Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Note?


Gość brajtus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za sugestie.

Nie rozumiem więc skąd ta chęć ASO do zalewanaia Nota olejem 0W? Do tej pory byłem zadowolony z tego ASO, ale tym razem chyba zrobie aferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie akurat taki mięli na stanie i pewnie dlatego,że był drogi :rolleyes: . Moje autko przy pierwszej wymianie zalali olejem Shell 10w60 ultra racing dedykowanym do aut super sport

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wizycie w ASO. Stwierdzili, że od 2 lat tak leją i nic się nie stało. Bo instrukcja auta jest nieaktualizowana, a oleje tak. Wow:) Ciekawe tylko, że rok temu wlali 5W30 Castrola. Przy okazji się zorientowałem, że rok temu na fakturze wlali 4,5 litra oleju zamiats 3,5. Pomyłka? Nie wierzę. Do tego nie wyeliminowali mi stuków tylnej klapy i pukania nad schowkiem, mimo moich próśb, bo Pan nic nie słyszy. Zatem bye bye ASO Przyguccy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irkm

a ile cię skasowali za ten przegląd "przyguccy" ? ile wlali oleju i ile za olej policzyli ?

Nie mam faktury przed sobą, więc dokładnie nie pamiętam ile za sam olej, ale cały przegląd 550zł. Wlali 3,5l.

Edytowane przez irkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

jaki olej kupić do notka 1.4 ?

w serwisie powiedzieli że leją na przeglądzie olej Castrol 5W30, ale ponieważ wolno przywieźć swój olej a mam do wyboru dwa, to który będzie lepszy :

ELF EVOLUTION SXR 5W30 czy CASTROL EDGE 5W30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tyle już pisaliśmy o olejach, że zakładanie nowego tematu na coś, co było już tyle razy wałkowane, to takie lekkie przegięcie ;). Lepiej po prostu napisać nowego posta w istniejącym już temacie. Porządkuje to sprawę i daje świetny przegląd wiedzy dla potomnych :).

 

Co do Twojego pytania, to pewnie oba są wystarczająco dobre do Note. Osobiście wybrałbym Elfa, bo to produkt bardziej zaawansowany technologicznie.

Nissan generalnie promuje oleje Shell. Jeżeli masz możliwość przyjazdu z własnym olejem, kup Shell Helix Ultra Extra 5W30 i będzie super :).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,zwracajcie uwagę na szukajkę...

Na poprzedniej stronie był temat wałkowany dość intensywnie...

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/75694-zamiana-oleju/

Więc proponuję żeby mod go zamknął.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nissan promuje shella skoro w autoryzowanej stacji obsługi leją olej castrol :-)

pytałem dlatego że elf jest tańszy 5l elfa kosztuje tyle co 4l castrola czyli tyle ile liczą na autoryzowanej stacji za 1l oleju castrol :-)

a ile "wchodzi" oleju na przeglądzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nissan promuje shella skoro w autoryzowanej stacji obsługi leją olej castrol :-)

a ile "wchodzi" oleju na przeglądzie ?

 

Promuje, promuje a większość ASO leje właśnie oleje Shell. Widać Twoje ASO ma podpisany inny układ ;). Rekomendacje to jedno a praktyka to drugie. Oleju wchodzi trochę ponad 3 litry. Zatem musisz nabyć 4 litrowe opakowanie. Reszta min. w wątku wskazanym przez Jacko. Vinotek, poszperaj po forum jak Cię nurtuje temat olejowy. Ciągnięcie tego tematu w tym miejscu jest bez sensu. Zobacz ile ciekawych wątków:

 

http://forum.nissank...__fromsearch__1

http://forum.nissank...__fromsearch__1

http://forum.nissank...__fromsearch__1

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałbym elf - doskonały i stosunkowo tani

byłem miło zaskoczony jego cenami - aktualnie użytkuję ELF excellium LDX 5w40 - 5l ok 80 PLN (oczywiście nie w ASO- tam razy 3)

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że Castrola wogóle nie powinno sie lać to silników japonskich choć nie wiem czy ten w Note jest bardziej japoński czy francuski

Edytowane przez jasiek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

mam Nissana Note, wersja benzynowa. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi powiedzieć, czy olej Mobil 1 10W40 nadawałby się do tego auta? Słyszałem o nim dobre opinie, ale nie konkretnie pod ten samochód i wolałbym wiedzieć przed zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat do swojej primki leje Mobil Super 2000 (następca Super S) 10W40, silnik chodzi gładko i nie bierze kropli oleju.

Więc jak najbardziej polecam, mimo ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Fajnie... ale ja dalej nie wiem jaki olej mam wlać do Notka 1,6 :D

 

5w30 klasy ACEA A5/B5 lub A1/B1 (to jest praktycznie to samo), bez normy C2 czy C3

 

polecam z tańszych:

- Elf Evolution Sxr 5w30

- Texaco Havoline Energy 5w30

- Millers Xss 5w30

 

z droższych:

- Motul 8100 Econergy 5w30

- Amsoil Signature 100% 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapytać kolegi Makrofaga jaki ma wskazany olej w swojej instrukcji do Note. To chyba jeden z najnowszych Note na forum. Makrofag - jak tu trafisz, daj znać :). Osobiście nie sądzę jednak, aby był tam olej inny niż 5W30 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ASO Nissan przy gwarancyjnym przeglądzie Note 1,4 benzyna, stosuje olej Shel Helix 5W40. Twierdzą, że ostatnio zalecany jest przez producenta.

Obecnie?

Ja juz w 2007 miałem takim zalewany ,bo jak określił to dealer,z wytycznymi producenta się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...