Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbędne kilogramy


Gość Przemo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj możecie umieszczać sugestie co do zrzucania zbędnych kilogramów i pomiary wagowe swoich furek

 

Ja mogę powiedzieć że kiedyś po wymontowaniu wszstkiego ze środka oprócz mojego fotelika moje NISMO ważyło 1070 kg przy seryjnych 1150 kg więc niby nic a jednak masa robi swoje

 

Raz w życiu własnie wtedy udało mi się 325 objechac ;) 170 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bylem na przegladzie technicznym to wyszła mi waga 1370kg z kolamia 16" nie wiem czy to z tym facetem wewnatrz czy bez niego.

 

Trzeba zorganizować jakies wazenie naszych pojzadów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że najprościej było by pojechać do kolesi którzy ważą złom tam gdzie są wielkie wagi przemysłowe a po za tym to chyba tutaj gdzieś blisko wschodniego jest taka firma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

przemo, mankamentem naszego Nismo jest wlasnie zasrana WAGA, bo jakby nie patrzec, wazy od ch... Moj kolega z Olsztyna ma gti w rajdowej specyfikacji ( przygotowany pod puchar pzm ) z maksymalnym odchudzeniem nadwozia + klatka bezpieczenstwa... i co ?? 1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na profesjonalne wyścigi można zdjąć tylny zderzak i tylną klapę i zacząć się odchudziać ;)

 

Ale profesjonalizm to masakra: laminat pleksa dziury w blachach heheeh to nie dla samochodów użytkowanych na codzień

 

Po za tym jak to Coobcio podkreśla chodzi o zabawę i przyjemność a nie o jakieś wygrywanie bóg wie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej nyse tylny zderzak wazy prawie 7kg to jest duzo zwarzywszy na to ze ciezar jest na tylnej osi i nie potrzebnie odciaza przod a ponadto powoduje wieksze opory powietrza...

Mysle ze bez niego da sie urwać jakieś 0,05 do 0,1 sekundy a to juz jest trochę :D

 

Ja Tak sobie myslem zeby do Micry k10 wsadzić SR20DE i go maksymalnie wydlubać - wtedy zagroził bym nawet Mielcarkowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś stać to może zlecić wykonanie maski z włókien węglowych...niestety chyba do Nissanów nie ma gotowych elementów do kupienia, a jeżeli nawet są to pewnie ceny są niezachęcające...no ale pomysł jest - zawsze te pare kilo z maski ubędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jazda takim autem staje się nieprzyjemna na codzień...to jest dobre na zawody, jak ktoś startuje na każdych zawodach i autem albo nie jeździ na codzień, albo ma cierpliwość do skłądania go do kupy po każdym wyścigu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalnie maski karbonowe w Ozorowie w Firmie DUO DAR,

Maske do mnie wycienili na 1280zł namiary na te firme to:

Krzysztof Żyłka

tel. 604 089 500

 

A w Warszawie robia cos takiego na ulicy Modlińskiej, w tym samym miejscu robia ramu do rowerów gorskich oczywiscie też z KArbonu.

 

Waga maski seryjnej to 21kg w moim przypadku a maski z Karbonu ponizej 4,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba wcale robić karbonowej wystarczy z żywicy, ona jest takze bardzo wytrzymała i do tego tez lekka (max ze 4 kg) więc po co bawić się w koszty jak i tak chodzi o to żeby na wyścigi jej urzywać a nie na codzień ;), choć znając życie tak pewnie by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Karbonik niesmowicie wyglada to taka bizutereja dal samochodu, ja tam wole podkladac te 2 i poł miesaca i cos takiego walnać mogę się załozyc ze kazdy będzie n to zwracac uwagę a do tego mam srebrny wóz i bedize slicznie kontrastowało z czarnym KARBONEM :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
ale Karbonik niesmowicie wyglada to taka bizutereja dal samochodu, ja tam wole podkladac te 2 i poł miesaca i cos takiego walnać mogę się załozyc ze kazdy będzie n to zwracac uwagę a do tego mam srebrny wóz i bedize slicznie kontrastowało z czarnym KARBONEM :idea:
mi sie karbon nie podoba, ale fajne sa przezroczyste maski szczegolnie jak ktos ma podswitlenie silnika:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiejj przy tej przeźroczystej masce to mieć wypolerowany silniczek i troche chormu:P to bylby efekt . chociaż ja tam wole standardową maske :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale tu chodzi o kilogramy a nie LANS ;)

 

No nie tak to nie ma być fajne i super wyglądać tylko ma spełniać swoje zadanie, po za tym Carbon zawsze mozna pomalować ;), i właśnie laminat jest do tego lepszy ;)

 

Wczoraj latałem bez połowy tylnych siedzeń i nie powiem żeby nie mialo to wpływu na przyspieszenia, miało i to znaczacy, szkoda że nie mogłem sprawdzić przyspieszenia na benzynie ;(, ale jednak nawet jesli jest to 10 kilo to już ma to znaczny wpływ

 

Stosunek masy do mocy zmiania się znacznie więc zmian w przyspieszaniu też można sie spodziewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli każde 10 kilo ma znaczny wpływ, to jakbym posadził Coobcia za kierownią mojej Almerki, to do 100 powinien wyciągnąć blisko 9,5 s ;)

A może jeszcze mniej... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy o ile polepszaja sie czasy przy zbiciu np 20-30 kg ??? Czy jest wogole jakas roznica przy tak malej zmianie ciezaru samochodu czy jakiekolwiek odczuwalne zmiany zaczynaja sie dopiero od 50 kg ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary mi wyszlo na kołąch 16 cali 1370 kg to dane jakis z d*py...

 

moja katalogowa masa to 1250kg a twoja 1200kg, ps fakt faktem ze benzyna, oleje, plyn chlodznacy, plyhc hamulcowy troche wazy ale aż tyle :?:

 

U mnie jest kolosalna roznica jak jade sam a jak ze swoaj wazaca 52kg misią kolosalna jest róznica :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...