Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ecumaster


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie :)

sledzac watki na streetracing forum znalazlem wzmianki o ecumasterze. coobcio, ty chyba chcesz to adaptowac do primy ?:> jesli dobrze wyczytalem na streetracing :)

mogl bys cos wiecej o tym swiniaku powiedziec ?? koszty, mozliwosci, strojenie itd itp...

to polska porodukcja ?:> bo na ten rok mam w planach walki... wydech juz jest, dolot sie robi... to mozna by to jeszcze jakims swiniakiem ogarnac zeby sie wygodnie jezdzilo. dlatego chce poznac inne mozliwosci niz smt lub apexi safc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut szukania i nawet programik udało mi sie ściągnąć :D

może ktoś napisać ile to kosztuje i gdzie to dostać ?? :D

czy ten system może działać niezależnie ??

 

 

wiesz... strone ecumastera tez widzialem, pdfa mam, programik tam jest chyba tez :)

ale chodzi mi o opinie ludzi, i oczywiscie o ceny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym coś takiego dorwał to nawet bym sie nie zastanawiał i uturbił z kumplem honde civic :)

widze że ten system działa też w podciśnieniu ale zbudować na tym całego układu wtryskowego chyba sie nie da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym coś takiego dorwał to nawet bym sie nie zastanawiał i uturbił z kumplem honde civic :)

widze że ten system działa też w podciśnieniu ale zbudować na tym całego układu wtryskowego chyba sie nie da :/

 

 

no jak pewnie wyczytales to jest tylko swiniak, nie standalone....

ja nic nie chce uturbiac... poprotsu chcial bym lepiej n/a zestroic jak walki zmienie. chociaz moze jak obczaje strojenie to kiedys.... moze T ale w 1.4 to raczej sztuka dla sztuki

 

 

caly uklad wtryskowy mozesz zrobic na megasquirt http://www.megasquirt.info/

i napewno sie w 1000 zmiescisz z calym kompem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem to u siebie w dniu wyjechania wozu na hamownię co wypluło mi 320KM, bardzo przyjemne urządzonko muszę przyznać no i fantyastycznie działa procedura...

Cena tego urządzenia to 400zł i naprawdę doskonale współgra z nysami - np. w SMT6 nie idzie tak cofnąć zapłonu żeby silnik się nie dokręcał a tu proszę... Za to ma wadę że nie ma dwóch map co np. przy instalacji Nitro jest bardzo wskazane.

 

Już 4 nissany na tym wystroiłem i nie ma z tym problemów. Dzisiaj kolejny Ecumaster wjechał i to do mocnego SR20DE w którym mam nadzieje że uda się N/A przełamać 200KM - strojenie niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem to u siebie w dniu wyjechania wozu na hamownię co wypluło mi 320KM, bardzo przyjemne urządzonko muszę przyznać no i fantyastycznie działa procedura...

Cena tego urządzenia to 400zł i naprawdę doskonale współgra z nysami - np. w SMT6 nie idzie tak cofnąć zapłonu żeby silnik się nie dokręcał a tu proszę... Za to ma wadę że nie ma dwóch map co np. przy instalacji Nitro jest bardzo wskazane.

 

Już 4 nissany na tym wystroiłem i nie ma z tym problemów. Dzisiaj kolejny Ecumaster wjechał i to do mocnego SR20DE w którym mam nadzieje że uda się N/A przełamać 200KM - strojenie niebawem :)

 

no i o taka odp mi chodzilo :]

ten gadzet do kupienia u colina ze streetracing ? to teraz trzeba polowac na waleczki od ga16ds i zbierac na swinke... 105 - 110 KM sie uzyska ?? walki to ja juz widzialem za 200pln.... ale wiem ze da sie taniej :] dlatego szukam dalej, nie spieszy sie :)

 

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 07:59 ]

nie wiem czy jest sie czym podniecac. niewiele to sie zdaje rozni od smt6.

