Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podwyższyc sprawność reflektorów?


Gość konopnicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konopnicki

Witam.

 

Nissan Primera 2.0TD CD20T Wagon KLIMATRONIC rok produkcji 2000

 

Mam w mojej Primerce żarówki:

H7 - mijania

H1 - drogowe

 

Ostatnio wymieniałem i kupowałem w sklepie, Pani wspomniała, że są z podwyższoną skutecznością świetlną.

Zaczołem trochę sie rozglądać i sa też takie z niebieskim szkłem, wyglądaja tak samo.

 

Proszę, jeżeli mozecie podpowiedzieć, JAKIE NAJLEPIEJ KUPIĆ ŻARÓWKI, BY BYŁO JAK NAJJASNIEJ W MOIM PRZYPADKU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kupiłem żarówki OSRAM silwerstar, dają o 50% więcej światła. Ja zauważyłem dużą różnice jak je założyłem, trwałość mają dobrą, jeżdże na nich ponad pół roku i żadna sie nie przepaliła :) , a swiateł używam przez cały rok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli masz troche wiecej gotówki to proponuje zestaw xenon za okolo 550 - 600 zł do montarzu u elektryka,to napewno poprawi skuteczność swiateł,a jeśli nie chcesz utopic kasy w swiatla to proponuje coś z firmy Philips,Osram albo Bosh, ja osobiście uzywam Philipsów,ale słyszałem ze Osram te ktore Tomaszek_78 ma u siebie są tez super,nie widzialem jak swiecą i czy dają jaśniejszy poblask czy taki żółtawy,ale swiatlo na drodze jest OK. Nie kupuj zadnych zarówek powlekanych niebieską folią,albo farbą tak zwanych ZENON albo XENON LOOK bo to jest lipa,te zarówki gorzej swiecą niz świeczki na urodzinowym torcie...to dla wiejskich batów co wkladają sobie H4 ZENON do golfa II albo kadetta i myślą ze pod wiejską dyskoteką każdy patrzy na ich niby xenonowe lampy,albo nawet i bi-xenonowe bo cymbaly jeźdzą na długich bo nic inaczej nie widać takie to są dobre zarówki...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konopnicki
słyszałem ze Osram te ktore Tomaszek_78 ma u siebie są tez super,nie widzialem jak swiecą i czy dają jaśniejszy poblask czy taki żółtawy,ale swiatlo na drodze jest OK.

 

Dzięki za info, zamówiłem już OSRAM z serii COOL BLUE - dystrybutor powiedział mi, że te SILVERSTAR +50% rzeczywiście maja duzo wyższą skuteczność, ale kosztem czasu świecenia.

 

Zasugerował mi dołożyć 5zł więcej i kupić te niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem jak swiecą i czy dają jaśniejszy poblask czy taki żółtawy,

 

Siemka Gringo.

 

Święcą bardzo jasno, ja jestem zadowolony i każdemu polecam te żarówki :D .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

dzieki za info, bo akurat przymierzam sie do zmiany zarówek i skoro polecasz to sie skusze,ja tez jeżdze cały rok na światłach a w trasie uzywam halogenów,więc nie chciałbym aby byla duza roznica w jasności swiatla pomiedzy halogenami a swiatlami. Skoro polecasz to zaryzykuje,

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, bo akurat przymierzam sie do zmiany zarówek i skoro polecasz to sie skusze,ja tez jeżdze cały rok na światłach

 

Spoko tylko żeby nie było na mnie jak Ci nie będą odpowiadały :) , u mnie jest super :D .

 

Jak już zrobisz te zdjęcia swojej primerki to pamiętaj żeby mi podesłać.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam pamietam,nawet ostatnio byłem u mojego lakiernika go troche podgonić z robotą bo zimy nie bylo i nie będzie a moje auto dalej seryjnie wygląda....co mnie martwi ;) a w piwnicy kurzem obrastają felgi - moglby juz się kręcic na mojej nysce. Ostatnio byłem u kolegi 28Darek z tego forum i wymienił mi gwizdki w slupkach,wyrzucil mi serie i wstawił JBL, teraz juz wiem na 100% ze głośniki w drzwiach tez mam do wymiany bo to tak współgra ze sobą że szkoda gadać,teraz musze zainwestowac w audio...

