Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stłuczka - ile może kosztować naprawa?


Gość jost
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

A i mi sie trafiło, w sobotę wjechałem w merca klasy A - mała prędkość była (ok. 40-45km/h)- w mercu leciutko uszkodzony zderzak, a w mojej primce maska sie prawie złamała, zderzak tez do wymiany, lampy całe i błotniki się lekko ruszyły do tyłu, auto jeździ, także obrażenia wewnetrzne nie były duże, czekam na gościa z ubezpieczalni i niech czyni powinność.

Ślisko było i bum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślisko było i bum :(
Powinno być: "Ślisko i za blisko było..."

Będzie dobrze tylko szkoda, że to z Twojej winy :(

Zauważyłem, że przy zderzeniach przeważnie przód więcej jest uszkodzony niż tył samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przy zderzeniach przeważnie przód więcej jest uszkodzony niż tył samochodu.

Tak jest, podobnie jak w przysłowiu :"jak sie ma serce miękkie to trzeba mieć ...." :D

 

Też kiedyś zdzieliłem poloneza funkiel nówke z folią - jeszcze mazdą - też coś koło 40 km/h było i jemu niewiele a w madzi cały przód :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ślisko i za blisko było..."
no tak było :( niestety i ABS zrobił swoje.

 

ABS w P11 144 jest w miare dobry, ale w P11 lepiej wyjąć bezpiecznik bo jazda z ABS em jest niebezpieczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ślisko i za blisko było..."
no tak było :( niestety i ABS zrobił swoje.

 

ABS w P11 144 jest w miare dobry, ale w P11 lepiej wyjąć bezpiecznik bo jazda z ABS em jest niebezpieczna...

 

To jak w P10! Hamulce na sliskim to tragedia, jak juz widzisz ze nie daja rady to reczny zaciagnac, ale tylko ostatnie metry przy niewielkiej predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety i ABS zrobił swoje

Całe szczęście że Tobie "drzewo nie wyskoczyło na drogę" lub "ci wstrętni drogowcy nie zrobili przed twoim autem dziury lub jakiegoś uskoku jednocześnie stawiając ograniczenie do 30".

 

Zaskakujące jest tłumaczenie sprawców kolizji że to nie ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS w P11 144 jest w miare dobry
Krzyśku BULI ma P11.144. Ja w swoim na ABS nie narzekam; to też ma się gumami - czasami nie warto w pogoni za cichymi tracić na przyczepności. Tak mi mawia wulkanizator, że często "cichość" opony nie idzie w parze z przyczepnością. Miałem kiedyś w punto takie letnie portugalskie (nie pamiętam nazwy), ciche były naprawdę, ale nie daj Boże hamować na mokrej nawierzchni - gorzej niż na lodzie :!: Odziedziczyłem po poprzedniku, który zakupił jako używane ale nie zdążył ich jeszcze zmienić z zimowych.

Szybko wypie....em i zakupiłem nówki kormorany.

 

[ Dodano: Pon 10 Mar, 2008 15:57 ]

ale wiecie co :?: odbiegamy od tematu - "Ile może kosztować naprawa" Więc ja piszę: Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych oględzinach naprawa wychodzi (w ASO oczywiście) ponad 12000 zł !!!!!

Czekam jak rozbiorą zderzak i wycenią resztę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko nie było liczone !!

 

z AC bedziesz chciał kase wydrzeć??

 

Właśnie to robię :) i taka wartość wyszła po oględzinach przez likwidatora szkód z ubezpieczalni.

 

Myślałem, że zrobię inaczej - wezmę kasę od nich i sam naprawię ale nie mogę - mam pakiet serwisowy i każda naprawa pokrywana przez nich musi być robiona w ASO albo innym warsztacie który ma autoryzację nissana.

 

Także czekam na weryfikację kosztorysu z oględzin i mam nadzieję, że nie wyjdzie całkowita szkoda pojazdu (wartość naprawy przekracza 70% wartości pojazdu na dzień oględzin/naprawy) i wtedy bezgotówkowo niech serwis naprawia - też im się coś od życia należy - dobrze na tym zarobią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
musi być robiona w ASO albo innym warsztacie który ma autoryzację nissana.

 

hm... co to za ubezpieczyciel? :) twój rocznik z tabeli około 18 tysi,koszt naprawy narazie 12....... ;) dobrze sobie to oblukaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Oj BULI nie byłbym taki pewny że Ci sporą kasę zapłacą, jeśli naprawa przekroczy choćby ponad złotówkę magiczne 70 % wartości samochodu to zrobią Ci szkodę całkowitą, bo polisa AC nie jest obowiązkowa i podpisując zgadzasz się na warunki jakie Ci oferuje ubezpieczyciel, co innego jest z OC jak ktoś w Ciebie wjedzie albo coś wtedy masz szanse na wyrwanie czegoś więcej tak mi się wydaje ale napisz jak to się skończyło bo jestem ciekaw !!

:diabel2:

P.S. sorry że odpisuję dopiero po takim czasie ale szukam lakiernika do maznięcia zderzaka i temat trafiłem taki właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dlatego napisałem ,że sorry że po takim czasie odpisałem na tego posta BULI-emu, ale akurat mi ten temat wyskoczył po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "lakiernik". Napisałem też że ciekaw jestem jak to się skończyło i tyle .

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za podobne uszkodzenia dostałem z PZU z OC sprawcy 4 lata temu 7400 zł. Naprawa z częściami używanymi wyniosła 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...