Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podwyższyc sprawność reflektorów?


Gość konopnicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie konopnicki to sie nie ma z czego smiać, taka jest rzeczywista prawda, bo pozakładają sobie do starych golfów II albo kadetów te niby xenony za 15 zł i szpanują po wioskach,a jak pojedzie taki poza wioske i musi zmierzyć sie z nieoświetlonymi,czarnymi i bez pasów drogami to strach mu w oczy zagląda,a ze strachu przed jadącym z naprzeciwka autem ucieka na pobocze bo na tych niby xenonach gówno za przeproszeniem widać...jechałem ostatnio z takim chłopakiem co mial takie zarówki u siebie w aucie i uwierz mi że jak zapadła noc to tragedia,zero swiatla na drodze,tylko wg nich szpanersko wyglądające auto...przez takie zarówki ani nie widac pieszego,abi rowerzysty na drodze...powinni zakazać sprzedaży takiego gówna.

A jesli chodzi o zarówki renomowanych firm takie jak osram,philips czy hella to nie podlega dyskusji że jest to towar w 100% porządny ktory naprade poprawia jakość jazdy i widoczność na drodze,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasa spostrzeżenia i doświadczenia napewno nam sie przydadzą,szczególnie koledze który rozpoczoł wątek..

 

Tak tak sledzę dyskusję i sie usmiałem po pachy jak pisałes o chłopakach co pod wiejscką dyskoteke podjeźdzaja na XENON LOOK'ach :D

 

Zmyliła mnie opinia sprzedawcy który radził wziąć BLUE COOL OSRAM zamiast SILVERSTAR +50, pisłem dlaczego wcześniej.

 

A zdrugiej strony kolega Tomaszek_78 zachwala je.

 

Ale już je mam i dzis wymienię.

 

[ Dodano: Czw 08 Lut, 2007 11:39 ]

-osram silverstar[50%]świetne trwałe ,dały z 10m więcej światła

 

A nie testowałeś COOL BLUE OSRAM?

 

nie miałem takich żarówek,ale z testów wynika że mają nieco gorsze parametry od zwykłych białych markowych +30%,filtry jakiebyniebyły-niebieskie ,fioletowe,żółte,itd,zawsze odrobinę przeszkadzają w źródle światła.choć np na mgłę czy deszcz mogą być niezłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żaróweczek z hiperkarketu to potwierdzam, że są do d*py. Kupiłem jakiś shit za 12 zeta i świecą gorzej niż w maluchu. Czas na Hellę. Uważam, że to optymalna relacja ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki przerobiłem już większość tuningowych żarówek,szeroko ominołem wszystkie pseudoxenony,moje spostrzeżenia są następujące:

-philips blue light[30%]całkiem niezłe ale po paru tygodniach się spaliłly...

-osram silverstar[50%]świetne trwałe ,dały z 10m więcej światła

-hella lightpower[50%]rewelka ,dałem na allegro 50 zeta za 2 szt.,zdecydowanie najlepsze ze wszystkich które miałem,świetnie oświetlają pobocze!!!!!!lepsze to już chyba tylko xsenony

 

Idąc za radami lukasa zamówiłem na allegro te żarówki helli obecnie wraz z wysyłką zamykają się w 40zł więc majątek to nie jest ale jeżeli będą sporo lepsze to warto. W poprzednim aucie miałem Philips Blue Vision i też bardzo ładnie świeciły, jeździłem prawie rok i żadna się nie przepaliła, nowy właściciel mojego starego auta nadal na nich jeździ i też bardzo sobie chwali. Szkoda że tam były H4 a w Primerce są H1 bo przełożyłbym je do nissanka, ale teraz przetestuje Helle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullitt jak stestujesz to daj znać,sam jestem ciekaw jak one wyglądają w aucie...

