Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Valvoline


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien ale odbieram wrażenie jak by almera paliła mi mniej.Czy tak samo odczuwacie?

 

Nieeee, co ma olej do spalania? Wg mnie to niemozliwe, musialby byc super rzadki i smarowny (tak po chlopsku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych oliw sysntetycznych to Mobil1 5w40, Inne dobre to Total i Valvoline, Castrol nei robi z tego co wiem oelju w 100% sysntetycznego.

 

Tralala Mobil jest najlepszy jasne. Co do castrola to proponuje linka http://www.castrol.com/castrol/multiplepro...ntentId=7047377

Jeśli mnie oczy nie mylą to jest tam kilka oleju w pełni syntetycznych.

 

Nie jestem pewien ale odbieram wrażenie jak by almera paliła mi mniej.Czy tak samo odczuwacie?

 

Nieeee, co ma olej do spalania? Wg mnie to niemozliwe, musialby byc super rzadki i smarowny (tak po chlopsku).

 

Ma i to sporo. Olej jego zachowanie i parametry wpływają np na tarcie wewnątrz silnika a co za tym idzie na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych oliw sysntetycznych to Mobil1 5w40, Inne dobre to Total i Valvoline, Castrol nei robi z tego co wiem oelju w 100% sysntetycznego.

 

Tralala Mobil jest najlepszy jasne. Co do castrola to proponuje linka http://www.castrol.com/castrol/multiplepro...ntentId=7047377

Jeśli mnie oczy nie mylą to jest tam kilka oleju w pełni syntetycznych.

 

Pisac to sobie moga, ale jak jest naprawde tego nikt sie nie dowie (nie ma standardow dla ktorych mozna klasyfikowac produkty)

Z informacji ktore uzyskalem oleje w pelni syntetyczne produkuja firmy (Liqui MOlly, Mobil, Valvoline, Motul i chyba TOtal), zaznaczam ze na pewno nie wyminilem wszystkich ale o ile wiem Castrol nie robil w pelni sysntetycznego oleju... co akurat moge sie mylic.

 

Co do spalania -to prosze mi powiedziec na oko jaka bedzie roznica w spalaniu mojego auta ktore wynisi 7,5l przy jezdzie na oleju Mobil 10W40 w porowananiu do innych olejów??

1litra, 2??? Jaki olej powoduje najmniejsze zuzycie paliwa, a ktory najwieksze i jakiego rzedu sa to wielkosci.

Wiem ze moze to byc rzad kilku %, wg mnie nie wiecej (na chlopski rozum) czyli 0,1-0,2 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisac to sobie moga, ale jak jest naprawde tego nikt sie nie dowie (nie ma standardow dla ktorych mozna klasyfikowac produkty)

Z informacji ktore uzyskalem oleje w pelni syntetyczne produkuja firmy (Liqui MOlly, Mobil, Valvoline, Motul i chyba TOtal), zaznaczam ze na pewno nie wyminilem wszystkich ale o ile wiem Castrol nie robil w pelni sysntetycznego oleju... co akurat moge sie mylic.

A może podasz jakie to źródło ? Chętnie dowiem sie czegoś więcej na ten temat.

 

Co do spalania -to prosze mi powiedziec na oko jaka bedzie roznica w spalaniu mojego auta ktore wynisi 7,5l przy jezdzie na oleju Mobil 10W40 w porowananiu do innych olejów??

1litra, 2??? Jaki olej powoduje najmniejsze zuzycie paliwa, a ktory najwieksze i jakiego rzedu sa to wielkosci.

Wiem ze moze to byc rzad kilku %, wg mnie nie wiecej (na chlopski rozum) czyli 0,1-0,2 l/100km.

