Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Valvoline


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dalej mam 10w40 maxlife po 93 zł za 5 litrów :diabel:

 

przed zamknięciem roku się tego trzeba pozbyć, to opuszczają na cenie.

 

hm... a co z przepływem gotówki. żaden sprzedawca (nie mówie nawet o sklepie internetowym) nie zamraża kapitału. czynsz, ciągłość wypłat, sprzedaż itd. - znam parę osób z własnym biznesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przepływem gotówki. żaden sprzedawca (nie mówie nawet o sklepie internetowym) nie zamraża kapitału. czynsz, ciągłość wypłat, sprzedaż itd.

 

Masz racje tylko Twoja teoria tyczy sie "malych" sklepikarzy.sklepikow etc.Jak chcesz miec dobra cene na towar to zaden producent,hurtownia awet nie bedzie Cie brala na powaznie jak kupisz 1 karton olejow.Jak kupisz ich 80 x 4 sztuki to juz inaczej patrza.Po drugie przy wiekszych zakupach oprocz lepszych cen masz rowniez inne terminy platnosci (nawet kilku miesieczne) wiec kto tu mowi o zamarazaniu kapitalu.Ja smie powiedziec ze raczej sie go pomnaza.Moja teoria na handel jest prosta:sprzedawac duzo ,w dobrej cenie i pieniadz powinien robic pieniadz.Zaraz szynszyl, zaczniesz pewnie wywody na temat zanizania cen etc ale prawda jest taka,ze duzy moze wiecej......Ja tez sprzedawalem olej MAXLIFE nawet po 98 zl na Allegro ale teraz majac duze stany magazynowe wole go sprzedac taniej i zarobic mniej.Dlaczego?Zeby zainwestowac jak Ty to nazwales zamrozone pieniadze w kolejny towar a przede wszystkim ukrocic handel ludziom,ktorzy wystawiaja np na Allegro 100 baniek po 95 zl a nie maja na stanie ani sztuki.Dopiero po sprzedazy leca do hurtowni po towar,ktory juz sprzedali.Dla mnie to wlasnie jest szara strefa nie mowiac juz o tych,ktorzy nawet kasy fiskalnej nie maja.Niektorzy tacy jak ja sie poca,zeby wyrwac dobry towar w dobrej cenie i zarobic a niektorzy poprostu robia sobie jaja i sprzedaja olej z zyskiem 1 zl.Caly czas zadaje sobie tylko pytanie:czy oni placa podatki i sa w stanie przezyc na takiej marzy?Jakby nie liczyc to chyba nie.........

 

Smiac mi sie chce piszac to bo pewnego dnia cos mnie napadlo i zadzwonilem do klienta,ktory wystawial na Allegro w REWELACYJNEJ cenie amorki KAYABA.

Patrze na swoja cene zakupu.licze koszty wystawienia,prowizji etc i dochodze do wniosku,ze towar albo jest lewy albo gosc wogole nie wystawia F-VAT ,paragonow bo poprostu jego cena sprzedazy do poniesionych kosztow jest zbyt niska.Lapie za telefon,dzwonie i mowie: kupuje tego tyle sztuk,tego tyle i poprosze na to wszystko F-VAT.I wiecie co sie dalej dzieje?Nie dosc ,ze klient ma 500 aukcji i 0 towaru to jeszcze nawet Ci F-VAT nie wystawi bo z F-VAT towar jest drozszy.I jak ja,my jako kupujacy mamy dochodzic potem reklamacji,zwrotow?

 

Zbyt niska cena budzi w dzisiejszych czasach wiele kontrowersji a spoleczenstwo jest juz bardziej swiadome,niz wczesniej........

 

Dlatego szanuje ludzi przedsiebiorczych,uczciwych (Ciebie tez szynszyl, ) ale nie nawidze kombinatorow i bezmyslnosci.

 

Tak na marginesie dzisiaj rynek motoryzacyjny jest tak skopany,ze szkoda gadac.

 

Co do oleju to polecam VALVOLINE MAXLIFE i nie tylko bo to naprawde zaje............ olej :one:

 

 

Ufffffffff ale sie napisalem...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac gdzies kiedys spotkalem sie z testami oolejow ale tam byl tylko jeden z Valvolinow (nie pamietam jaki) i wypadl srednio a reszte to byly glownie oleje pochodzenia amarykanskiego. Skoda ze gdzies nie zapisalem.