Powiem ci że ostatnio znalazłem fajna stronke na Holenderskim portalu pewnego goscia co właśnie ma P11 w srebrnym kolorze, tak jak my i ogolnie jest troszke poprzerabiana,ale z głową, ale dołożył facet xenony do niej,takie jak u nas są dostępne na allegro za okolo 600 zł i z temperaturą barwową 6000K . Na zdjęciach to wygląda kozacko i chyba sie skusze i założe je sobie do wakacji, bo wygląd auta w xenonie to konkretna robota i moim zdaniem warta tych pieniędzy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie na xenony się nie skusze, bo jeszcze pare rzeczy musze w mojej primerce doprowadzić do porządku, ale może z czasem, a co do żarówek to powinienem je mieć koło czwartku zważywszy na opieszałość naszej poczty to napisze jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie na xenony się nie skusze, bo jeszcze pare rzeczy musze w mojej primerce doprowadzić do porządku, ale może z czasem, a co do żarówek to powinienem je mieć koło czwartku zważywszy na opieszałość naszej poczty to napisze jak wrażenia.

 

to daj znac co i jak...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widzicie po dacie ostatniego mojego posta w tym temacie nasza kochana poczta przeszła samą siebie, od 12 lutego do 27 lutego szła paczka ze szczecina no nie wiem czy oni teraz tną koszty i pieszo wysyłają ludzi z tymi paczkami?? Ale już koniec o poczcie, szkoda nerwów ważniejsze że właśnie założyłem żaróweczki HELLA LIGHT POWER +50% do mojego Nissanka i zobaczymy wieczorem jak to będzie świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy wieczorem jak to będzie świecić.

 

Czekamy na wrażenia...podziel sie wrażeniami,ale proponuje włożyć najpierw jedną nową i jedną starą zebyś zobaczył jaka jest różniczka

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc powiem tak jest widoczna poprawa, nie ma oczywiście mowy o jakiejś oszałamiającej różnicy, ale widać nawet w dzień było że troszke jaśniej w kloszach świecą te żarówki, nie wiem za bardzo co za firmy żarówki miałem wcześniej bo jakieś noname były ale moim zdaniem warto te 40 złotych w te Helle zainwestować (ale świecić to raczej świecą tak +15% a nie +50% jak na opakowaniu ;) ). Budżetu nie zrujnuje a zawsze troche poprawi widoczność w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale świecić to raczej świecą tak +15% a nie +50% jak na opakowaniu )

 

to przecież jest tylko marketing, tak jak z herbatkami odchudzającymi...albo żywnością ekologiczną...wszystko jest przesadnie rozreklamowane...

Co do żarówek to wiem że są zauwazalne różnice bo ja kiedys tez miałem wsadzone +30% i tez było widać że jest lepiej,ale nie 30% :P

Najważniejsze zeby troche sie poprawiło i w kloszu jaśniej świeciło

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to akurat wiem nie spodziewałem się mega poprawy, ale w poprzednim aucie miałem najpierw założone H4 +50%, a później zakładałem w ich miejsce Philips Blue Vision i muszę powiedzieć że różnica była większa, przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie, chociaż zmieniałem z już przyzwoitych żarówek, a tu były zwykłe no name. No ale może za jakiś czas kupie co innego, a Helle powędrują do długich no zobaczy się jeszcze.

 

[ Dodano: Sob 24 Mar, 2007 23:03 ]

Odgrzewam temat bo właśnie po miesiącu poleciała mi żarówka którą kupiłem, ciekawe ile wytrzyma druga, dobrze że nie wyrzucałem starych i co najciekawsze po założeniu starej żarówki nie widać absolutnie żadnej różnicy w świeceniu tej Helli od tego starego zwykłego H1 które siedzi teraz na miejscu tej przepalonej. Także Hella mnie zawiodła, narazie pojeżdżę troche tak a po wypłacie będe myślał nad nowymi żaróweczkami, skłaniam się w strone Phillips Blue Vision, bo w moim poprzednim aucie jeżdżą nadal bez żadnego problemu, a zakładałem je rok temu prawie, ale jeszcze nie wiem na co się zdecydować, wiem że Helli narazie żarówek nie kupię :)

 

[ Dodano: Pią 30 Mar, 2007 14:25 ]

oto co po niewiele ponad miesiącu zostało z żarówek helli.

Wysoce niesatysfakcjonujące.

Ps. sorka za fotke ale na szybko robiona telefonem

hellary2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...