w takim stopniu jak inne w podobnej cenie, ktorych sluchalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy zamontowanie wysokotonowych w drzwaich daje takie same efekty jak w słupkach ?? bo wydaje mi sie że łatwiej było by mi w drzwiach . . .

 

niestety nie :(

choc jest to zalezne od auta, ale my mowimy o Nissanach

najlepszy efekt przestrzennosci "sceny" uzyskasz montujac tweetery w slupkch na wysokosci swoich uszu skierowane w wyimaginowany pkt okolo 3cm pod lusterkiem wstecznym i okolo 3cm przed nim (do wew. kabiny)

 

[ Dodano: Czw 15 Lut, 2007 13:44 ]

dodam ze w tej sprawie warto poczekac na uwagi Darka, jest "obcykany" w tych sprawach (czyt. ma duzo wieksze doswiadczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś wybitnym audiofilem to zamontuj w drzwiach jak najbardziej sprzodu i wysoko (z dala od Ciebie) i nie będzie źle. Kiedyś tak miałem zamontowane w swojej Kaczce i też grało dobrze. ;)

 

ps:wkrótce musze się zająć swoim przodzikiem.. :D Jak narazie zmieniłem wszystko poza nim.. :P No i zbieram kasę na piecyk pod głośniki.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś wybitnym audiofilem to zamontuj w drzwiach jak najbardziej sprzodu i wysoko (z dala od Ciebie) i nie będzie źle. Kiedyś tak miałem zamontowane w swojej Kaczce i też grało dobrze. ;)

 

ps:wkrótce musze się zająć swoim przodzikiem.. :D Jak narazie zmieniłem wszystko poza nim.. :P No i zbieram kasę na piecyk pod głośniki.. ;)

 

Niebardzo rozumiem co ma "wybitny audiofilizm" do poprawnego zamocowania tweeterow w samochodzie.

W zdecydowanej wiekszosci samochodow umiejscowienie tweeterow w oslonach przednich slupkow w zupelnosci wystarcza chociaz teoria glosi ze powinny znajdowac jak najdalej od kierowcy (uzaleznione jest to tez od rodzaju glosnikow ). Istnieja samochody gdzie idealnym miejscem do zamocowania glosnikow wysokotonowych sa oslony wewnetrzne lusterek w drzwiach. Do takich samochodow nie nalezy jednak nissan P10 , P11 , Sunny , Micra , Almera. Te dwa miejsca sa tez przy okazji najbardziej przyjazne do aplikacji tweeterow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo rozumiem co ma "wybitny audiofilizm" do poprawnego zamocowania tweeterow w samochodzie.

 

Po 1 chodziło o przenośnie, tj. dla normalnego słuchacza drzwi czy słupki nie będą miały znaczenia. Dla bardziej wyrafinowanego już tak.

 

Po 2 "wybitny audiofilizm" do poprawnego zamocowania nie ma nic. Ale do odpowiedniego rozmieszczenia już znacznie więcej. ;)

 

Ja wiem, że każdy wie jak se głośniki przykręcić i podłączyć, ale tu chodzi też o to by je rozmieścić tak by to grało jak powinno. Dałem czysty przykład. Jeśli nissoludek pyta innych nissoludków o radę to podpowiadam. Nie każe mu zapisać się do szkoły muzycznej. Poprostu mówię, że nie odczuje znacząco różnicy, chyba że jest urodzonym audiofilem. W tym wypadku tego typu uwagi nie miałyby sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: mialem juz w kilku samochodach rozne systemy audio, zwykle niezlej klasy i faktycznie w słupkach glosniki wysokotonowe graja lepiej niz teraz w drzwiach, ale nie jest to roznica znaczna. Ja jestem zadowolony z umiejscowienia w drzwiach (jak na zdjeciach), ze wzgledu na latwosc montazu i stosunkowo dobra jakosc dzwieku.

Jak juz kolega wyzej napisal: dla przecietnego sluchacza nie bedzie wiekszej roznicy w odsłuchu.

 

Jesli chodzi o zwymiarowanie dystansow, to z checia bym to zrobil, ale obecnie nie mam zupelnie czasu, a poza tym aura nie sprzyja :-)

PS Przypominam, ze kolega radek100nx robi dystanse w rozsadnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja to nie tylko poprawne zamocowanie i podlaczenie w samochodzie , wiaze sie z tym caly szereg innych uwarunkowan , ktore nalezy spelnic aby poprawnie zainstalowac tweetery w samochodzie.Wydaje mi sie ze wcale nie trzeba byc audiofilem , nie trzeba byc sluchaczem szkoly muzycznej aby "zauwazyc" roznice w dzwieku wydobywajacego sie z tweeterow umieszczonych np. w slupkach a tymi w drzwiach - szczegolnie zamontowanymi w sposob pokazany na zdjeciach. Skupiam sie tylko na tweeterach bo akaurat ten rodzaj glosnikow jest najtrudniejszy w aplikacji samochodwej i najlatwiej jest wychwycic roznice w dzwieku , nawet dla normalnego sluchacza. Oczywiscie znaczenie ma takze rodzaj sluchanej muzyki - przy jednym rodzaju roznica bedzie podkreslona , przy innym prawie niezauwazalna (np. muzyka klubowa).

Podobnie jest ze stwierdzeniem "ja tak mam i mi sie podoba" i "to co mam mi wystarcza" Udowodnilem juz wielu osobom , ze lepsza jakosc dzwieku wcale nie oznacza audiofilizmu i sprzetu za wiele tysiecy zlotych. Nie musialem ich wcale przekonywac - wsiedli do samochodu posluchali i stwierdzili ze to co maja juz im nie wystarcza a uwazam , ze poprawna aplikacja tweeterow poprawia w samochodzie jakosc dzwieku.

Generalnie srodowisko jakim jest wnetrze samochodu jest najtrudniejszym ze znanych mi do poprawnego naglosnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...