U nas nie spotkalem sie z podobnym testem

TO bylo szlifowanie walka polewanego ciagle olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z Valvolinow (nie pamietam jaki) i wypadl srednio

 

A to ciekawe, bo moim zdaniem wypadł bardzo dobrze (testowany był 10w40 durablend), wypadł lepiej niż tak dobrze opiniowane na forach oleje motul, mobil czy castrol

 

A tutaj link: http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z Valvolinow (nie pamietam jaki) i wypadl srednio

 

A to ciekawe, bo moim zdaniem wypadł bardzo dobrze (testowany był 10w40 durablend), wypadł lepiej niż tak dobrze opiniowane na forach oleje motul, mobil czy castrol

 

A tutaj link: http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

Tak, chodziło mi o ten test olejów i faktycznie dobrze wypadl Valvoline 10W40 Dura.

Niezbyt poruszam sie po angieslkim ale na oko widać tu dobrą pozycję oleju Valvoline, jednak jeden test nie wydaje sie być do końca wiarygodny, tym bardziej że kiepsko wypadły oleje tak powszechnie zachwalane jak Motul, Mobil1 czy Castrol, bo o Penzoil (wiadomo niewiele słychac) ale to olej amerykanski chyba i ponoc rewelacyjny (podobnie jak TEXACO).

Zaskoczeniem jest rewelacyjna jakosc (mi nie znanego) oleju ROYAL

 

[ Dodano: Sro 12 Lis, 2008 14:44 ]

Najciekawsze jest to że doczytałem się iz olej Valvoline 10W40 DuraBlend ma lepsze parametry od zachwalanego na forum MaxLife, mianowicie:

-DurBlend posiada parametry lepkości 103, TBN 234

-MaxLife odpowiednio -lepkośc tylko 98 a TBN 218, co wg mnie stawia go teoretycznie o półkę niżej

Jedno, czego nie mogłem sie doszukać do specyfikacji dla olejow przenaczonych specjalnie dla Diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno, czego nie mogłem sie doszukać do specyfikacji dla olejow przenaczonych specjalnie dla Diesla.

 

http://www.valvolineeurope.com/UploadedFiles/1184.pdf

 

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2009 21:34 ]

Cudów się nie spodziewam a może mam po prostu wyruchane regulatory i musi minąć chwilka, zanim się napełnią olejem.

Dobra koniec OT. Jakbym wymienił na 5w30 to dam znać czy coś się poprawi.

 

Zalałem furaka 5w30 i problemy ze stukającą hydrauliką zaworową praktycznie minęły, no może minimalnie ją słychać na jakiś ułameczek sekundy, ale jest to prawie nic w porównaniu z tym co było.

Podsumowując: na 5w40 i na VR1 5w50 stukało, na 5w30 cisza :D Oczywiście wszystkie oleje to syntetyki valvoline a filtry albo knecht, albo mann.

Może komuś ta informacja się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w mojej N15 mam 5w40 texaco. Mimo mrozów około -18 autko pali na dotyk, nie mam wrażenia że olej jakoś gęstnieje czy coś, mam też pełen syntetyk w skrzyni i biegi też wchodzą lekko.

 

Tu widać przewagę syntetyka nad olejem 10w40.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Elf jest diabelnie drogi;(

A skąd masz takie informacje?

Cena jest praktycznie identyczna co Valvoline MaxLife (mówie o 10w40).

Jak kupiłem Almerę zalałem Elfem teraz zalałem Valvolinem i wg mnie Valvoline jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Valvoline jest lepszy.

a na czym opierasz swoją ocenę? pod jakim względem lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam po kulturze pracy silnika. Jak miałem Elfa było słychać trochę rozrząd (nawet na rozgrzanym silniku) teraz po zalaniu Valvoline rozrząd ucichł... no chyba że to zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozwiązania dla stukających szklanek przy rozruchu SR20De na zimno.

 

Otóż:

- przy temp. otoczenia <7 st. C na Maxlife 10W40 szklanki stukały przez około 2 sekundy;

- zmieniłem na Castrol Magnatec 10W40; przy podobnych temp. szklanki stukały przez ten sam czas, ale znacznie głośniej niż dla Maxlife

- zmieniłem z powrotem na Maxlife 10W40; efekt stukania wrócił do takiego, jak przy poprzednio wlanym Maxlife 10W40.

 

Pytanie:

czy zmiana na Durablend 10W40 spowoduje zmniejszenie stukania szklanek względem Maxlife 10W40, czy też zwiększenie ?

 

Ktoś wyżej napisał, że na gęściejszym oleju cichszy jest łańcuch rozrządu. Ale czy to samo ma się do szklanek przy rozruchu na zimno?

 

Zważcie przy tym, że w niskich temperaturach Durablend 10W40 jest mniej gęsty niż Maxlife 10W40, więc teoretycznie powinien szybciej dotrzeć do szklanek i stuki przy rozruchu na zimno powinny być cichsze, za to łańcuch może relatywnie głośniej pracować.

