Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ecumaster


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Disela to się stroi bardziej na oko

Na oko to chlop kiedys w szpitalu umarl :D:P A na powaznie to nie da sie z dieslem tak samo jak z benzyna zrobic? Nie ma tam jakis ustalonych wartosci i starac sie do nich dobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale tylko przez zmiany nastawieniach seryjengo eCU ktore są zapisane w pamięci - którą się podmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Troche o tym wiem bo kumpel to ma z pol roku w Civicu i jest to calkiem niezle urzadzonko.......chcialbym sie dowiedziec jak by to dzialalo w moim sunnymN14 1.6....

...pytam ,bo mam gaznik-chodzi mi oto czy mi sie oplaca???Uzyskalbym ok 130 km??

Kumpel w civicu mial seryjnie ok115 a po zalozeniu ok150km....

Czekam na odp.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam realne + 2-3KM w twoim wypadku stroi się tylko zapłon...

Co do przyrostów kolegi w civicu to napewno nie są one tylko po dołorzeniu tej świnki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ecumasterem można stroić i turbo i wolnossaki?

I dlaczego w instrukcji do niego tak się zastrzegają, że nie wolno go stosować do uzytku na drogach publicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ecumasterem można stroić i turbo i wolnossaki?

I dlaczego w instrukcji do niego tak się zastrzegają, że nie wolno go stosować do uzytku na drogach publicznych?

 

bo nie ma homologacji producenta ;] smt6 pewnie tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMT6 nie ogarnia zapłonu w nysach :P

 

Kuba pierd... sie czy faktycznie tak myslisz bo czy tak jest faktycznie to jestem innego zdania :)

SMT6 "prawidłowo" nie ogarnia zapłonu innego jak 60-2... dlatego przy jego stosowaniu trzeba wprowadzać korekty po przez kręcenie aparatem zapłonowym.

 

Co do obu świnek to obie nadają się do turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecu Master nie nadaje się jak zamierzasz mieć NITRO bo nie ma dwóch zmiennych map...

ECU master nie ma programowalnego wyjścia które przy rządądanych, obrotach, czy tam temperaturze ew dołądowaniu wyślę masę (np do lampki czy elektrozaworka).

A i nie ma zwory takiej jakiej dorzucają do SMT6 - która po wsadzeniu przywraca całkowitą seryjność.

 

Za to ma interpolacje (czyli ułagodnianie przechodzenia z komórki do komórki), procedurę startową, i lepiej działa z nissanowskim zapłonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, mów po ludzku. Pytanie jest czym lepiej stroić wolnossący silnik typu SR20De bez nitro, turbo do codziennego streetu do pracy. Ecum czy smt6? Przy założeniu, że uda nam się transformacja Di na De... I czy w ogóle jest sens strojenia jeśli na chwilę obecną mój wykres mocy i momentu jest w zasadzie równomierny na całej dlugości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem CI plusy i minusy, zadecyduj sam...

Moce i momenty na obu diwajsach uzyskasz bardzo podobne, na ECU masterze silnik będzie chodził nieco płynniej.

 

czy w ogóle jest sens strojenia jeśli na chwilę obecną mój wykres mocy i momentu jest w zasadzie równomierny na całej dlugości.

Trzeba zmierzyć AFR i wszystko wyjdzie, obecny kształt wykresu nic nam nie powie ile można jeszcze ugrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ecu master jest tylko jeden a obsluguje praktycznie wszystkie wozy tej planety - byle by chodziły na benzyne i pochodne...

Co do limitera to tego nie ogarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie czy się sprawdzi się okaże :D

 

Chce sprawdzić :)

 

P.S. Czekam na komentarz co do wydechu w moim temacie, bo wszysycy mowia ze za glosny :)

 

Coobcio czaruje przy ecu i odcinka idzie UP u mnie do ok 7300, na obrotomierzu pokazuje 7500 (seria 6800) na 16 II konczy sie przy 105, a na zimowych 14 to ledwo co 100 osiaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnowię trochę temat.

Chcę zalożyć u siebie ECU Mastera i mam pytanie: Czy i w jaki sposób współpracuje i podłącza się OBD? Zależy mi na tym abu współpracowało to z programem PCMSCAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem ciekaw w jaki sposób można zresetować, lub usunąć mapy w ecumasterze, np. przez przypadek, odłączenie akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie zasilania nie powoduje usunięcia map. Mapy są zapisane w epromie.

Ok, czyli skasowanie mapy u mnie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...