Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] pojemność zbiornika w P11.144


Gość bankroot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bankroot

wczoraj ostatkiem "sił" dojechałem na stację ("komputer" pokazywał, że mogę przejechać jeszcze 27 km). Nalałem do pełna i potwierdziły się moje wcześniejsze obserwacje, że mój zbiornik nie ma 60 litrów (wlazło 51,5 pod korek).

czyżby "komputer" przedwcześnie straszył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, zbiornik ma 60 litrów na 100% a rezerwa ma 10 litrów, komputer jak pokazuje 0 to w rzeczywistości jest do przejechania jeszcze jakieś 60 - 70 km. ja zawsze tankuje do pełna,nigdy nie dziubie po 50 zł i jeszcze nigdy nie wlałem więcej niz 52 litry...juz to wszystko obcykałem wiec mówie ci jak jest naprawde. Komputer wcześniej cie ostrzega bo gdyby pokazywał prawde w 100% to wiesz ilu polaków jeżdzących ciągle na rezerwie jeździłoby az do końca paliwa,a poźniej jakby zabrakło im 500m do stacji równo z kompem latałoby z butelkami? Po drugie to ma tez za zadanie ochrony pompki, pokazuje ci 0 w momencie kiedy jest wystarczająca ilość aby pompka bezpiecznie mogła pracować i nie zaciąga syfu z dna baku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak juz temat rozwiązany to ci napisze małe OT.

Wcześniej miałem auto z instalacją gazową ( nigdy więcej ;) ) i tak pełen zbiornik starczał na max 300km jak kupiłem Primke i widziałem ze w baku jest 1/4 to wydawało mi sie że zaraz mi zgaśnie a na kompie mialem jeszcze do przejechania np 240 km i nie umailem sie na to przestawić, gazu zawsze lałem do pełna i tak juz mi tu zostało. Te komputery niby fajna sprawa ale jak zaczniesz leciec po trasie coraz szybciej i szybciej i widzisz jak ci kilometry do tankowania uciekają szybciej niz te na liczniku to zaczynasz analizować czy to dobry pomysł tak grzać, noga sama puszcza gaz...hehe. Nie wiem czy nie wolałbym nie miec tego dziadostwa...ale od jakiegos czasu jeźdze tylko z włączonym zegarkiem i reszty funkcji nie uzywam bo jak widze średnie 11 litrów to nie wierze :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bankroot

traktuję komputer jako gadżet (zwłaszcza, że nie wiem według jakiego algorytmu liczy zużycie paliwa - pytałem kiedyś o to na Forum i odpowiedzi nie do końca mnie satysfakcjonowały, Nissan też mi nie odpowiedział :kosci: ), jednak generalnie zgadzają sie jego wskazania z rzeczywistym zużyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie zgadzają,ale wg jakiego algorytmu to oblicza to nie mam zielonego pojęcia...jakos sobie zlicza. Nigdy szczerze powiem nie zagłembialem sie w to, w ogołe jak kupiłem auto to po tygodniu załapałem ze mam cos takiego, tak to ciągle zegarek mialem włączony,dopiero poźniej zaczełem dotykac wszystkiego i nagle WOW coś odkryłem hehe, bajer niby fajny,ale nie korzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko z innej beczki choć związane w p 11 w kompie jest chwilowe spalanie? Bo w p11.144 jest w kompie tylko średnie. Ciekawe że co nowszy model primerki to mniej potrzebnych i sprawdzonych rzeczy do niego pakują. Np.: w P10 tylne zawieszenie jest wielowachaczowe a w P11 sztywna belka (słabsza trakcja i mniejszy kufer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem. Rezerwa się świeci, wskazówka na "0", (kompa brak) - zajechałem zatankować, leje a tu ok. 50l pod korek weszło i nic więcej. Czyli gdzieś sobie chowa tą benzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Jak dobrze,że ktoś już sprawdził ile zostaje wachy na rezerwie :) A orientujecie się może kiedy powinna zapalić się lampka rezerwy???Niestety niemem komputerka w P-11 i chciałem wyjeździć tyle żeby się zapaliła,ale zawsze jak wskazówka była przy ostatniej czerwonej kresce nic się niezapalało :/ Żaróweczke nawet zmieniłem i nic. A nichce ryzykować jazdy aż wskazówka będzie poniżej ostatniej krechy bo jeszcze stane w biały dzień na krzyżówce i d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa zapala się jak wskazówka juz teoretycznie leży...a w praktyce masz tam jeszcze 10 litrów paliwa....także spokojnie możesz próbować,nie zgaśnie ci bo najpierw musi zapalic się rezerwa....moim zdaniem te wskazniki w Nissanie są tak samo pojeba...jak w oplu,nigdy prawdy ci nie pokaża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Dziękuj za odpowiedź.jeszcze dzisiaj to przetestuje,bo muszę zobaczyć jak zapala się rezerwa...nigdy niemiałem przyjemności delektować się tym widokiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uważaj bo od rezerwy jest troszke inne urządzenie zapalające ją, które lubi się przepalać więc niekoniecznie musi to być sprawne u Ciebie. Było kiedyś na forum tu że rezerwę uruchamia jakiś tensometr, który podczas gdy masz paliwo w baku jest chłodzony benzynką, a gdy poziom spada, on się rozgrzewa i załącza kontrolke czy jakoś tak. Poszukaj jeszcze na forum bo niemiło byłoby się na drodze rozczarować. Jak tankujesz a wchodzi ci więcej jak 50 litrów to na bank masz to uszkodzone, bo jak w baku zostaje mniej jak 10litrów to powinna się już palić rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

Spokojnie...woże ostatnio karnisterek na 5 l tak w razie czego,gdyby jednak niedziałało :) Ale to naprawdę dobra koncepcja, żeby wyjeździć do dolnej krechy i zobaczyć czy wchodzi więcej niż 50l. A w razie gdyby to niedziałało a bym chciał żeby działało to mam jechać do serwisu czy to można jakoś samemu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gdzies na forum bo zdaje się że ktoś opisywał kiedyś ten problem nie pamiętam już dokładnie ale było kiedyś.

 

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2007 15:44 ]

wiedziałem że pomyliłem nazwy. :) nie tensometr a termistor :)

Tu w tym wątku masz to częściowo objaśnione.

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to olej i tankuj jak juz będziesz mial przy czerwonym polu wskazówke....ja tak zawsze robie....co dwa tygodnie zbiornik do pełna i jakoś daje rade

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karoles20

olałbym to ale mam manie: że skoro coś w nissanku powinno świecić a ja niewidziałem że świeci to zrobię tak żeby zaświeciło :) wiem że to niepraktyczne,ale mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cecha....jak tak samo nie mogłem dojść co to za kontrolka obok swiateł długich....jest a nigdy sie nie swieci....dopiero na forum mi powiedzieli ze to od automatycznych skrzyń biegów jakis tryb jak sie włącza to cos tam sie swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...