Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moje głośniki w P10


Gość grossb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gdzieś na forum czytałem że osłabia sie wtedy konstrukcje samochodu ?? znacie jakiś bezpieczny sposób ?? fak że zabrać sie chce za to jak sie ociepli ale wiedze już zbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berserk

Pozwolcie ze si epodepne bo nie chce zakladac odzielnego tematu dotyczacego tego samego ;)

 

Rowniez mam zamiar sobie wymienic glosniki w mojej p10, radio juz wymienione na Sony CDX-S22 a glosniki to o takie chce kupic...

 

przod drzwi

http://allegro.pl/item169485450_blaupunkt_..._vat.html#photo

 

tylk polka

http://allegro.pl/item169936214_blaupunkt_...lata_sklep.html

 

Domyslam sie ze basy nei beda wybitne ale ja chce sobie tylko sluchac to co lubie na w miare dobrym sprzecie :) jakies uwagi z waszej strony? zapraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

a nie lepiej zrobić jak założyciel tego tematu czyli dać odseparowany zestaw???? u mnie dokładnie taki sam zestaw z przodu gra czyli 16,5 cm Phonocar Y-line i wysokotonowe Mac Audio w słupkach..........ale Twoja wola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

berserk, mogles najpierw skonsultowac wybor radia ;) (nie byl to dobry zakup)

ale OK

Jezeli nie myslisz o wzmacniaczu to zdecyduj sie na Phonocar Y-line lub Alpine

Jezeli wzmak to mozna pomyslec o czyms lepszym, Blaupunkta bym odpuscil, moze TEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

Rysiu83, zastanow sie, bo za te pieniazki mozesz miec Prawdziwy subwoofer i prawdzwy wzmacniacz.

Piszac "prawdziwy" chce wam uswiadomic ze te same pieniadze mozna wydac madrze!

Warto wczesniej posluchac sprzetu w swoim aucie przed jego zakupem, warto rowniez zapoznac sie z opiniami kogos zaufanego (nie sprzedawcy!).

 

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 20:22 ]

JBL, Magnat nie oferuje jakosci jakiej spodziewal bys sie za te pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

więc tak.... po prostu któregoś dnia się do Ciebie odezwę z kilkoma pytaniami ok?

ja jeszcze jestem przed zakupem tych rzeczy więc będę miało to co napiszesz na uwadze

 

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 20:46 ]

P.S sterownik Pioneer DEH 6400R phonocar Y-line przód drzwi i wysokotonowe głośniki Mac Audio T19 to wszystko na tą chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkt to badziew. Ja mam rozwierconego MONO blocka 750W muzycznej i jest straszny jeśli chodzi o jakość, nie mówiąc już o głębokości bass'u, która brzmi jakby wzmacniacz zbudowany był z tektury. JESTEM BARDZO NIEZADOWOLONYM POSIADACZEM BLAUPUNKT'a :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiercony znaczy się naprawiany i modyfikowany.. ;P To standardowy MONOblok z tej niebieskiej serii GTA 1300 z tym, że kupiłem uszkodzony i podczas napraw zrezygnowałem z wejściowego korektora (poza regulacją wzmocnienia) i dorzuciłem na wejściu przedwzmacniacz o mocy 15W RMS (ustawionego na 1/3 mocy tak by nie tracić jakości, a wzmacniać i regulować sygnał wejściowy).. Do tego kondensator 1,2F Dietz w odległości niecałych 10cm od wzmacniacza, do tego akumulator żelowy, a dalej już w zwykłą instalację auta czyli kolejny aku i alternator (oczywiście równolegle :one:). Całość napędzała wpierw dwa 30cm JBLki z bardzo lubianej niegdyś serii GT2 (ver. amerykańska na szerokiej gumie z 95roku 125W/500W), a następnie już tylko pojedyńczy głośnik z najnowszej serii JBL POWER P1222. To rozwiązanie z mojego poprzedniego auta "FORD'a KA" :diabel2: . Teraz planuje zmianę końcówki na coś z zupełnie innej firmy i kolekcji. W końcu większe auto inna akustyka. Rezygnuję już z ciśnienia, a idę w jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berserk

wiem ze blaupunkty sa tansze od pionierow czy innych glosnikow popularnej firmy, ktorej nie potrafie przytoczyc ;p , no ale wiele ludzi mi mowia ze w tym przedziale cenowym sa najlepsze

 

jesli nei blau to co radzicie ale tak zeby nie przekroczyc 400zl za 4 glosniki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. Wiesz kiedyś marzyło mi się wystartowanie w dB Drag'u swoim Kaczorem ale miałem małe problemy z regulaminem.. :< Ogólnie fajny efekt miałem w aucie, ale taka zabudowa nadawała się tylko do słuchania przy otwartych szybach, w lato i nocą (żeby mi potem nikt nie wypominał że się "wożę" czy "szpanuję" :fuckyou:) bo poprostu tylko wtedy muzyka brzmiała dobrze (dobrze znaczy się znośnie) i miała bardzo szeroką gamę niskich i wręcz ultra niskich tonów. Przy pozamykanym aucie, basik wprawiał w ruch wszystko co tylko mógł w środku, a przy wybranych (strojonych) częstotliwościach poprostu sprawiał, że swędziały uszy, a słów to już nie wspomne że słychać nie było.. :029: No ale "NO BASS NO FUN" :diabel2:

 

W miare napływu gotówki będę starał się przebudować i pozamieniać mój system.. Napewno będę tu o tym pisał w celu uzyskania waszych opinii odnośnie poszczególnych podzespołów.. :one:

 

Nie chce już samego basu! Chcę sceny! Muzyki! Chcę w piosenkach słyszeć każdy najmniejszy dźwięk! :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Nie chce już samego basu! Chcę sceny! Muzyki! Chcę w piosenkach słyszeć każdy najmniejszy dźwięk!

