Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wskaźnik paliwa - podziałki - ile zostało w baku


Gość MrMB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z instrukcji mojej Almery wynika, że ma pojemność 50l (1,3 99r).

Na wskaźnuiku paliwa są 4 podziałki. Czy to oznacza że te 50l należy podzielić na 4 i tyle wynosi wartość dla jednej podziałki? A może podziałka nie jest liniowa?

Jak odczytać stan paliwa?

 

Może podziałki są co 11l + 6l na rezerwę (11*4+6=50)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario_k3

Co za samochód 1.3 bo chyba nie almera?

Co do podziałki to w almerze nie jest to podzielność przez 4 równe części, tylko pół baku można przyjąć, że jest na trzeciej kresce. Oczywiście jest to tylko orientacyjna informacja. Jedyna infrormacja, która jest pewna to rezerwa ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wierz wskaznikowi paliwa.

Kazdy wskaznik ma swoja tolerancje.

Jesli nie masz kompa pokladowego to poprostu tankuj aby z gory wiedziec ile przejedziesz.

Kreski, podzialy itd to nie ma az takiej dokladnosci i czesto mozna sie oszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankujesz 10 litrów, patrzysz ile pokazuje wskazówka, i masz odpowiedź na swoje pytanie. Tankujesz 20, patrzysz gdzie się wskazówka zatrzymała i też już wiesz :-)

A poważnie. Te kreski oznaczają proporcje po prostu. Kreska maks z prawej to pełny bak, w połowie - pół baku, etc...

Ale jeżdżenie na podstawie tego co pokazuje wskaźnik paliwa jest warte funta kłaków. Te wskaźniki podają tylko irentacyjną ilość paliwa. A różnica nawet taka mała jak +/- jeden litr oznacza, że albo zatrzesz, albo nie zatrzesz pompy paliwa.

Polecam sobie zmierzyć spalanie auta i jeździć na podstawie spalania i liczby przejchanych kilometrów, a nie wskaźnika paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo odwrotnie niz proponuje saki

 

zatankuj full... jak dojdzie Ci do pierwszej kreski - dotankuj do full

pozniej wyjezdzij do srodkowej kreski - dotankuj full

itp. itd...

 

ale dokladnie, nie zawierzalbym a traktowal to jakie WIELKIE orientacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te kreski to trzeba uwazac bo mi to jakos roznie pokazuje (jedna połowa wieksza od drugiej) tak wiec tylko pod uwage biore jak sie zaswieci rezerwa a tak to tylko orientacja. Pojezdzisz troche to sie przyzwyczaisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

ten wskaznik jest orientacyjny i nie dokladny wiec nie nalezy sie nim sugerowac jesli chodzi o dokladnosc litrow ma sluzyc pomoca w oszacowaniu ile jest paliwa w zbiorniku a nie wyliczac ile litrow zostalo. Poza tym staniesz na gorce lub malym pochyle i juz CI inaczej pokaze. A tak z ciekawosci zapytam po co taka wiedza ile jest litrow w zbiorniku jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Chciałem by z wiedzy ile litrów zostało wynikło ile mogę jeszcze przejechać ... ale faktycznie, wskaźnik nie jest do tego najlepszy. Potrzebna jest wiedza ile pali i ile się wlało paliwa i ile się już na nim przejechało ...

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc - odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

niezawodnym sposobem spr ile CI pali jest taki tescik:

zalewasz paliwko na stacji benzynowej pod sam korek. Zerujesz licznik przebiegu dziennego. Jezdzisz sobie samochodem a po przejechaniu dowolnej ilosci km zalewasz zbiornik ponownie pod korek. Ilosc litrow paliwa jaka wlałes dzielisz przez ilosc km jaka przejezdziles na tym paliwie od ostatniego tankowania pod korek i wynik mnozysz przez 100. Otrzymujesz sume litrow jaka auto spalilo CI na 100km

PS im wiecej km przejedziesz od 1 tankowania pod korek tym wynik bedzie dokladniejszy Najlepiej przejechac chociaz 200km aby wynik byl wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezawodnym sposobem spr ile CI pali jest taki tescik:

zalewasz paliwko na stacji benzynowej pod sam korek. Zerujesz licznik przebiegu dziennego. Jezdzisz sobie samochodem a po przejechaniu dowolnej ilosci km zalewasz zbiornik ponownie pod korek. Ilosc litrow paliwa jaka wlałes dzielisz przez ilosc km jaka przejezdziles na tym paliwie od ostatniego tankowania pod korek i wynik mnozysz przez 100. Otrzymujesz sume litrow jaka auto spalilo CI na 100km

PS im wiecej km przejedziesz od 1 tankowania pod korek tym wynik bedzie dokladniejszy Najlepiej przejechac chociaz 200km aby wynik byl wiarygodny.

 

DOkładnie jak napisane.

