Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wskaźnik paliwa - podziałki - ile zostało w baku


Gość MrMB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mi kontrolka działa OK

 

Lol, masz taki sam przebieg jak ja :) Kurde, mam ten komp pokladowy, ale nie ma mi kto zainstalowac, a sam sie boje. A moj fachowiec wraca dopiero w kwietniu. A moze Ty gdzies przemierzasz czasami trase w kierunku Gorzowa. Sam montowales?

 

Ps. Kiedys zapalila mi sie kontrolka rezerwy, do domu mialem 40 km, wskazowka nizej czerwonego pola, a ja balem sie, ze nie dojade, a tu widze, ze 200 km bym jeszcze zrobil :D

 

ja mam Almere 1.6/99 i wlałem do zbiornika 55 litrów paliwa a jak u Was???

 

Spoko, ja do Vectry, ktora ma 60 litrow bak, wlalem kiedys 70 litrow. Okazalo sie, ze dystrubutor oszukiwal 100 ml na kazdy litr paliwa. Jakos tak, stacja zostala zamknieta. Zarzuty prokuratorskie itp.

Jak wlejesz pod sam koreczek, to przy spokojnej jezdzie w trasie, zrobisz nawet 150 km, a strzalka ani drgnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się z sunnym wciąć pozwole :) ktos tu mowil ze bylo dokladniej, nie zgodze sie mam dokladnie to samo co piszecie :P na poczatku po miescie (krakow) na wleje na maxa - nie leje pod korek tylko do wylaczenia sie dystrybutora i jak dobre paliwko to po miescie moge zrobic do 50 km zanim sie ruszy :D pozniej drastyczny spadek i wlasnie zwolnienie tego procesu zaczyna sie przy pierwszej kresce od zera :) czesto leje tez od rezerwy 10l i mam wlasnie do tej kreski i robie 100km:)

 

a bak w almerach ma chyba tyle samo co w sunnych 50l (benzyniaki, diesle chyba 60) z czego podobno 5l odpada na pompe paliwa, plywak i costam jeszcze :) mi sie jeszcze nie udalo wlac wiecej niz 38l ze swiecacej juz nieustannie rezerwy, a moze odwagi brak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe rezultaty!!! Wygląda na to że nawet poniżej czerwonej kreski da się jechać !!! i to niezły kawałek. Moja pali 8L, wiec za 100zł przejeżdzam 300km ale jak tylko wskazówka jest na czerwonym polu to już zaczynam rozglądać się za stacją -z tym że bez żadnego problemu jeżdzę sobie jeszcze aż wskazówka pójdzie pod czerwoną kreske -wtedy serio tylko na stacje. Niestety nigdy nie sprawdzałem ile jeszcze bym zajechał a to dlatego że jak wskazówka pokazuje mi czerwone pole lub ponieżej to auto zaczyna być mułowate, czuć jakby zbierało się do przyśpieszenia itd. Po prostu mocno czuć że to już koneic baku -a tu kolega podsuwa niespodzianke że przy takim wskazaniu jest jeszcze 11L !! Wow -mam tylko nadzieje ze ten komputerek był dobrze zeskalowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam almere 1,4 i zazwyczaj tabkuje około 45 l i jest full wiecej nie wejdze i tak jak koledzy mówili ze jak jest full to opada bardzo powoli później szybciej i znowu powoli troszke to dziwne ale oki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, masz taki sam przebieg jak ja :) Kurde, mam ten komp pokladowy, ale nie ma mi kto zainstalowac, a sam sie boje. A moj fachowiec wraca dopiero w kwietniu. A moze Ty gdzies przemierzasz czasami trase w kierunku Gorzowa. Sam montowales?

 

Hej, Montowałem "sam" :) dałem cudzysłów bo telefonicznie wspierał mnie kolega malin_f1 do którego odkupiłem właśnie ten komputer. W Witnicy byłem np. dzisiaj :) musimy sie zgadać na prywat.

 

Ja na tym baku co są zdjęcia, zrobiłem 750 km i dopiero zatankowałem,

 

Ps. Kiedys zapalila mi sie kontrolka rezerwy, do domu mialem 40 km, wskazowka nizej czerwonego pola, a ja balem sie, ze nie dojade, a tu widze, ze 200 km bym jeszcze zrobil :D

 

jak nie miałem kompa to tez nigdy nie jeździłem na rezerwie bo sie balem, ale teraz .............. :D co do tych 200km, to nie ma sie co tym mocno sugerować , bo to zależy jak jedziesz, jak porządnie przyciśniesz to z tych 200 robi sie 80km (komp na bieżąco oblicza jaki dystans zrobisz na tym co masz w baku)

 

Wow -mam tylko nadzieje ze ten komputerek był dobrze zeskalowany

 

tez mam taka nadzieje, bo inaczej kiedyś stanę w szczerym polu :) ale myślę ze jest prawie OK trochę mi sie liczniki kilometrów rozjeżdżają (o 100metrow na 100km) ale to prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Belzebub

Właśnie zatankowałem po sam korek -zjechałem na stacje kiedy wskazówka była już poniżej czerwonego pola (przejechałem tak około 20km) -do baku weszło mi równo 45L -zatankowałem za niecałe 190PLN (4.17zł/L). Czyli wcześniejsze pomiary są prawidłowe -rezerwa jest dopiero poniżej czerwonej kreski -około 6L. Można spokojnie jeżdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna :) sam ostanio jezdzilem do poznej rezerwy juz sie palila caly czas nie to ze mrugala i to po miescie gdzie pali jak smok ale bylem spokojny bo wiedzialem ze spokojnie dojade jeszcze tu i tak i zdaze na stacje :) moze to taki rodzaj motywacji zeby zawsze wozic maly zapasik paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze wskaźnikiem paliwa w sunny 1.4 16v , rzecz ma się tak, wskazówka robi co chce , zalewam do pełna jakiś czas pokazuje pełno, później spada do zera , za chwile znowu ponad pełny bak, mimo że już 200 km przejechane, gdy benzyna się kończy po przejechaniu ok 600 km zapala się rezerwa , a wskazówka dalej swoje , to do góry to na dół , jak jej się podoba , obojętne też jest jej czy silnik włączony czy nie czy kluczyki są w stacyjce czy nie , po wyłączeniu silnika wyjęciu kluczyków mimo że w czasie jazdy świeciła się rezerwa wskazówka pokazuje pełny bak ??? :/ odłączyłem kostkę od pompy , i wskazówka dalej nic czy stacyjka włączona czy nie? :(: czujnik paliwa sprawdzałem omomierzem działa poprawnie, więc pozostaje zabrać się za zegary, czy ktoś już miał taką przygodę ? i jak ją rozwiązał :( ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...