A jeśli chodzi o zarówki to luzik, jak będzie lipa to ci wyśle w prezencie skoro tobie sie podobają :P

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o zarówki to luzik, jak będzie lipa to ci wyśle w prezencie skoro tobie sie podobają

 

Spoko może nie będzie tak źle :D . Ja będe teraz montował drugi głośnik basowy w bagażniku hertza es 250.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam przed sobą test przeprowadzony przez Auto Świat w którym badany był strumień światła, geometria żarówek i jakość wykonania. Wzięte pod uwagę było 16 różnych modeli z różnego przedziału cenowego. Wedug tych testw dla żarówek H7:

Bosh Plus 50 Extralife 6 gwiazdek na 6 możliwych cena 107zł/kpl

Bosh Daytime 6/6 gwaizdek cena 100zł/kpl

Osram Cool Blue 5/6 gwiazdek cena 120zł/kpl

Osram Silverstar 6/6 cena 98zł/kpl

Philips BlueVision 6/6 cena 120zł/kpl+ pozycyjne

Philips GT 150 6/6 cena 113zł/kpl

Philips NightGuide 6/6 cena 130zł/kpl

Hella standard 3/6 cena 28zł/kpl

Hella Light Power 4/6 cena 65zł/kpl

Większość hipermarketowych żarówek dostało po jednej gwiazdce.

Może się to komuś przyda przy wyborze żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Co do żarówek jest sporo wątków na ten temat - wystarczy poszukać, ale jak już się nowy kręci to się dopiszę:

 

z_pawel napisał:

dla żarówek H7:

Bosh Plus 50 Extralife 6 gwiazdek na 6 możliwych cena 107zł/kpl

Bosh Daytime 6/6 gwaizdek cena 100zł/kpl

Osram Cool Blue 5/6 gwiazdek cena 120zł/kpl

Osram Silverstar 6/6 cena 98zł/kpl

Philips BlueVision 6/6 cena 120zł/kpl+ pozycyjne

Philips GT 150 6/6 cena 113zł/kpl

Philips NightGuide 6/6 cena 130zł/kpl

Hella standard 3/6 cena 28zł/kpl

Hella Light Power 4/6 cena 65zł/kpl

Większość hipermarketowych żarówek dostało po jednej gwiazdce.

Co do ocen się zgadzam ale te ceny to z kosmosu chyba wzięli. Wystarczy Allegro odpalić i te ceny są praktycznie przez pół.

Ja jeszcze szczrze mogę polecić żarówki Hella BlueLight - doskonałe i trwałe.

Obecnie na Philips 3in1 Night Guide - równie dobre lub minimalnie lepsze - niestety droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie uzywam halogenów

A mozna wiedziec po co? Jak masz slobo oswietlona droge to kup sobie lepsze zarowki lub lampy wyreguluj. I nie halogenow tylko przeciw mgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie uzywam halogenów

A mozna wiedziec po co? Jak masz slobo oswietlona droge to kup sobie lepsze zarowki lub lampy wyreguluj. I nie halogenow tylko przeciw mgielnych.

 

Tylko po to że jak jade w trasie i często jeżdze drogą na której są albo dwa pasy,albo jest szeroki pas awaryjny,to sieroty ktore jadą sobie 100 - 110km/h i zawalają lewy pas albo nie chcą zjechać na pas awaryjny to jak dolatujesz do nich na PRZECIW MGIELNYCH to szybciej reagują i spadają gdzie ich miejsce,chociaz czasem bywa że znajdzie sie juz taki okurwieniec że nie zjedzie bo wg niego na tej drodze nie można jechać szybciej niż 90km/h a on własnie tyle jedzie więc nie rozumie dlaczego chce go wyprzedzić...

 

Chyba to ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Witam,

 

jeżeli masz troche wiecej gotówki to proponuje zestaw xenon za okolo 550 - 600 zł do montarzu u elektryka,to napewno poprawi skuteczność swiateł,

Nie polecam. Chyba że do P11.144 oryginalny zestaw xenonków. Wszelkiej maści "uniwersalne" zestawy i to po 550-600zł to tylko źródło potencjalnych problemów z elektryką i policją...