 

Proponuje poszukać sobie na www.google.pl Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji np na temat oleju firmy shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

material troszke stronniczy.. na korzysc Liquy Mooly

 

ALE

 

Pamietajcie ze olej sysntetyczny w pelni jest trudny do uzyskania i tym samym drogi

 

tak sie tylko nazywa ze pelni syntetyk

 

wiadomo ze pochodzi z destylacji ropy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wcześniej używałem VALVOLINE max life 10w40 do diesla - super, brak jakichkolwiek wycieków i poceń, cicha praca). Robię cztery wymiany w roku co 10 tys km i jakiś rok temu przed kolejną wymianą umawiałem się z kolegą (razem mieliśmy praktyki w samochodówce) na robotę w jego warsztaciku, zobaczyłem u niego bańkę po pewnym oleju. Powiedział, że zalewa go do swojego auta i do kilku busów (sprinterów). Spytałem o ocenę i cenę. Namawiał mnie, a ja pukałem się w głowę. Przekonał mnie. Troszkę się bałem, ale co tam. Będziecie się pewnie śmiali, ale był to olej oplowski: GM 10W40 API SL,CF ACEA A3,B3. Za 5l apłaciłem 70 zł. W tym tygodniu wymienia 5 bańkę. Parkuję na dworzu. W zimę -27 st. ładnie kręcił, rano nic nie stuka, silnik pracuje normalnie, troszkę zmienia kolor na ciemniejszy, nie dolewam nic. Stosuje tylko dobre filtry. Jeżdziłem na różnych i MOIM ZDANIEM, w Polsce nie ma co inwestować w "dobry", markowy olej. Ja będę zalewał jak narazie GM, lub VALVOLIN. Pewnie teraz Wy się będziecie pukać w głowę, jak ja kiedyś, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem almere i zastanawiam się jaki olej zalać. Obecnie z informacji jakie znalazłem z kartki przy drzwiach wynika że zalany był castrol 5w40, planuje zmianę na valvoline 5w40 tylko pytanie czy kupić na allegro czy w sklepie? Macie jakiegos sprawdzonego sprzedawę na allegro który nie sprzedaje podróbek?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich

 

Chciałbym pobudzić temat oleju. Przeczytałem cały temat ale się nie doczytałem..

Czy ktoś wie jaki olej poleca lub polecał producent (NISSAN) do swoich silników GA14 GA16 ... z lat 95-98.

i czy w zależności od przebiegu nie powinno się zmieniać oleju > mam przejechane około 220 tys km .. zalany castrol 10W40.. i zastanawiam się czy nie przejść na mineralny 15w40?

może mi ktoś coś podpowiedzieć. oleju na dzień dzisiejszy nie bierze, czasami jak mu mocniej przydepnę to zakopci.. i na zimny, silniku lubi zagrechotać - czy nie czas na minerał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja primka już zbliża się do 250tyś km ciągle ją zalewam Castrolem 10W40 i narazie niezamierzam przechodzić na minerany. Z tego co wyczytalem powinno się jak najdłużej jeździć na syntetyku lub pół --- no chyba że się mylę to niech ktoś mnie sprostuje :)

Ewentualnie zamiast na mineralny przejdz na Valvoline max life bo to ponoć olej do silników z dużym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie zamiast na mineralny przejdz na Valvoline max life bo to ponoć olej do silników z dużym przebiegiem.

 

znaczy Valvoline max life - tez półsyntetyk 10w40 ?? dobry jest ? Ciekawi mnie też na jakim oleju moja Alma wyjechała z salonu w 1996 roku? znaczy jakie producenta... zawsze producent auta zaleca i zalewa nowe autka czyimś olejem ... tylko jakiego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem almere i zastanawiam się jaki olej zalać. Obecnie z informacji jakie znalazłem z kartki przy drzwiach wynika że zalany był castrol 5w40, planuje zmianę na valvoline 5w40 tylko pytanie czy kupić na allegro czy w sklepie? Macie jakiegos sprawdzonego sprzedawę na allegro który nie sprzedaje podróbek?

 

pozdro

 

 

Jak jesteś pewien na 100%, że masz syntetyk obecnie to lej dalej jeśli nie znika.

Co do Valvoline to pamiętaj: leją go w Holandii na Europę i USA na inne kontynenty. Nigdzie indziej.

Zawsze!! powinien być tłoczony napis Valvoline, a nie sama naklejka. (podobnie jak z narzędziami - Bosch, Metabo, Hillti - jak jest tylko napis/naklejka, nie tłoczony to daję głowę, że to podróba)

 

Co do allegro to ja kupuje zawsze albo u martko, albo eurocars.

