Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrócenie gałki skrzyni biegów


Gość Piotrek_WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cięzką gałke nissan odlewaną ze stali nierdzewnej

 

Moj kolega kiedyś miał w Colcie metalową gałke, latem nie dała sie dotknąc bo sie tak nagrzała w słońcu....fajny bajer,ale nagrzewa sie jak dzika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Ja swojej galki po poprzednim wlascicielu tez chcialem sie juz dawno pozbyc bo byla z aluminium, odechciewalo sie biegi zmieniac taka byla zimna zawsze rano. Niestety nie chciala sie odkrecic to ja upier... i przy okazji skrocilem drazek :D Ponizej kilka fotek juz z nowa skorzana galeczka ;) Zrobilem male porownanie jak duzo skrocilem drazek, moglem 1cm wiecej, ale juz nie bede poprawial, dosyc mam machania pila prawie pol godziny ;)

Nowa galeczka:

IMG_3825.JPG

IMG_3826.JPG

IMG_3828.JPG

Stara galeczka:

IMG_3827.JPG

Stara i nowa ;)

IMG_3829.JPG

IMG_3830.JPG

 

 

Gringo, ja swoja pokrywa tez chcialem pomalowac przy okazji malowania zaciskow, ale po wyczyszczeniu narazie sobie daruje malowanie, tak jest ladnie. Czyscilem drobna szczotka druciana i pomoglem sobie troche karcherem na poczatku ;) Jak bedziesz mial mala szczotke to bez problemu wyczyscisz wszystkie zakamarki, polecam zakryc sobie "dziury" od swiec i wlewu oleju jakims recznikiem papierowym zeby syf nie nalecial do srodka.

 

Niestety nie mam fotek przed czyszczeniem ale mozna sie domyslec jak to wygladalo ;)

IMG_3816.JPG

IMG_3817.JPG

Moglem sie jeszcze bardziej postarac ale juz nie mialem sily machac reka :P

IMG_3818.JPG

Na mala dokladke fotki z malowania zaciskow :P

 

Przygotowania:

IMG_3834.JPG

Wyglad "przed"

IMG_3823.JPG

IMG_3824.JPG

IMG_3835.JPG

IMG_3836.JPG

 

Wyglad "po"

IMG_3837.JPG

IMG_3838.JPG

Oczywiscie bez deszczu to nie robota :zly:

IMG_3839.JPG

IMG_3842.JPG

IMG_3849.JPG

IMG_3851.JPG

Wyglad tylu:

IMG_3848.JPG

IMG_3847.JPG

Uff troche zawalilem fotkami, ale moze dzieki temu ktos skusi sie na male malowanko :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja malowałem hameritem czerwonym , najpierw w p10, pozniej w mondeo i teraz u siebie w p11 nic nie odpada troszke jest roboty ale polecam, najpierw druciana szczotak na wiertarke pozniej malowanie pedzelkiem i jakos idzie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast obcinac lewarek wymienilem stock na short shifter. skok skrocony o 37%. a co do zacoskow to tryskalem sprejem do malowania zaciskow ale z przednich zszedl na tylnych sie lepiej trzyma. temperatura i myjka cisnieniowa dokonaly dziela zniszczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Co do cięcia brzeszczotem - nożówką to lepiej pilarka kątową, ale z regulacją obrotów. Cienki listek(tarcza 1,0 - 1,5 mm), odkurzacz włączony i ognia! Iskier znikoma ilość (przy małych obrotach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej kilka fotek juz z nowa skorzana galeczka

Tomaszu jak dla mnie super. :one: Zaciski też, ale ja mam ładne srebrne , nie zardzewiałe. A poza tym nie będę rasował mojego zimnokrwistego diesla na ścigacza. Może nie jest za szybki, ale wszędzie dojedzie. :D Napisz proszę gdzie kupiłeś gałeczkę (jak się sprawdza nic nie obłazi), czy worek na drążku jest oryginalny? Chyba mnie zaraziłeś, a jutro sobota! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera
Tomasz_Primera napisał/a:

Nie, pedzelkiem, kupilem fajna farbe z FoliaTec-a

 

a szybko schnie i do wysokich temperatur jest???

 

Schnie w pelni w ciagu 24 godzin, nie zalecaja jezdzic wczesniej, ja niestety nie mialem tyle czasu ;) Wytrzymuje wedlug opisu 300 stopni, zobaczymy czy nie klamia :D

 

 

Ponizej kilka fotek juz z nowa skorzana galeczka

Tomaszu jak dla mnie super. :one: Zaciski też, ale ja mam ładne srebrne , nie zardzewiałe. A poza tym nie będę rasował mojego zimnokrwistego diesla na ścigacza. Może nie jest za szybki, ale wszędzie dojedzie. :D Napisz proszę gdzie kupiłeś gałeczkę (jak się sprawdza nic nie obłazi), czy worek na drążku jest oryginalny? Chyba mnie zaraziłeś, a jutro sobota! ;)

 

Dzieki :P Galke kupilem w Hallfords (sklep/market motoryzacyjny) i narazie sprawdza sie super, niebo lepiej niz stara. Worka ja nie wymienialem, moze robil to ktorys z poprzednich wlascicieli a moze jest seryjny ;)

Zycze powodzenia jutro i braku deszczu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...