 

Tylko po to że jak jade w trasie i często jeżdze drogą na której są albo dwa pasy,albo jest szeroki pas awaryjny,to sieroty ktore jadą sobie 100 - 110km/h i zawalają lewy pas albo nie chcą zjechać na pas awaryjny to jak dolatujesz do nich na PRZECIW MGIELNYCH to szybciej reagują i spadają gdzie ich miejsce,chociaz czasem bywa że znajdzie sie juz taki okurwieniec że nie zjedzie bo wg niego na tej drodze nie można jechać szybciej niż 90km/h a on własnie tyle jedzie więc nie rozumie dlaczego chce go wyprzedzić...

 

Chyba to ci wystarczy

Ciekawe uzasadnienie ;) Ciekawe tylko czy nadal będziesz jeździł na przeciwmgłowych jak Ci mandat wpieprzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stranger co do tych xenonów za 600 zł to powiem szczerze nie zgodziłbym sie z tobą w 100%, bo znam ludzi co mają to u siebie w aucie i chwalą sobie,nie mają problemów z tym, jeżdzą i nic sie nie dzieje.Jeśli chodzi o policje to ich wogole nie traktuje poważnie, u mnie w miescie jest taka policja ze mogłbys im nasrac na maske radiowozu a i tak ci nic nie powiedzą bo mieszkają w tym miescie i sie boją...ja każde auto mialem ściemnione,nigdy ani kontroli,ani słowa nie usłyszałem od nich na ten temat, jeżdze na halogenach i tez nie ma z tym problemów, ogolnie to oni leją na takie rzeczy,a ja leje na nich. Jeżdze juz 6 lat autem i jeszcze nigdy nie dostalem mandatu,nie myśl ze krece sie tylko po miescie bo jeżdze po całej polsce i robie duzo kilometrów,szczególnie słuzbowo. Najgorsza policja jest w Poznaniu,oni czepiają sie wszystkiego,ale za to biorą w łape i można dalej spokojnie jechać...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Stranger co do tych xenonów za 600 zł to powiem szczerze nie zgodziłbym sie z tobą w 100%, bo znam ludzi co mają to u siebie w aucie i chwalą sobie,nie mają problemów z tym, jeżdzą i nic sie nie dzieje.Jeśli chodzi o policje to ich wogole nie traktuje poważnie, u mnie w miescie jest taka policja ze mogłbys im nasrac na maske radiowozu a i tak ci nic nie powiedzą bo mieszkają w tym miescie i sie boją...ja każde auto mialem ściemnione,nigdy ani kontroli,ani słowa nie usłyszałem od nich na ten temat, jeżdze na halogenach i tez nie ma z tym problemów, ogolnie to oni leją na takie rzeczy,a ja leje na nich. Jeżdze juz 6 lat autem i jeszcze nigdy nie dostalem mandatu,nie myśl ze krece sie tylko po miescie bo jeżdze po całej polsce i robie duzo kilometrów,szczególnie słuzbowo. Najgorsza policja jest w Poznaniu,oni czepiają sie wszystkiego,ale za to biorą w łape i można dalej spokojnie jechać...

Przeraża mnie takie podejście...

Bez obrazy Gringo, ale mam nadzieję, że nikt tutaj nie postanowi wziąć sobie Ciebie za wzór do naśladowania...

 

Proponuję powrócić do tematu wątku. Dywagacje na temat wydolności działania Policji i naszego do nich stosunku można poruszyć gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Stranger jaki ty strasznie poważny facet jestes...

Jasne że sie nie obrażam bo mam bardzo luźne podejście do życia i do krytyki w moim kierunku...także spoko

 

A jeśli chodzi o jakis wzór to ja nigdy sie za takiego nie uważałem, zyje jak mi jest wygodnie aby tylko ktoś nie musiał cierpieć przeze mnie bo nie lubie takich rzeczy.