... ho ho ... dluga, ciezka, kreta, stroma i kosztowna droga przed Toba, ale mi ona sprawia najwieksza frajde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam grzebać w audio.. Od urodzenia mnie to kręciło.. Już mając 7 lat spaliłem tacie pierwszy wzmacniacz.. :diabel2: ;D Ale dość tej historii.. ;)

 

Może opiszesz po krótce swoje modyfikacje bądź naprowadzisz co u siebie robiłeś i w jakiej kolejności?

 

Ja jak narazie mam radio JVC na MP3, model dzisiaj spisze to powiem jaki dokładnie. Wiem, że to dosyć wysoki model. Chętnie bym je jednak zmienił na coś innego. Szczerze mówiąc nie lubie tej marki. Może dlatego. :D

 

Głośniki z przodu to narazie VoiceKraft'y bo kumpel załatwił mi za 25zł a przód był zniszczony więc zamontowałem oby tanio i pod wymiar. Całkiem wytrzymałe ale niestety nie wydają żadnych kickbassów ani średnio niskich tonów tak jak bym chciał.

 

W słupkach mam pozostałość po poprzednim właściciuelu, czyli gwizdki prawdopodobnie fabryczne od VW bo tak wyglądają ale nie wnikam. Tak czy siak też pójdą pod wymianę.

 

W tylniej półce (bardzo nie lubię tego miejsca zamontowania głośników, wolałbym w tylnich drzwiach) zamontowałem narazie zestaw odseparowany dwukanałowy na zwrotnicy marki Onkyo tj. 13cm średnioniski ton i gwizdek.

 

Do tego jak pisałem powyżej bardzo niskiej jakości ale wielkiej mocy wzmacniacz Blaupunkt'a napędzający dwucewkowego JBL'a P1222 400W/1600W.

 

Kondensator Dietz 1,2F.

 

Akumulator żelowy.

 

+ duża plątanina kabli bo narazie wszystko połączone jest improwizorycznie ze względu na pozostawiony przez poprzedniego właściciela bałagan oraz dorzuconą przezemnie improwizorkę.. :P

 

W kwietniu chciałbym już coś z tym wszystkim ruszyć powoli.. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

w/g mnie wszystko do wymiany, poza kondziem i akumulatorem

 

Mam prozbe, chcialbym sie dowiedziec jakie masz rozwiazanie tej instalacji pradowej, bylbym wdzieczny za zamieszczenie nawet prowizorycznego schematu (rysunku) chocby w Paint'cie :)

Czyli jak polaczony alternator do akumulatora, kondensator, przewody itd. bo masz 2 aku, tak?? Masz modyfikowany alternator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK skonstruuje Ci schemacik.. Tu w Primce mam wszystko równolegle narazie bo w zime nie chciało mi się grzebać ale ogólnie w Kaczorze miałem w całość wpięty takie dwa układziki które blokowały prądy wsteczne z aku'ów do alternatora (zaznaczone na schemacie jako "x"). Wiesz to dawało takjakby dwie oddzielne instalacje ładowane jednym alternatorem. Ładowanie w Kaczce dawało rade to uciągnąć. W Primie też chce to zrobić choć niewiem czy alternator jest wystarczająco mocny do tego. Trzeba będzie to sprawdzić wkrótce. ;)

 

 

Mniej więcej tak to wyglądało w Fordzisz'u:

*kreski to kable z dodatnim ładunkiem czyli + (dla masy schemat podobny)

*kropki olej, na tym mi się schemat trzyma kupy by wyglądał jak wygląda

 

 

.....................-x-aku1----auto............................................................................

...........

.................../................................................................................

..............................

alternator<........................---radio...........................................................................

...

....................................../................................................................................

..........

.....................-x-aku2żel<..............................---wzm.2x60WRMS=gł.przód....................

................................................................../..............................................................

.........................................---kondensator<..................................................................

................................................................................

..................................................

.....................................................................---wzm.+wzm.1x450W@2OhmRMS=sub-w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zabawe z ulepszaniem dzwieku w Primerce zaczalbym od porzadnego wygluszenia drzwi i nie zaluj na ten cel czasu , wysilku , materialow . Drzwi w P10 sa wymagajace pod tym wzgledem ale jezeli zrobisz to jak nalezy potrafia sie odwdzieczyc i zaskoczyc :D . Montujac glosnik za naprawde niewielkie pieniadze uzyskasz efekt ktory pozwoli na dlugo zapomniec o przyszlym ulepszaniu kickbasu. Jezeli bedziesz mial ochote chetnie pomoge w doborze sprzetu , materialow itp. Niestety wybrales sobie bardzo kosztowne hobby.

Jezeli miales zapedy do startow w dB Drag moze skusisz sie tez na start w sound off ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..do sound-off to potrzeba mnóstwo kasy i dojść do drogiego sprzętu.. :zly:

..ja mam tylko chęci i zapał.. :one:

 

Supli, to 28Darek Cie zaskoczy :)

 

[ Dodano: Wto 13 Mar, 2007 12:07 ]

bo nie koniecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...