Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zasilanie wzmacniacza


Marcin34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie czy ktoś z Was przeciągał kable zasilające np. do wzmacniacza przez ścianę grodziową od akumulatora w P11-144 jeśli tak to w którym miejscu najlepiej jest je pociągnać . Z góry dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Nie jestem pewien czy Ci pomoge bo ja mam wersje "angielska" i pod maska wyglada troche inaczej wszystko.

Zrobilem fotki jak to jest u mnie:

IMG_3820.JPG

 

IMG_3821.JPG

 

Mam nadzieje ze zdolalem jakos pomoc.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzieki serdeczne to zawsze jest coś więc bedę w tym miejscu szukał.Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czy ktoś z Was przeciągał kable zasilające np. do wzmacniacza przez ścianę grodziową od akumulatora w P11-144 jeśli tak to w którym miejscu najlepiej jest je pociągnać . Z góry dzięki za pomoc !!!

 

Pamietaj tylko o zastosowaniu bezpiecznika (ktory na zdjeciach jest ledwie widoczny ale jest ) . Pozwoli to unikanc w przyszlosci przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Karoles20

może tak lekko nie na temat napisze. Orientuje się ktokolwiek jaki wzmaniacz jest potrzebny żeby dobrze współgrał z 4 głośnikami o: mocy 250W max, nominalnej 200W, 92db 4Ohm ????

Normalnie BŁAGAM O POMOC!!! :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej odpowiednim bedzie wzmacniacz 4 kanalowy o mocy 700W max i 500 nominalnej 94dB 4 ohm :D .

Naprawde sadzisz ze podajacych suche dane producenta jestes w stanie dobrac odpowiedni wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

no właśnie wien że po danych producenta wzmacniacza nie dobiorę :/ dlatego zapytałem tutaj,bo moż trafi się ktoś kto ma lub miał podobne głośniki w autku :/

a gdzie się o coś zapytam to każdy mówi co innego. Jeżeli wzmak byłby 700W to na głośnik wypada równe 175W, a skoro głośniki są 250W to wzmak jest poprostu za mocny...teraz mam radio 4x35W a głośniki 2x120W i 2x50W...a jak podkręce radio to 50ki wymiękają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest tak jak piszesz to nie te "50tki wymiekaja" tylko wzmacniacz w radioodtwarzaczu nie potrafi podac odpowiednia ilosc mocy. Znieksztalcenia , ktore zapewne slyszysz w postaci "charczenia" w glosnikach to wlasnie wynik niskiej mocy lub/i slabej jakosci wzmacniacza w radiu.

Przeczytaj sobie poradnik osoby ktora wykonala olbrzymia prace i zebrala w jednym miejscu najwazniejsze informacje potrzebne do zbudowania wlasne car audio:

 

PORADNIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plonne Twe nadzieje na to ze wzmacniacz w radiu jest zbyt mocny do tych glosnikow. Na rynku jest niewiele raioodtwarzaczy samochodowych , ktore sa w stanie wygenerowac wiecej mocy niz ok. 19W mocy ciaglej. Podziel to sobie jeszcze przez 4 (bo na tyle jest rozdzielony sygnal) a wyjdzie Ci realna mocy jaka dostarcza wzmacniacz wbudowany w radioodtwarzacz na jeden kanal. Smutne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz w radiu (4x35W) jest i tak za mocny na głośniki o mocy 50W, bo głośniki powinny mieć przynajmniej 2 razy więcej mocy od wzmacniacza, żeby dobrze grały.

 

:zdziw: Czy masz moze :zdziw: jakies argumenty :zdziw: , ktore poparlyby :zdziw: Twoja teze ? :zdziw: :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

po co argumenty??? :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: to weź sobie np głośniki 5W albo mniej i podłącz je pod wzmocnienie na 5W.następnie po :zdziw: dkręć wzmocnienie na maksa i napisz na forum jakiej jakości dźwięk otrzymałeś jeżeli wogóle usłyszysz coś poza "skrzeczeniem". chyba że o jakieś inne argumenty chodzi to daj mi znać. Na sprzęcie audio i tych wszystkich mocach aż tak się nieznam,ale miałem do czynienia z elektroniką i umiem liczyć. A to wystarczający argument do mojej "tezy".

:zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: :zdziw: I dlaczego to niby moja teza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sposobie w jaki piszesz i opisujesz moce , przetworniki widac , ze "na sprzecie audio i tych wszystkich mocach sie nie znasz" ale nie w tym problem. To ze skonczyles niedawno szkole elektroniczna i umiesz liczyc wcale nie oznacza , ze podawane przez Ciebie parametry , zjawiska sa prawidlowe i wystarczajace do popracie Twojej tezy. Na ogol bywa tak ze teoria od praktyki rozni sie - i to znacznie. Majac w samochodzie radioodtwarzacz CD wraz z przetwornikami klasy budzetowej i sluchajac muzyki z umiarkowana glosnoscia mamy do czynienia wlasnie z takimi wartosciami mocy. Uwazam ze dzwiek dochodzacy do uszu jest jak najzupelniej zrozumialy , pelnowartosciowy i o "skrzeczeniu" nie moze byc mowy. Podkrecanie "Gain" na maksa jest jednym z najwiekszych bledow poczatkujacych w car audio. Jezeli nie wierzysz w to co pisze odsylam do jednego z kilku forum car audio gdzie smialo mozesz napisac o zbyt duzej mocy wzmacniacza w radioodtwarzaczu w stosunku do piecdziesiatek i stodwudziestek. Dowiesz sie dlaczego uwazam taka teze za Twoja teze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

1.Nie skończyłem szkoły elektronicznej tylko miałem trochę "praktyki" w tym wszystkim.