 

Ja mam takie podejście do tego jakie sobie wypracowałem, każdy powinien korzystać z możliwości jakie mu stwarza albo sytuacja,albo miasto w ktorym mieszka, zapewne ciezko ci to jest zrozumiec,ale gdybys kiedys skorzystał z mojego zaproszenia i wpadł do mnie do miasta to po jednym weekendzie spedzonym ze mną i moimi kolegami zrozumialbyś dlaczego jak tak do tego podchodze...nie wyjaśnie ci tego na forum,ale na zywo bardzo chętnie chcialbym ci to pokazać,wtedy byś mnie zrozumiał

 

Twój komentarz byl troche jak ojcowski klaps ;) po którym należy pokazać skruche :(

 

Pozdrawiam cie Stranger ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Twój komentarz byl troche jak ojcowski klaps ;) po którym należy pokazać skruche :(

 

Pozdrawiam cie Stranger ;)

He, he ;) Nie chciałem by to tak moralizatorsko zabrzmiało ;) Kolega rozpoczynający wątek miał jakąś wątpliwość, a Twój sposób jej rozwiania po prostu nie wydał mi się odpowiedni, dlatego zwróciłem na to uwagę. To że u Ciebie w mieście policja nie zwraca uwagę na oślepiające xenonki, wcale nie znaczy że u niego też się to sprawdzi ;)

 

A z tą poważnością to tak mi się już zrobiło :)

Pozdrawiam Cię Gringo i proponuję zakończyć OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie pudło czy montujesz go w miejsce seryjnego głośnika?

 

Siemka.

 

Mam zrobione z laminatu dwie takie skrzynie obite materiałem w takim samym kolorze jak wykładzina w bagażniku, które montuje sie na bokach bagażnika. Prawie wcale nie zmniejszają powieżchni bagażnika. Zrobie zdjęcia to Ci prześle.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Ale to będzie pudło czy montujesz go w miejsce seryjnego głośnika?

 

Siemka.

 

Mam zrobione z laminatu dwie takie skrzynie obite materiałem w takim samym kolorze jak wykładzina w bagażniku, które montuje sie na bokach bagażnika. Prawie wcale nie zmniejszają powieżchni bagażnika. Zrobie zdjęcia to Ci prześle.

 

Pozdro

Koledzy, po raz kolejny apeluję o przejście do właściwego tematu wątku, bo będę musiał ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki przerobiłem już większość tuningowych żarówek,szeroko ominołem wszystkie pseudoxenony,moje spostrzeżenia są następujące:

-philips blue light[30%]całkiem niezłe ale po paru tygodniach się spaliłly...

-osram silverstar[50%]świetne trwałe ,dały z 10m więcej światła

-hella lightpower[50%]rewelka ,dałem na allegro 50 zeta za 2 szt.,zdecydowanie najlepsze ze wszystkich które miałem,świetnie oświetlają pobocze!!!!!!lepsze to już chyba tylko xsenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gringo, a nie pomyslales ze to moze innych oslepiac? Pewnie nie. A jak ktos nie zjezdza z lewego wystarczy my dlugimi mignac. Szybciej to zobaczy niz przeciw mgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, Stranger napisał że mamy rozmawiać o żarówkach bo nas wytnie...

Lukasa spostrzeżenia i doświadczenia napewno nam sie przydadzą,szczególnie koledze który rozpoczoł wątek..

Stranger nie zywie urazy ;)

Tomek jak możesz to podeślij fotki tych skrzyń i ewentualnie powiedz czy jest szansa zeby sobie coś takiego u ciebie zamówić?

Dylson zanim ja migne,a oni zareagują to juz musze chamować i to wtedy H... nie jazda

 

Pozdrawiam i zakańczam polemike nie na temat :P

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konopnicki
Lukasa spostrzeżenia i doświadczenia napewno nam sie przydadzą,szczególnie koledze który rozpoczoł wątek..

 

Tak tak sledzę dyskusję i sie usmiałem po pachy jak pisałes o chłopakach co pod wiejscką dyskoteke podjeźdzaja na XENON LOOK'ach :D

 

Zmyliła mnie opinia sprzedawcy który radził wziąć BLUE COOL OSRAM zamiast SILVERSTAR +50, pisłem dlaczego wcześniej.

 

A zdrugiej strony kolega Tomaszek_78 zachwala je.

 

Ale już je mam i dzis wymienię.

 

[ Dodano: Czw 08 Lut, 2007 11:39 ]

-osram silverstar[50%]świetne trwałe ,dały z 10m więcej światła

 

A nie testowałeś COOL BLUE OSRAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...