Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klips do mocowania dywanika kierowcy


Gość maxxx24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

macie coś takiego w swoich nociakach?? ku mojemu zdziwieniu dzisiaj jak sprzątałem po zimie i zmieniałem gumowe wykładziny na dywaniki oczom moim ukazał się klips mocujący.konstrukcja wydaje się prostrza od cepa,jednak nie znalazłem sposobujak można go przytwierdzić.szpilka nie chce ani drgnąć,(kręci się razem z całym klipsem.może ją przykleili fiveokloki :fuckyou:

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 23:37 ]

jak można przytwierdzić oczywiście dywanik do tego klipsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku, po oficjalnej prezentacji NOTA miałem do dyspozycji przez kilka dni "demo". Welurowy dywanik tamtego modelu miał drugą część tego mocowania (plastikowy pierścień z otworem). Widocznie trzeba kupić odpowiedne dywaniki,

ciekawe czy w tym CENNIKU są właśnie te?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.czyli ten klips w podłodze nota jest niekompletny!!! no a dywaniki niby mam orginalne(z salonu) - i lipa!nie ma tam drugiej części !!! może diler kupuje podróbki i wciska je jako orginalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam dywaniki gumowe oryginalne (z klipsem i napisem NOTE) i wcale nie musiełam się o nie prosić - juz były :)

 

pozdro! Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wynegocjowałem gumy i dywaniki -tylko pewnie jest tak że wcisnęli mi nieorginal;ne.nawet nie pomyślałem że w salonie robią takie manewry.no ale co tam.za pare latek jak "upatrze" sobie nowe wozidełko to już nie dam sie w kukułę załadować.wkońcu całe życie uczymy się na swoich błędach.acha gaśnicę i trójkąt dostałem też gratis-podobno takie są przepisy że diler nie wydał by mi samochodziku jak bym tego nie miał(więc mają gest i dają gratis,a nawet montują!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę trochę ten temat,zima się skończyła(prawie) i wziąłem się za czyszczenie wnętrza,moim oczom ukazał się ....biały widok pleśni pod gumami!(a miałem oryginane)Kilka dni suszyłem i wysuszyłem....ale nie o tym chciałem-podenerwowany nieco postanowiłem zmienić te dywaniki,padło na te:

http://allegro.pl/oryginalne-dywaniki-gumowe-nissan-note-r201802-i2091383100.html

Mają wysoki rant,świetnie leżą we wnętrzu,nie przesuwają się nawet bez mocowania klipsami(a są dołączone do zestawu)

Jestem bardzo zadowolony,bo już się sprawdziły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry wybór Jacko. Bo ja kupiłem coś takiego i nie jestem zadowolony.http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-nissan-note-2005-szare-korytka-i2095219866.html. Wprawdzie też mają ranty i jest pod nimi sucho, lecz Twoje są większe na tył ,a przednie też lepiej spasowane. Chciałem w kolorze szarym i nie wiem co mnie podkusiło żeby je kupić. Teraz muszę czekać aż się zniszczą. :huh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 tez mam te w ulubionych na allegro, dobrze że napisałeś. Oryginalne co mnie wkurza nie mają tej patki na lewą noge kierowcy. A jak dociskanie sprzegła? ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnóżek dla lewej stopy robi się następująco: bierze się kawałek tektury i nożyczki, robi się szablon, żeby nie marnować niczego metodą prób i błędów.Potem bierze się starą wykładzinę z samochodu albo wycieraczkę ze sklepu za "za 5 zł", wycina się odpowiednią kształtkę. Od spodu przy pomocy kleju obuwniczego podkleja się rzepy (taśmę z haczykami - wykładzina zastąpi drugą) Na koniec dociska się do wykładziny i finito. Tanio, praktycznie a ile zabawy i satysfakcji z własnej produkcji :rofl:

post-20266-0-99795500-1330419728_thumb.jpg

post-20266-0-40049700-1330419743_thumb.jpg

post-20266-0-65453300-1330419752_thumb.jpg

post-20266-0-77240600-1330419760_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JACKO29 za opinię o tych dywanikach REZAW-PLAST, bo też biorę je pod uwagę. Ja mam podobny komplet jak janio, ale przód trochę w innej konfiguracji. Ten producent (MAT-GUM) robi takie uniwersalne i można dobrać różnie, ale nigdy nie będzie to jak oryginał. Te moje nie są takie złe, tył tez pasuje, ale przetarł się już przedni kierowcy pod piętą. Musiałem przed zimą kupić inny i na razie nabyłem pojedynczy (chyba Polgumu). Teraz już wiem, jaki komplet będzie następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnóżek dla lewej stopy robi się następująco: bierze się kawałek tektury i nożyczki, robi się szablon, żeby nie marnować niczego metodą prób i błędów.Potem bierze się starą wykładzinę z samochodu albo wycieraczkę ze sklepu za "za 5 zł", wycina się odpowiednią kształtkę. Od spodu przy pomocy kleju obuwniczego podkleja się rzepy (taśmę z haczykami - wykładzina zastąpi drugą) Na koniec dociska się do wykładziny i finito. Tanio, praktycznie a ile zabawy i satysfakcji z własnej produkcji :rofl:

Dar,stać Cię na samochód za 60-70-koła,a na dywanikach za 80dych robisz obciach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem po co są te kołki w tapicerce i ciągle mnie wkurza, że dywaniki się przesuwają do przodu, nie mówiąc o tym że nie ma tej gumy ochronnej po lewej stronie (podnóżek czy jakoś tak). Od początku mi się wydawało, że coś nie tak z tymi dywanikami i podważałem ich oryginalność, oczywiście kupiłem razem z autem a raczej jako dodatkowe akcesorium w ASO Wrocław Wilanowska. Dzięki Jacko29 chyba się przejadę do ASO i zareklamuję, że produkt jest nieoryginalny, zobaczymy jaki będzie finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zacząć czuć się z tego powodu zawstydzony ? :rofl: - po prostu lubię majsterkować, większość dywaników ma za krótki podnóżek,rezaw-plastu przeznaczone do Drakuli pasują średnio, a oryginalne które mam - bardzo głębokie (ok 5-6 cm) koryta typu off-road dopasowane idealnie do profilu podłogi nie mają go w ogóle

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...