Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] pojemność zbiornika w P11.144


Gość bankroot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karoles20

A znam to!!! Bo jak ostatnio miałem rozkręconą dechę (bo wstawiałem niebieskie podświetlenie na liczniki :) ) to tam jest takie coś on/off i też niewiedziałem co to...więc zajżałem do instrukcji i się wkurzyłem że to od automata bo myślałem że to lampka od pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w trasie z Hiszpanii na rezerwie we Francji byłem pewien że dolecę do Niemiec.A tu diselek zaczął przerywać na górkach.Nie muszę wam mówić co się wtedy czuje.wtedy się udało dojechać do stacyjki.Oczywiście była zamknięta ale po2godz. obiadku szef się pojawił i było ok. Wniosek z tego dla mnie taki że bak ma 60l ale smok pompy nie bierze do samego dna. U mnie ok.5l jest nie do zużycia.tak na marginesie jak nie chcecie mieć dodatkowej wody/ze skroplin/ poza tą którą wam wleją w paliwie to próbujcie mieć zawsze jak najwięcej w zbiorniku.Ale nie tankujcie na max chyba że w trasie bo po nagrzaniu i wzroście objętości stracicie to przez odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zbiorniki w benzynie i w dieslu są takie same ( mam 2.0 TD kombi z 2000r) Nie udało mi się wlać więcej niż 51l. A co do rezerwy raz z ciekawości (i trochę z głupoty bo wiem że tak się nie robi) przejechałem na rezerwie 115km (oszczędzałem) ale w końcu nie wytrzymałem i wjechałem na stacje. Przy okazji powiedzcie czy wszystkie pimerki wyświetlają zużycie bo może nie umiem włączyć i niepotrzebnie gapie się na zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji powiedzcie czy wszystkie pimerki wyświetlają zużycie bo może nie umiem włączyć i niepotrzebnie gapie się na zegarek

 

Witam, w manetce od wycieraczek jak masz komputer to powinienes miec na samym końcu taki guziczek którym sobie możesz przełanczac opcje komputera,jeśli nie masz kompa to tym guzikiem możesz chyba tylko zmieniac zegar/termometr

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś wyczytałem ze p11.144 ma 62 litry az w końcu wyjeździł mi 60 i zgasł

Potwierdzam ze na rezerwie spokojnie 50 km się robi

Weryfikował ktoś wskazania spalania mi wskazuje o ok 0,5-0,7 litra za mało

Jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ceść chłopaki :)

Od 4 dni mam P11.144 z silnikiem 2.0. Jaką benzynę mam lać, bo ostatnimi laty jeździłem tylko na gazie a teraz zanim założę gaz, muszę pojeździć na benzynce.

Poważnie pytam. Jaka benzyna jest najlepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lać 98? Może droższa, ale czy nie mniej jej spali moja Primerka? :)

 

Moja P11 nie czuje żadnej różnicy czy PB95 czy PB98 czy V-Pover, czy tez PB zza wschodniej granicy - myslę że z Twoją będzie podobnie.

Nastaw się na spalanie przy pogodzie jaka jest obecnie na 12-13L na 100km w miescie i jakieś 10L przy dynamicznej jeździe poza miastem. Oczywiście mowa o benzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod klapką zakrywającą korek wlewu jest napisane jakie paliwo lać. U mnie tak jest. W mojej instrukcji w rozdziale 8 str 3 jest też napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość barti122

Witam!!!

Moge z Czystym sumieniem powiedziec ze primera 2.0 Td ma zbiornik ok 48-50 litrów max. Nie jest prawda ze maja one 60 litrów jak czytałem kiedys na forum, moze benzyny maja ale nie diesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Moge z Czystym sumieniem powiedziec ze primera 2.0 Td ma zbiornik ok 48-50 litrów max. Nie jest prawda ze maja one 60 litrów jak czytałem kiedys na forum, moze benzyny maja ale nie diesle

 

I benzyna i diesel ma 60L. W dieslu rezerwa ma 15L w benzyniaku 10L. Mam oba i przetestowałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych67
Witam!!!

Moge z Czystym sumieniem powiedziec ze primera 2.0 Td ma zbiornik ok 48-50 litrów max. Nie jest prawda ze maja one 60 litrów jak czytałem kiedys na forum, moze benzyny maja ale nie diesle

A w mojej instrukcji auta jest w tabeli 60 litrów we wszystkich modelach P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I benzyna i diesel ma 60L. W dieslu rezerwa ma 15L w benzyniaku 10L. Mam oba i przetestowałem to.

 

Potwierdzam :) Dzisiaj tankowałem mojego TD z zapaloną lampką od rezerwy i było jeszcze 14L - mniej więcej zawsze zostaje ok. 15 w tym modelu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kolega ma P11 a nie P11.144 gdzie wg instrukcji bak też ma 60L.

Chyba że koledze wsadzili bak od benzynowej Almery np.

Jaki jest nr nadwozia tago P11? Sprawdzę co pisze w FAST na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma diesla P11 przed liftem i na 100% nie ma ona 60 litrów mierzyłem 2 razy i było tak samo od 46-48 litrów wchodziło
Na suchy zbiornik lałeś :?: Ja maksymalnie wlałem 58 L. Nie powiem, że miałem stracha, że nie dojadę do stacji paliw lub zasssie mi jakiegoś syfu do pompy :>

Moja P11 2.0TD z pewnością ma zbiornik na 58 L :D A skoro dojechałem do stacji to pewnie jeszcze trochę tego paliwa było....

Ściągajcie z przyklejonego tematu poradniki i instrukcje i czytajcie

Ale skoro tankowałeś 46- 48 L to znaczy się pewnie jechałeś tankować jak Ci się tylko lampka "żebraczki" zaświeciła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...