Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sekwencja vs II generacja


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin101

pelen wtrysk to 5 generacja- wtrysk gazu w fazie cieklej do kolektora , rozprezajacy sie gaz ochladza powietrze w kolektorze , praktycznie nie odczuwa sie roznicy ani w mocy ani w zuzyciu.

lpg ma mniejsza wartosc opalowa objetosciowa ale masowa ma wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

za takie okablowanie kazdy diagnosta powinien pogonic ze stacji i wogole sie nie przyznac ze to na stacji bylo :0 a wiecie ze diagnosta ma obowiazek zabrac dowod rejestracyjny przy niesprawnym pojezdzie?

 

[ Dodano: Wto 20 Lut, 2007 16:10 ]

i jeszcze jedno napisane tam jest ze do lpg i cng ale nigdzie nie ma napisanej homologacji ekg onz dla lpg od kwietnia 2004 powinno byc 67R 01 (do kwietnia 2004 67R 00) a dla cng powinno byc 110R 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin101 napisał/a:

a wiecie ze diagnosta ma obowiazek zabrac dowod rejestracyjny przy niesprawnym pojezdzie?

chcialbym widziec jakby wzial mi dowod i powiedzl nieodda :D huhuh :D :>

nie wywołuj wilka z lasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

dlatego kazdy mowi jedz dalej, nikt nie chce klopotow, najwyzej nie podbija dowodu.

Ale teraz Policja czasami kontroluje stacje tzn nagrywa na kamere, albo siedzi 2 wesolkow w radiolce i spisuja co wjezdza, a potem porownuja z rejestrem elektronicznym, heh powalone jest zycie diagnosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo jest stacji diagnostycznych i dlatego jest jak jest :/ jak koleś nie dostanie przeglądu to jedzie dalej 10 - 15 kilometrów i znów ma stację kontroli pojazdów jeździ i jeździ aż w końcu sie uda :P

 

kumplowi jak robili TIF w niemcach to CO wynosiło 0,52% na wolnych, wymagane było 0,50 i myślisz że ktoś mu przegląd podbił :/ dostał 3 dni robocze na naprawę usterki i powrót na badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

w polsce stacje sa prywatne a w niemczech panstwowe (jak prawie w calej europie)

jak nie podbijesz to pryncypal kopa w plecy i szukaj pracy (ma byc obrot) dozo przegladow - duzo kasy

jeszcze bodajze w angli sa prywatne ale anglik nauczony jest uczciwosci

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prawa zatrzymać zadnego Twojego dokumentu - może jedynie powiadomić Policję, że poruszasz się niesprawnym samochodem.

sam byłem swiadkiem jak wjechali na rolki złomem i prach - poszła rurka hamulcowa. Własciciel powiedział, ze to na koszt stacji, bo on tego nie zepsuł.

Diagnosta się wkurzył i zawiadomił Policję, bo nie chciał wypuścić auta bez hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

rozne cuda sie na stacji zdarzaja

dziennik ustaw 227 z 30 grudnia 2003 paragraf 11 i 12 tam sa warunki kiedy diagnosta zatrzymuje dowod

gdzy dane w dowodzie sa niezgodne z danymi w pojezdzie oraz gdystwierdzone usterki stwarzaja zagrożenie bezpieczenstwa ruchu

 

czyli teraz kwestia interpretacji czy spalona zarowka albo brak plynu w spryskiwaczyu powoduje zagrozenie bezpieczenstwa ruchu czy nie,

to nie jest napisane jednoznacznie czyli zgodnie z ustawa jak ouzna ze brak trojkata powoduje zagrozenie to zabiera dowod

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
nie wywołuj wilka z lasu
u mnie ine maja sie kompletnie do niczego dowalic;) wszyscko cacy a juz nie pamietam kiedy diagnosta ostanit raz robil nam analize spalin :x ostanito jaka pamietam mialem u gazownika jak zakladalismy gaz hyhyhyhyhy teraz bedzie przeglad na dniach u gazownika to zoabczymy czy nadl sie miescimy w normach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja też chciałem sobie założyć BLOS-a ale gazownik powiedział mi,że nie ma miejsca pod maska, i że lepiej dobrze chodzacej instalacji nie ruszać ( Mam BRC Just). Gazownicy to dobrzy kumple brata tak wiec watpie aby coś sciemniali. Ile kucy bym zyskal na Blosie w mojej micrze. ?? Czy podobny wzrost mocy o kilka KM osiagne wywalajac kata ( podobno w Nissanach jest to jkaies 6 KM, musze cos katem zrobic bo ten i tak juz chyba ledwo zyje) ....Auto na agzie zle nie chodzi...ale jednak na benzynie troszke lepiej jest..BTW o ile koni mniej mam przez instalke 2giej generacji na benzynce ?? :/ (jezdze nA BP Ultimate 98)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...