 

Od dobrych kilku jeżdzę na Max Lifie i jest git, trzeba tylko km nie przeginać, aczkolwiek spróbuje jeszcze kiedyś Motula 10w-40, opinie ma dobre :)

 

 

ps. podam przykład co do Lotosa. 2x zalałem do Suzuki Swifta 1.3gs i po 2 razie zrezygnowałem. Słaby olej, dobry do płukania, niczego więcej. Po zalaniu Valvoline'a od razu ciszej się zrobiło, a znika go na równe 10k km może 0.3-0.4l, a przebieg obecny 230k km. Lotosa trzeba było dolewać, czyli ponad dobry litr ubywało.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od dobrych kilku jeżdzę na Max Lifie i jest git, trzeba tylko km nie przeginać, aczkolwiek spróbuje jeszcze kiedyś Motula 10w-40, opinie ma dobre :)

 

pozdro

 

 

Okki Dzięki namówiłeś mnie .. zmieniam na Valvoline Max Lifie 10W40 - zobaczymy jak będzie chodzić :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze silnik ciszej pracuej mozna zrealizowac tez innym sposobem -dolewajac np MOTO-doktora - bedzie gestszy i na pewno zrobi sie ciszej.

Podpobnie z ubytkiem oleju -stad podejrzewam ze Max Life ma w swoim skladzie jakis gesty komponent uszczelniajacy.

 

Aczkowliek faktycznie -najwazniejsze jest pochodzenie oleju i jego oryginalnosc.

Wolalbym Lotos oryginalny niz podrobke Mobil 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze silnik ciszej pracuej mozna zrealizowac tez innym sposobem -dolewajac np MOTO-doktora - bedzie gestszy i na pewno zrobi sie ciszej.

 

To jest dobre do starego, zmęczonego motoru. Po góra 1000km będzie znowu to samo.

Nieuczciwi tak właśnie robią przed sprzedażą, co by motor wyciszyć - nic nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkąd używam Motula silnik przestał brać olej, stał się cichszy, spadła tez temp. oleju. jak coś mam dobry namiar na taniego sprowadzanego z Niemic Motula.

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jaką macie opinię na temat oleju Castrol Magnatec Professional 10w40? Jak oceniacie stosunek cena / jakość? ;)

Wobec tego ze watek jest o olejach Valvoline odniose sie do niego:

Parametry olejow renomiowanych firm sa bardzo zblizone i ten czy inny -dadza podobne parametry.

Istotne moze to byc w przypadku olejow w pelni sysntetycznych (ktorych podnoc nie ma wielu mimo ze sporo firm tak pisze).

Jednak wgmnei wazne jest by olej byl oryginalny i zmieniony pod okiem wlasciciela pojazdu a nie przez przypadkowy serwis ktory moze wleje ten olej a moze nawet wcale nie zmieni i tak wlasciciel sie o tym nie dowie (to mam na mysli normlana polska uczciwosc albo jej brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze silnik ciszej pracuej mozna zrealizowac tez innym sposobem -dolewajac np MOTO-doktora - bedzie gestszy i na pewno zrobi sie ciszej.

Podpobnie z ubytkiem oleju -stad podejrzewam ze Max Life ma w swoim skladzie jakis gesty komponent uszczelniajacy.

 

 

Ja widziałem już efekt takiego wlania Moto - doktora do silnika i podziękuję Panu ;)

Jak już chcecie to stosować to od razu sobie zakupcie zapasowy silnik tak na wszelaki słuczaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem już efekt takiego wlania Moto - doktora do silnika i podziękuję Panu ;)

Jak już chcecie to stosować to od razu sobie zakupcie zapasowy silnik tak na wszelaki słuczaj ;)

Chce tu zaznaczyć że nikogo nie namawiam na wlewanie MOTO-DOKTORa, a wrecz przeciwnie -odradzam takie eksperymenty, ale wpsominajac ten specyfik chchialem zwrócić uwage na fakt ze to iż silnik ciszej pracuje niekoniecznie musi oznaczać że wlany jest lepszy olej (choć na chłopski rozum tak powinno być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...