Jest to najlepszy sposób na sprawdzenie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klajgus

U mnie przewidywalna jest tylko ta pierwsza kreska (max.) wiem ze pomiędzy nią a druga w kolei przejeżdżam 220-240 km. a potem to już loteria, ciężko coś wywnioskować, ja wiem ze jak zbliża sie 680- 700 km na małym liczniku to muszę już szukać stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wreszcie wyjaśniły się moje wątpliwości:P Almerką jeżdzę od 2 dni i dziś po wizycie na stacji benzynowej przeżyłem mały szok... Bak parwie pusty, wlałem 13 litrów - na wskaźniku prawie połowa - przejechałem 70 km i licznik nieciekawie szybko pokazywał nieco ponad 1/4 baku... a teraz wszystko jasne... Jednk Sunny miał dokładniejsze wskazania... ale przynajmniej nie zastanawiam się co tak szybko ubyło:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskażnik jest mało dokładny, jesli spojrzymy na niego z punktu widzenia przeliczania na litry. Na poczatku opada wolniej, pozniej przyspiesza. Jest to wada, ale i zaleta. W przypadku kiedy mamy prawie pelno, nie jest potrzebne dokladne wskazanie, za to przydaje sie ono blisko konca paliwa i tak wlasnie sie dzieje, czym mniej paliwa, tym wskazowka opada wolniej i jest bardziej dokladna. Nigdy nie chcialo mi sie przeliczac wskazan na litry, jak sie jezdzi pare lat, to czlowiek sie przyzwyczaja i "czuje" ile ma paliwa :) Zwykle tankuje jak sie konczy paliwo i w myslach "obstawiam" sobie ile wejdzie do baku, np dzisiaj obstawialem ze bedzie to okolo 40l, a wlalo sie dokladnie 39,242l :) Przyzwyczailem sie do wskazan i mi pasuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wskaźnik paliwa to jest z nim związane kilka ciekawostek. Tankujemy do pełna i można sobie śmiało i beztrosko jeździć bo wskazówka cały czas pokazuje max, ale po jakimś czasie zaczyna opadać i opada dość szybko co psuje humor kierowcy ;) kiedy jest już bliska drugiej kreski do końca podziałki sytuacja się powtarza znowu zaczyna powolutku opadać pod warunkiem, że się grzecznie jeździ! :P Pamiętam kiedyś sytuację na trasie, jedno wyprzedzanie tira z gazem w podłogę na trójce i do 6500 a tu wskazówka po tej akcji tak poszybowała w duł, że się nie źle zdziwiłem :zly: ! To ile te Almery żrą przy 6500 skoro tak wskazówka szybko opada po takich akcjach! :D :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przewidywalna jest tylko ta pierwsza kreska (max.) wiem ze pomiędzy nią a druga w kolei przejeżdżam 220-240 km. a potem to już loteria, ciężko coś wywnioskować, ja wiem ze jak zbliża sie 680- 700 km na małym liczniku to muszę już szukać stacji benzynowej.

 

witam, mam pytanie, trochę nie na czas ale zawsze? ten etap 220-240 km. masz na trasie czy po mieście? to samo do całaści km na całym baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, trochę nie na czas ale zawsze? ten etap 220-240 km. masz na trasie czy po mieście? to samo do całaści km na całym baku?

 

Witam, te pierwsze 220-240 km. to jest tak, pierwsze 90km trasa (spokojna jazda ,mandaty wysokie :zly: ) potem jakieś 450 miasto i znowu 90 km trasa (tyle mam do tanich ;) stacji benzynowych ,bak starcza mi na niecałe 2 tygodnie :| dodam ze tankuje pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile te Almery żrą przy 6500 skoro tak wskazówka szybko opada po takich akcjach! :D :zdziw:

 

1.4 ma spalanie chwilowe kolo 13-14l w takich momentach ;] (czyli np jak cisniesz w podloge na 3 do odcinki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
To ile te Almery żrą przy 6500 skoro tak wskazówka szybko opada po takich akcjach! :D :zdziw:

 

1.4 ma spalanie chwilowe kolo 13-14l w takich momentach ;] (czyli np jak cisniesz w podloge na 3 do odcinki)

 

To nie tak źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość patison1980

Aby bylo jasne:

W Almerze N15 1.6SLX z 96r kontrolka rezerwy zaczyna sie palic (i czasem jeszcze gasnac) jesli w baku zostalo dokladnie 10l paliwa. Wczoraj przy zapalajacej sie rezerwie zatankowalem dokladnie 40l (a bak ma 50l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 ma spalanie chwilowe kolo 13-14l w takich momentach ;] (czyli np jak cisniesz w podloge na 3 do odcinki)

 

 

To nie tak źle

 

faktycznie , w mojej 1,4 na trzecim biegu i w górnych wartościach obrotomierza chwilowe spalanie jest około 20 litrów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, super, ale teraz jeśli zaczyna migać Wam lampka rezerwy to ile pokazuje paliwa wskazówka? W jakim miejscu jest (już na czerwonym polu czy może na pierwszej-cienkiej-białej kresce ) ?? Niech napisze pare osób którym jeszcze działają kontrolki rezerwy jak jest u Was aby można było to zweryfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
OK, super, ale teraz jeśli zaczyna migać Wam lampka rezerwy to ile pokazuje paliwa wskazówka? W jakim miejscu jest (już na czerwonym polu czy może na pierwszej-cienkiej-białej kresce ) ?? Niech napisze pare osób którym jeszcze działają kontrolki rezerwy jak jest u Was aby można było to zweryfikować...

 

 

mi kontrolka działa OK i zapala sie jak wskazówka zbliża sie do czerwonego pola,

zamieszczam fotki z ilością paliwa w baku i momentem zaświecenia sie rezerwy.

a wiec jak widać w baku jest coś około 14 litrów i rezerwa jeszcze nawet nie zaczyna mrugać

e2241e1b99cc1bfe.jpg

a tu już rezerwa świeci sie prawie cały czas (czasami zgaśnie jeszcze na chwile) i w baku jest coś około 11.5 litra

ffbab6ab02741836.jpg

 

mam nadzieje ze teraz już będzie jasne kiedy zapala sie kontrolka rezerwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...