 

Czy mój krok spowoduje polepszenie, czy też pogorszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana na Durablend 10W40 spowoduje zmniejszenie stukania szklanek względem Maxlife 10W40, czy też zwiększenie ?
durablend to właściwie to samo co maxlife. max zawiera dodatki konserwujące do uszczelek i nie pamietam dokłądnie poprawiające własności filmu olejowego... zostałbym przy maxlife. szklanki na durablend nie zmienią stukania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana na Durablend 10W40 spowoduje zmniejszenie stukania szklanek względem Maxlife 10W40, czy też zwiększenie ?

Poszedłbym w inną lepkość np 0w40 lub 5w30, ale jak nie chcesz przechodzić na syntetyka to zostaje praktycznie do wyboru tylko półsyntetyk 5w30. np:

http://www.allegro.pl/item519668945_valvol...fe_5w30_4l.html

 

U mnie 5w30 pomogło na stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0w40 lub 5w30
czyli na jeszcze rzadsze oleje. po co mu lepsze parametry w niskich temperaturach? jeździ na max life - oleju do duzych przebiegów i teoretycznie półsyntetyk wg niektórych z tego forum uszczelnia silnik. czy przy tak rzadkim 0w30 nie zacznie sikać olejem? czy nie zacznie brać tego oleju? szklanki stukają, co świadczy o przebiegu. zabawę z minerala na pólsynetyk każdemu gorąco polecę, ale bez przesady.

na stukanie szukać lejów z dobrym filmem olejowym - czyt. duuuża lepkośc w szerokim zakresie temp. 10W40 w zupełności wystarczy. druga sprawa dobry wsp. TBS bo olej nie zasyfi silnika. valvoline w zupełności wystarcza na to....

 

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2009 20:15 ]

acha... może jak już to 5W50 jak valvoline vr1 racing. przynajmniej w lecie nie zabije silnika bo ten olej pracuje w wyysokich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na jeszcze rzadsze oleje. po co mu lepsze parametry w niskich temperaturach?

Po to, że ma problemy ma zimnym silniku w niskich temperaturach a tu gęsty olej na pewno nie pomoże.

 

czy przy tak rzadkim 0w30 nie zacznie sikać olejem?

Oczywiście, że może się tak zdarzyć, dlatego napisałem, że jak nie chce przechodzić na syntetyka 0w40 to może spróbować zalać półsyntetykiem 5w30 i zobaczyć czy pomoże czy nie, nie ma co teoretyzować tylko trzeba sprawdzić w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dolewam, mam półsyntetyk Lotosa 10w45-od wymiany oleju-na bagnecie zawsze w tym samym miejscu i poza ty nie nażekam.Silnik pracuje prawidłowo i na początku dość głośno jak każdy disel w Almerca 2,2.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem podobny dylemat, ale summa summarum produkty Valvoline zakupilem u oficjalnego dystrybutora firmy VALVOLINE: http://www.caroil.com.pl/ Glownie ze wzgledu na cene niska cene syntetyka Maxlife 5W40 (w innych firmach od 180 PLN w gore) oraz olej przekladniowy SynPower TDL. Szybka wysylka i realizacja, takze polecam.

 

Oprocz tego polecam Habi.pl - juz drugi raz robie tam zakupy (teraz kupilem filtry i swiece) - poprzednio Valvoline SynPower 5W40 i Shell Helix Ultra 5W30 (ten olej wydluza czas wymiany oleju wg producenta co 30.000 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu gęsty olej na pewno nie pomoż
widziałeś rozkłądy temperatur w tych olejach?
może spróbować zalać półsyntetykiem 5w30
a czy na pewno wiesz co piszesz? czy to na pewno półsyntetyk? i jakiej firmy chcesz konkretnie i dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś rozkłądy temperatur w tych olejach?

Nie widziałem i nie wiem czy są ogólnie dostępne, opieram się na spostrzeżeniach praktycznych, miałem 5w40 potem VR1 5w50 teraz 5w30 i na tym ostatnim najmniej stuka - czasami wcale, ponadto nissan zaleca na klimaty umiarkowane do primery 5w30 i dlatego nie miałem żadnych obaw żeby go zalać.

a czy na pewno wiesz co piszesz? czy to na pewno półsyntetyk? i jakiej firmy chcesz konkretnie i dlaczego?

Wiem co piszę, robi je valvoline robią inni producenci, firma nie ma większego znaczenia a polecam dlatego, że u mnie pomógł na stuki.

 

Szynszyl, zamiast wchodzić ze mną w jakieś polemiki teoretyczne, poleciłbyś karolowi999 jaki olej ma zastosować, żeby mu szklanki nie stukały, bo czysta teoria mu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...