Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbędne kilogramy


Gość Przemo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W USA i Japonii robią to wszystko tak: rozbierają caluteńkie auto do samej karoserii. Wewnątrz zostaje tylko: sama blacha, fotel kierowcy i kolumna kierownicy z kierowajką :) Nie ma nawet dmuchawy, a szyby są z plexi, heh!

 

Szkoda, że nie dam rady na Bemowo pojechać, bo już ustawiłem się na nocne ściganie z kuplami od Hond po obwodowej - będzie w końcu g-tech więc sprawdzę jak się sprzęt sprawuje :D

 

Co do tych mat wygłuszających to jak je ściągnąć??? Słyszałem, że trzeba rozgrzać albo posypać jakimś specjalnym proszkiem... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w nissanach, bo to użytkuję niedługi czas, ale w oplach mata wygłuszająca schodzi bez problemu (bo jest przyczepiana na haczyki :))

 

I właśnie na przykładzie kolegi z Opel Klub Polska powiem, jak odchudzić można auto na wyścigi:

- opróżnić bagażnik

- wywalić kanapę i fotel pasażera

- pozbyć się koła zapasowego

- ściagnąć maty bitumiczne

- zdjąć kołpaki (powaga!!)

- zdjąć tylny zderzak

- zdjąć tylne lampy

- zdjąć przednią lewą (aut lżejsze i lepszy dopływ powietrza do stożka)

- wywalić ze środka car audio włącznie z całą elektryką (tylko prob jak to zamontowac z powrotem)

- płyny w aucie na niezbędnym minimum

- zdjąć tapicerkę z drzwi

 

 

Odchudzono o 230 kg (mniej więcej)

 

efekt: przyspieszenie do 100 km/h lepsze o 1.3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chłopaki wam powiem że na Felgach 16" do setki i na 400metró mialem o blisko poł sekundy gorsze czasy jak na stalówkach 14"

 

Ps. Bardzo mi się podoba wasze profesjonalne podejscie do pryzgotowania sie na sezon - Xzandafer nie przejmój sie ze masz 1,4 to bardzo udana jednostka napędowa będziesz poprostu startowaćw klasie mini i już :) Z czasem ją ulepszysz troszkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

SAMI fajny ten Twój nissanek, ale moja sugestia: ściągnij naklejki z karoseri- napewno trochę ważą :D

 

nie no- głupi żart:D a tak poważnie to fajna sprawa- tak odchudzone furki muszą niesamowicie śmigać, skoro już w serii jest za***iście...

 

pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym odchudzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak hamują !

Ja jak ze swojej krowy [pare grató wywalilem to stawnala w miejscu az sie rece na kierownicy uginały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMI fajny ten Twój nissanek

Dzieki :)

A jak fajnie hucza w srodku taki maszynki!! :)

 

A maty mozna zdjac na kilka sposobow - dlutkiem (nie polecam)

 

Albo tak jak ja - http://photobucket.com/albums/y175/SamiSun...nt=9a0d3d69.jpg

 

Czyli kupic suchy lod, wysypac, zmrozic, popukac pozniej mlotkiem jak juz bedzie na tych matach szron i samo odchodzi :) Wyczytalem to na stronce jakiejs gdzie chlopaki Sentre przygotowywali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kruccze piękan sprawa !!

Wazyleś to maty ?

 

Ps. o wiele prościej i przystępniej zrobić to za pomocą oplarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opalarka nie probowalem, zreszta nie mam takiego sprzetu ani doswiadczenia ;) Maty z podlog wazyly chyba 4,3kg.. wiec nie tak duzo znowu. Ale zawsze cos :) Jeszcze mi zostaly resztki - zabraklo lodu. No i z po bokach, zastanawiam sie narazie jak przylozyc do tego ten suchy lod, przeciez nie bede go przytrzymywal rekoma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad taki lód bierzesz ?

NA bemowo jesteś przygotowyny profesjonalnie :)

-- Czy na twoją obecnośc można liczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moja obecnosc mozna liczyc jak najbardziej :) A do profesjonalnego podejscia jeszcze sporo mi brakuje, ale obiecuje, ze bedzie coraz lepiej :) A suchy lod biore ze stoczni, tam jest taka firma jedna co to sprzedaje.. co ciekawe musialem na poczekaniu wymyslec jakas firme, bo nie sprzedaja osobom prywatnym :D no i za styropianowe opakowanie zaplacilem wiecej niz za zawartosc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap pracy za mna - wszelkie pastiki z tylnej części auta wyfrunęły :wink: Jeszcze tylko podsufitka czeka na wywałke jeśli będę miał na to ochotę... i parę innych małych drobiazgów 8) Poza tym jeszcze wymieniłem kierownicę na mniejszą (30cm) i lżejszą oczywiście :D

 

http://photobucket.com/albums/y119/xzandaf...nt=IMG_0886.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Zapraszam na pomair G-techem, moja koelga niejaki Michał aż tak dokadlnei nie wybebeszal Swojego Sunny 1,4 i do setki mial 9,78 (G-tech) a na bemowie wykrecił czas 17,23 sek on miał wielopunkt...

 

Ciekawe jestem jak tobie pójdize :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Zapraszam na pomair G-techem, moja koelga niejaki Michał aż tak dokadlnei nie wybebeszal Swojego Sunny 1,4 i do setki mial 9,78 (G-tech) a na bemowie wykrecił czas 17,23 sek on miał wielopunkt...

 

Ciekawe jestem jak tobie pójdize :roll:

Pomiar G-Tech'iem zrobiony, oto wyniki:

IMG_0913.jpg

IMG_0912.jpg

 

Szerszy opis tutaj --> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...84&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pogratulowałem, powiem Ci że jest się czym chwalić w klasie mini powinienś spokojnie się zamknąć w pierwszej dziesiatce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami masz idalne porówannie do SZeryfa Sunnego GTI, on za wiele nie wybebeszył i wykrecił czas 15,7. To odchudzanie to super fajna sprawa.

 

Twoje odchudzenie o 80kg to tak jakby dodanie 50KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to odchudzania czesc dalsza - wzialem sie za wymontowywanie wygluszen miedzy komora silnikowa a pasazerska, szczerze mowiac jak zaczynalem to nie myslalem, ze tyle rzeczy trzeba bedzie z autka wyciagnac, a przeciez jeszcze wszystkiego nie zrobilem. Kiedy wczoraj skonczylem, autko wygladalo w srodku tak :

P5233739.jpg

 

Dzisiaj moze uda mi sie zrobic to do konca. Przy okazji moze oddam deske do flokowania, ale to sie jeszcze zobaczy. :)

 

P.S. Ktos ma jakis pomysl na odchudzenie deski rozdzielczej?? :)[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska z tego co wiem to chyba nie jest ciażka...

JAk chcerz ją odchudzić to gdzie neigdzie można z niej podcinać niewidoczne i niepotrzebne elemnty.

 

Robota widze żę super, profi, aż się prosi o Flakowanie i kubelkowy fotel wraz z jakimiś konkretnymi szelkami

 

Przy tak zredukowanej, masie pojazdu będize czuć kazdego dodanego konia i będzie to miało odzwierciedlenei na wyścigach z dokładnym pomiarem czasu.

 

W tym sezonei mam nadzieje ze wystartujesz SUNNYM ULRTA LIGHT co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...