Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrócenie gałki skrzyni biegów


Gość Piotrek_WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek_WAWA

Witam.

Trochę mnie irytuje dość przy długa gałka zmiany biegów w Primerze.

Co sadzicie o pomyśle skrócenia jej ?

Czy ktoś już się podjął takiego nietypowego zadania?

Jak się zmienia biegi jak jest krótka?

Pytam ponieważ bo upiłowaniu już nie ma odwrotu :)

A nie chce się zdziwić grubo :zly2:

Robił to ktoś? :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skrocona galke i do tego jeszcze patent by Coobcio ala shot shifter cz jakos tam, i biegi wrzuca sie ciezej ale za to jest maly skok lewarka.Ogolnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_WAWA
Ja mam skrocona galke i do tego jeszcze patent by Coobcio ala shot shifter cz jakos tam, i biegi wrzuca sie ciezej ale za to jest maly skok lewarka.Ogolnie super

Na czym polega ten patent? Bo jakoś nie mogę na forum znaleźć.

Jak bardzo masz skróconą? Bo teraz pytanie o ile uciąć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek,

 

ja u siebie uciełem o cały gwint plus 2.5 cm tego grubego pręta,mam założoną taką gałke z allegro,powiem ci ze za***ista sprawa,całkiem inaczej sie biegi wrzuca,moim zdaniem jest bardziej precyzyjnie, nie ma duzych skoków i co za tym idzie jest wygodniej. Ja polecam skrócenie drążka,ale musisz wiedziec ze to nie taka łatwa sprawa,troche sie namachasz brzeszczotem bo to cholernie gruby pret. Nie próbuj gumówką bo iskrami zarypiesz sobie całe wnętrze,lepiej pomachac niż poźniej płakac...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adi1979

Hej. Ja w swojej P10 również skróciłem dźwignie biegów, choć nie miałem tego w planie. Chciałem poprostu zmienić gałke, a że starej niemogłem w żaden sposób zdemontować, więc zostało tylko cięcie:) Zaryzykowałem i nie żałuje :) fajniej wygląda i wygodniej się operuje biegami:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygodniej się operuje biegami:)

 

Jest różnica co? jak dla mnie za***ista, bo nie machasz takim cybugiem tylko masz normalną gałke jak w cywilizowanych niemcach.... :diabel2: zaraz mnie objadą że chwale niemieckie auta :P

 

Osobiście polecam ten zabieg... :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maacieq

hehe ja bym też to zrobił ale zastanawiam się czy nie ma to wad np. ze jakiś bieg będzie ciężej zaskakiwał noi głupio mi tak wsiąść do samochodu z brzeszczotem i ciąć :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop

hehe ja bym też to zrobił ale zastanawiam się czy nie ma to wad np. ze jakiś bieg będzie ciężej zaskakiwał noi głupio mi tak wsiąść do samochodu z brzeszczotem i ciąć :kosci:

rżnij śmiało :D:D upitol ze 3-4 centy bedzie gites ,bo tak to wygląda jak dzwignia w kamazie :P ino nowy brzeszczot bo to twarde ścierwo jest i se weż jaką żabke albo francuza żeby trzymać wajche i piłować,gazete nabij wcześniej na drąga żeby opiłki nie zaśmiecały auta i powo :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też uciąłem brzeszczotem , ale tak w połowie wysokości gałki , pręty zrobiłem na zakładke skręciłem to taką podkową do mocowania np pręta od piorunochronu i mogę sobie regulować długość drążka biegi troche ciężej wchodzą ale już się przyzwyczaiłem ! ogólnie super polecam ten zabieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gringo na razie wcisnąłem na izolacje ale mam zamiar to jakims klejem potraktować, na razie sie nie rusza ale na pewno sie wyrobi wiec trzeba na jakis klej, w sunny zrobiłem na distal i trzyma do tej pory ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazete nabij wcześniej na drąga żeby opiłki nie zaśmiecały auta i powo

 

Ja wlasnie tego nie zrobiłem i nasyfiłem sobie w aucie,powłaziły mi opiłki w każdą szczeline przy lewarku i tej niby skórce...ale da sie to jakos posprzatac,jak nie odkurzaczem to wezme magnes,albo spręzone powietrze...

głupio mi tak wsiąść do samochodu z brzeszczotem i ciąć

 

Chłopie nie ma co sie szczypac, wsiadasz,łapiesz wajche i lecisz....zanim sie obejżysz będziesz miał juz lewar jak w cywilizowanym aucie,a nie taki cybug...

 

U mnie biegu wchodzą normalnie,nawet masz wrażenie że skrezynia zrobiła sie bardziej precyzyjna i działa jak "nowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eden a jak założyłes orygalną gałke? Przeciez ona jest na gwint wkręcana,czy ją na coś wcisnełes??

No właśnie wie ktoś może jaki to gwint :?: . To po obcięciu można nagwintować i będzie jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dinodino ten pręt jest tak cholernie twardy że z nagwinotowaniem bedzie ciężko, ledwo co brzeszczotem dało się uciąć...po drugie zobacz jaka jest różnica w grubości pręta w miejscu gwinta a jaka jest ponizej gwinta....jest duża różnica wiec nie wiem czy az tyle udaloby ci się zciosać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz sobie jak ładnie wygląda gałka np w Mondeo 2000 rok albo w Carismie 2000 rok...a po drugie ja wyrazam swoje zdanie na temat galki w P11, dla mnie to drąg jak w koparce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w Carismie 2000 rok

Jezeli jest taka sama jak w carismie przed liftem to jaka jest ta galka w primerze :027: A cari przed liftem ma taka galke ze mozna sobie oko wydlubac, a jak sie piatke wbija to mozna pasazera trafic. I tam skrocenie nie jest takie proste bo wsteczny jest podciagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Cos mnie dzisiaj naszlo i upierdzielilem kawalek swojej galki, REWELACJA :) Przy okazji wypucowalem sobie pokrywe zaworow na "psie jajka" :D

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest taka sama jak w carismie przed liftem to jaka jest ta galka w primerze

 

Siemanko, moj kolega ma Carisme z 2000 roku i gałeczka jest cyc malina...krociutka,to juz jest po lifcie...

Przy okazji wypucowalem sobie pokrywe zaworow na "psie jajka"

 

Tomek a jak i czym to zrobiłes? pochwal sie bo ja przymierzam się żeby swoją prysnąć na meksykańską czerwień,możesz podesłać fotki?

 

tomasz.lewicki@vitapp.pl

 

Z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypolerujesz ją na taki połysk? Bo tam troche babrania jest,duzo jakiś wnęk,otworków i podejżewam ze to nie jest takie proste,najlepiej niech sie Tomek wypowie.

A co myślicie, lepiej jest pomalować na czerwono czy wypolerować?

 

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...