Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera - osiągi


Gość macias-1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ja tu slysze p10 1.6 tylko 190 km/h

 

Wiem ze w polsce kiepskie drogi ale ja swoja P10 1,6 1996 (gaznik) na angielskiej M1 wytargalem 217-218 km/h a na 2 dochodzi do 102 km/h i silnik wyskakuje z maski. Czyzby anglicy mieli mocniejsze wersje. Bo moja ma bodajrze 102KM i troszke przerpbiony tlumiczek co moze dodalo jej za 2-3 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeklamuje sprawdzalem z kumplem na Omege 2.5 V6 jechalismy ostatnio po znajomych na lotnisko on poszedl 220 km/h ja juz nie dalem rady

To by bylo dziwne jakby 2 liczniki klamaly.

Tylko ze tutaj idzie przycisnac to nie polska na A4 probowalem i 190 km/h i kolana mi zeby wybijaly.

Jak nie wierzysz sprawdz na AUTOBANACH zobaczysz roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalną sprawą jest że liczniki w autach przy 100km/h przekłamują o 10%, przy 200km/h 15%...

Przykłady mierzone na hamowni:

200SX S14 kolegi Bannana przy licznikowych 200km/h miał rzeczywiste 177km/h

100NX GTI Ceremonego przy licznikowych 200km/h miał prawie 180km/h w realu.

Mojego ojca Skoda Octawia przy 210km/h licznikowych (zamkniety V bieg) miała 184km/h na rolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przy pieciu przerazonych osobach na pokladzie bylo 200km/h i sporo wolnego pod pedalem. A ze sie droga konczyla to na razie musze wierzyc poprzedniemu wlascicelowi, ze zamknal licznik (240) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu slysze p10 1.6 tylko 190 km/h

 

Wiem ze w polsce kiepskie drogi ale ja swoja P10 1,6 1996 (gaznik) na angielskiej M1 wytargalem 217-218 km/h a na 2 dochodzi do 102 km/h i silnik wyskakuje z maski. Czyzby anglicy mieli mocniejsze wersje. Bo moja ma bodajrze 102KM i troszke przerpbiony tlumiczek co moze dodalo jej za 2-3 KM

niemożliwe!, nasze nisma lecą max paczkę osiemdziesiąt, chyba że masz jakiegoś moda w silniku o którym nie wiesz to może leci ciut więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu slysze p10 1.6 tylko 190 km/h

 

Wiem ze w polsce kiepskie drogi ale ja swoja P10 1,6 1996 (gaznik) na angielskiej M1 wytargalem 217-218 km/h a na 2 dochodzi do 102 km/h i silnik wyskakuje z maski. Czyzby anglicy mieli mocniejsze wersje. Bo moja ma bodajrze 102KM i troszke przerpbiony tlumiczek co moze dodalo jej za 2-3 KM

 

1.6 217-218 km/h :?: hehe dobrze że nie odfrunął :lol:

Chyba że masz szwap na 2.0 o którym nie wiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w budzie primery P10 osiągnąc prędkość rzeczywistą ok 220km/h trzeba mieć przynajmniej 145KM :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...zatem zakładam że dla P11.144 2.0 220km/h to realny wynik ;-)

Sprawdzę przy najbliższej okazji (znaczy się na autostradzie i bez żony na pokładzie ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na niemieckiej autostradzie 220, a w Polsce 205 licznikowe. Furka się spisała na medal, trasa Kryłów (lubelskie nad samym Bugiem) - Köln, łącznie zrobiłem prawie 3800 kilosów, w obie strony plus zwiedzanie w Niemczech, zero problemów. Przez Polskę 740km 12 godzin, a przez Niemcy 680km 5h30m, nasza wspaniała Ojczyzna, hehe.

 

Dodam jeszcze że śmigałem jeszcze na zimówkach 185/65/15, czyli licznik powinien pokazywać mniej niż jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja na oponach 205 "rozpędziłem" mojego 2.0D (W10) do 150kmh.... i dalej niechciała iść :(

natomiast na seryjnych 195 śmignęła ponad 160kmh :)

 

morał z tego taki że 205 nie nadają się do diesla bez turbo (poza tym jest strasznie mułowata wtedy i w koleinach to masakra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na oponach 205 "rozpędziłem" mojego 2.0D (W10) do 150kmh.... i dalej niechciała iść :(

natomiast na seryjnych 195 śmignęła ponad 160kmh :)

 

morał z tego taki że 205 nie nadają się do diesla bez turbo (poza tym jest strasznie mułowata wtedy i w koleinach to masakra)

 

no to trzeba zdjac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na oponach 205 "rozpędziłem" mojego 2.0D (W10) do 150kmh.... i dalej niechciała iść

natomiast na seryjnych 195 śmignęła ponad 160kmh

To do p10 w serii kładli 195? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacKo, pamiętaj że przy innych oponach licznik będzie Ci przekłamywał

 

 

wiem o tym - sprawdziłem na wyświetlaczu nad dwupasmówką - pokazał o 8km mniej niż miałem na liczniku...

 

zresztą temt nie aktualny jeśli chodzi o inny rozmiar opon (tylko że to nie szerokość ma wplyw na "oszustwo" licznika a różnica w profilu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w drodze na lotnisko do Luton osiagnalem jak narazie (wiecej juz nie chcialem gonic) z dwoma osobami na pokladzie + ja :) 210 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...