 

czy ja sie czyms podniecam ?:| poprostu pytam, szukam alternatywy dla "jedynego slusznego smt" nie mozna sobie horyzontow zawezac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główna przewaga ECUmastera nad SMT6 to jest inerpolacja a działa to tak że jak w sąsaidujących komórkach będą cyfry mocno odstające od siebie wartościami np. -2 a potem przejście na 5 to w ECUmasterze będzie płynne przejście a w SMT6 skokowe... Na ECU masterze wóz będzie płynniej śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy znajac zasady dzialania silnika i wiedzac co chce osiagnac dal bym rade sam sie w tiunowanie pobawic ? czy wogole gdzies w necie mozna poczytac cos o strojeniu ? moze byc po ang, byle duzo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 07:59 ]
nie wiem czy jest sie czym podniecac. niewiele to sie zdaje rozni od smt6.

 

czy ja sie czyms podniecam ?:| poprostu pytam, szukam alternatywy dla "jedynego slusznego smt" nie mozna sobie horyzontow zawezac ;)

 

akurat to nie tyczylo ciebie :P

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tutaj masz wszystko objaśnione: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...p;highlight=afr

 

czyli trzeba miec sonde AFR ? czy wystarczy to co wskaze przeplywka ?? (w sensie ilosci powietrza) i do tego dopasowuje ilosc benzyny ? tez sie chce kurde nauczyc tej magi strojenia :D wkoncu studiuje mechanike i budowe maszyn ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez szerokopasmowej sondy lambda nie podchodz do tematu, choć na siłę i to można by na hamowni się pobawić - na pewno trochę by się ugrało ale nie wiedział byś czy paliwa ci starczy i gdzie jest za ubogo a gdzie za bogato itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na ulicy swiniaka nie idzie wystroic ?:>

Idzie ale pod warunkiem że masz sondę szerokopasmową, na hamowni stroić można od biedy patrząc na wykrsy czy się coś poprawiło czy pogorszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na ulicy swiniaka nie idzie wystroic ?:>

Idzie ale pod warunkiem że masz sondę szerokopasmową, na hamowni stroić można od biedy patrząc na wykrsy czy się coś poprawiło czy pogorszyło.

 

dobra, a wskazania zwyklej nie starcza ?? podpiac woltomierz i sprawdzac, albo z wskazan lambda w smt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na ulicy swiniaka nie idzie wystroic ?:>

Idzie ale pod warunkiem że masz sondę szerokopasmową, na hamowni stroić można od biedy patrząc na wykrsy czy się coś poprawiło czy pogorszyło.

 

dobra, a wskazania zwyklej nie starcza ?? podpiac woltomierz i sprawdzac, albo z wskazan lambda w smt ?

 

zgadanij dlaczego tamta sie nazywa szerokopasmowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na ulicy swiniaka nie idzie wystroic ?:>

Idzie ale pod warunkiem że masz sondę szerokopasmową, na hamowni stroić można od biedy patrząc na wykrsy czy się coś poprawiło czy pogorszyło.

 

dobra, a wskazania zwyklej nie starcza ?? podpiac woltomierz i sprawdzac, albo z wskazan lambda w smt ?

 

zgadanij dlaczego tamta sie nazywa szerokopasmowa ;)

 

:diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na ulicy swiniaka nie idzie wystroic ?:>

Idzie ale pod warunkiem że masz sondę szerokopasmową, na hamowni stroić można od biedy patrząc na wykrsy czy się coś poprawiło czy pogorszyło.

 

dobra, a wskazania zwyklej nie starcza ?? podpiac woltomierz i sprawdzac, albo z wskazan lambda w smt ?

 

zgadanij dlaczego tamta sie nazywa szerokopasmowa ;)

 

bo ma zakres afr od 0,7 bodajze do nieskonczonosci. ale przeciez taki szeroki zakres nie jest stosowany. wiec wystarczylo by znalezc sonde ktora by miala zakres 10-20 i by bylo git :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem można dostać sondy na ubogie mieszanki ale i tak jest to sonda 2 stanowa i nie wiadomo przy jakim AFR zmienia swoje wskazania :)

A zeby dobrze odczytać AFR sonda musi być jeszcze wyposażona w czujnik temperatury jedynie sondy Planarne (szeroko pasmowe) są wyposażone w taki czujnik temperatury spalin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ni przede wszystkim nie wiem czy wiesz że sondy lambda działają nieliniowo i trzeba do nich mieć przetwornik... Do tego dochodzi problem z ich strasznie dużym opóźnieniem - nie da rady na seryjnej sondzie dokonywać jakichkolwiek korekt - no chyba że tylko jak auto stoi i na obrotach biegu jałowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...