Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak najprosciej podniesc moc w Maximie 3,0l ???


Gość Crush
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wymenic Kolektory wydchowe razem z dwu rurką, a reszte ukaldu wydechowego zrobić na 3 cale, wyalic katalizator oraz do tego zamonotwać CAI też o srednicy 3 cale z duzym stozkiem.

Gwarantowany wzrost mocy o 30 koni - to bedzie zupenie inny samochód bez mechanicznych zmian konstrukcji silnika.

Myślę ze na takim zestaie pierwsze 100 km/h na liczniku bedize sie pokzwyalo w czasie ok 6,5 sekundy a na manualu jeszce lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y-pipe moge ci dostac za jakies $200....wloze w paczke i do 5 tygodni dostaniesz... przesylka okolo $20

 

gdzies pisalem na tym forum o y-pipe (jestem w pracy i nie ma czasu pisac duzo)...poszukaj to co pisalem i opisuje tam y-pipe...

 

okolo 18hp nawet mozna dostac z y-pipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochu w tym prawdy. Jezeli chcesz tylko filtr stozkowy to wyjmij cala ta krzynke z foryginalnym filtrem i w to miejsce wstaw stozek. Ale jesli chcesz prawdziwy CAI to musisz umiescic stozek w blotniku. Posylam Ci link-a. Tam jest wszystko opisane co i jak.

 

http://www.maxima.org/modules.php?name=CAI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jestem zły jak cholera , nikt w poznaiu niechce sie podjac montazu CAI , a o Y-pipe nawet nie wspomne , cieniutko wygladfa w poznaiu z firmami tuningowymi , tuning zewnetrzny owszem , a najlepiej audi albo golf , jak cos innego to juz nie za bardzo , albo 2 razy drozej , mam pecha ze nie mieszkam w stanach , no nic

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pytanie do ciebie.

Czy kiedykolwiek grzebales jzu przy swoim aucie??

Jesli tak to CAI jak i Y pipe nie powinny stanowic wiekszego problemu.

Ja osobiscie sam zakladalem CAI. Zajelo mi to dokladnie 2godz i 30 minut.

Sprawa jest bardzo prosta. Wymontowac stary dolot i zamontowac nowy. I tylko mala uwaga aby nie pouszkadzac czujniko bo to drogie holerstwo. Co do ypipe, to tez zadna filozofia. I nie idz z tym do firmy tuningowej. Idz tam gdzie zakladaja tlumiki. Powiesz tylko aby wyjeli stara rure i zalozyli nowa. Tez zadna filozofia. Trzeba tylko duzo WD 40 i odrobina uwagi aby rura na len nie spadla. No i uwaga tez na sondy lambda umieszczone zaraz za kolektorami wydechowymi.

Zobaczysz. Wymienisz te dwie rzeczy i nie poznasz wlasnego autka.

 

Powodzenia.

Informuj na bierzaco. Masz pytania to wal smialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. No i jeszcze jedno pytanko. Jakiego rodzaju masz CAI. Sa jakby trzy typy: short arm(w miejscu starej skrzynki z filtrem znajduje sie stozek), CAI typu injen (taki jak ja mam, moze widziales fotki), i ostatni rodzaj gdzie filtr umieszczony jest w blotniku.

Najlatwiejszy jest ten pierwszy, najtrudniejszy do montazu ostatni. Ale wszystko da sie zrobic samemu. Trzeba tylko wiedziec co sie robi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zły jak cholera , nikt w poznaiu niechce sie podjac montazu CAI , a o Y-pipe nawet nie wspomne , cieniutko wygladfa w poznaiu z firmami tuningowymi , tuning zewnetrzny owszem , a najlepiej audi albo golf , jak cos innego to juz nie za bardzo , albo 2 razy drozej , mam pecha ze nie mieszkam w stanach , no nic

 

 

pozdrawiam

 

Poczekaj jeszcze 2 miesiace...zapraszam do mnie na weekend i wszystko zalozymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie grzebałem jeszzce nic sam :( , nie znam sie na tym i boje sie ze cos spitole , to wole juz nic nie robic niz zrobic sobie gorzej :)

ale moze rzeczywiscie z tym y pipe spróbuje spaytac tam gdzie wydechy zmieniaja , powiedz mi o ile wiecej bedzie palił mi samochód tak mniej wiecej w litrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie y-pipe nic a nic nie spali wiecej. Ona tylko ulatwia przeplyw spalin.

A jesli chodzi o wzrosta spalania na CAI to moze litr, max 2 na kazda setke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do CAI to nie mam zadnego , myslalem ze bede mogl kupic cały zestaw i mi mechanik zalozy , a tym czasem nie moge znalesc nigdzie w poznaiu takich zestawow :(

ale zobaczymy , poznałem goscia ktory podobno zna kilka firm tuningowych

 

 

pozdrawiam

 

 

ps. naprawde duzo lepiej auto bedzie jechac ?? zastanawiam sie czy warto dokonywac tych przerobek , i przydała by sie wieksza predkosc max. , ale to juz chyba wina skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto jest tak zrobione za spokojnie zamkniesz budzik. Musisz mu tylko w tym pomoc.

Jesli szukasz zestawu CAI moge sie rozgladnac. Na ebay mozna to kupic za groszowe sprawy rzedu 20 do 30 dolcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...