2.Nie opisuje opisuje "mocy" tylko ich nazwy.

3.Osobiście lubię podkręcić głośność na max...W sumie to zastanawiam się kto (może poz a Tobą) nielubi wykrzesać ze sprzętu, który ma pełnej "mocy"? :zdziw: to tak jakby zrobić mechaniczny tuning auta po to, żeby super jechał 50siątką!!! Także wybacz...

4.W dalszym czasie nierozumiem czemu to ma być moja teza... :zdziw:

5.Powracając do teorii... nie obchodzi mnie ona wcale. Ale niestety liczby nie kłamią...przykro mi :zdziw:

6.Mówiąc o przetwornikach nie zapominaj o cewkach :zly:

 

Również pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie wtrace do rozmowy :D

moim skromnym zdaniem zaden sprzet czy to radio czy to wzmacniacz nie zagra czysto na vol max a tak ogolnie to jakie to masz te glosniki Karoles podaj firme i srednice?jak masz mozliwosc podlaczenia tych glosnikow u kogos kto ma wzmacniacz (nie musi byc od razu 1000W) wazne zeby byl jakis w miare firmowy to sam uslyszysz roznice miedzy samym radiem a wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Możliwości podłączenia u kogoś niestety niemam :( głośniki to 2x50W i 2x120W średnica:16,5 cm.

Zgadzam się że na maxie to żaden sprzęt niezagra idealnie,ale nie po to jest w radiu czy wzmacniaczu "jakaś tam" moc, żeby słuchać na minimum. Lubie często "podkręcić radyjko ponad połowę vol i słyszę różnice pomiędzy głośnikami 50W a 120W. A chce mieć 4x250W i tego moje radyjko już "niepociągnie" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz w radiu (4x35W) jest i tak za mocny na głośniki o mocy 50W, bo głośniki powinny mieć przynajmniej 2 razy więcej mocy od wzmacniacza, żeby dobrze grały.

 

o ja pierdziu!!!!!! :D :diabel: :diabel2: :030: :030: :030: :030: :030: ale jajaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie skończyłem szkoły elektronicznej tylko miałem trochę "praktyki" w tym wszystkim.

2.Nie opisuje opisuje "mocy" tylko ich nazwy.

3.Osobiście lubię podkręcić głośność na max...W sumie to zastanawiam się kto (może poz a Tobą) nielubi wykrzesać ze sprzętu, który ma pełnej "mocy"? :zdziw: to tak jakby zrobić mechaniczny tuning auta po to, żeby super jechał 50siątką!!! Także wybacz...

4.W dalszym czasie nierozumiem czemu to ma być moja teza... :zdziw:

5.Powracając do teorii... nie obchodzi mnie ona wcale. Ale niestety liczby nie kłamią...przykro mi :zdziw:

6.Mówiąc o przetwornikach nie zapominaj o cewkach :zly:

 

Również pozdrawiam :D

ad.1 "Troche praktyki w tym wszystkim" to zdecydowanie za malo zeby wypowiadac sie na temat wartosci mocy tym bardziej ze zadnych znamion praktyki nie zauwazylem w Twoich wypowiedziach.

ad2. W jaki sposob mozna nazywac moc ? Nie zauwazylem zebys pisal o wartosciach mocy RMS lub muzycznej szczytowej itp.

ad.3 Podkrecenie glosnosci na "max...." niekoneicznie musi byc wyznacznikiem wykrzesania ze wzmacniacza jego maksymalnych mozliwosci (wrecz przeciwnie). Nawet w samochodach starujacych w zawodach dB drag , kiedy potrzebna jest pelna moc wzmacniacza nie praktykuje sie podkrecania na "max...".

ad.4 Jest to teza ludzi ktorym cyferki przeslonily oczy .

ad.5 Na szczescie same liczby nie zagraja , nie wydadza z siebie dzwieku , nie okresla profilu brzmienia ani nie sa wyznacznikiem jakosci dzwieku a to chyba najbardziej nas interesuje.

ad.6 Piszac o przetwornikach mialem na mysli glosniki a nie cewki. Cewka to element pasywny zwrotnicy.

 

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 10:39 ]

Możliwości podłączenia u kogoś niestety niemam :( głośniki to 2x50W i 2x120W średnica:16,5 cm.

Zgadzam się że na maxie to żaden sprzęt niezagra idealnie,ale nie po to jest w radiu czy wzmacniaczu "jakaś tam" moc, żeby słuchać na minimum. Lubie często "podkręcić radyjko ponad połowę vol i słyszę różnice pomiędzy głośnikami 50W a 120W. A chce mieć 4x250W i tego moje radyjko już "niepociągnie" :/

 

Moze napisz konkretnie co to za glosniki bo same liczby niestety nie wnosza nic nowego do tematu. Chetnie dowiem sie jakie glosniki 16.5 cm maja moc 120W a tym bardziej chetnie dowiem sie co to za glosniki samochodowe , ktore chwala sie moca rzedu 250W. Radzilbym abys poczytal cos na temat podkrecania wzmacniaczy na "max..." i znieksztalceniach. Moze to uchronic Cie przed przykrymi niespodziankami w przyszlosci.

Zapraszam tez na zawody car audio w Lublinie - bedzie tam wiele osob (z czolowki polskiego i europejskiego car audio) , z ktorymi moglbys porozmawiac na tematy , ktore poruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...