Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Note?


Gość brajtus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś kupowałem Elfa do Matiza i Poloneza Ojca. Zawsze dużo taniej udawało mi się go kupować w Auchan - różnica w cenach w stosunku do innych sklepów była znaczna. Allego jeżeli chodzi o oleje, to dla mnie zbyt duże ryzyko trafnienia podróbki. Warto kontorlować i sprawdzać ceny w różnych miejscach, bo może trafić dobrą cenę w najmniej oczekiwanym ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szperając po sieci bardzo mocno zastanawiam się nad przejściem na Elfa Solarisa LLX. Przy nastepnej wymianie chyba spróbuję :).

 

duża szansa, że to Lotos/Orlen :)

 

z tym, że to nic złego, ot hydrokrak jakich wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysłowice, Tychy, Katowice - Lucart.

Dziękuje, dobranoc (Jacek potwierdzi)

Konkret :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża szansa, że to Lotos/Orlen :)

 

z tym, że to nic złego, ot hydrokrak jakich wiele

 

Ludzie mówią, że Elfa robi Total. A Total raczej tego nie robi w Orlenie, choć dzisiaj wszystko jest możliwe ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy Forumowicze czytam wasze opinie i spostrzerzenia i włos mi sie jeży na głowie, co wy lejecie do swoich Note-sików, nieważne czy to bedzie silnik 1,4 czy 1,6 fabrycznie zalane silniki były olejem 5W40 Shell Helix Ultra. Można stosować różne firmy ale żeby była zachowana specyfikacja 5W40 do ok 200 tyś km powinno się stosować taki olej przy wymianach co 10 15 tys km . Ja osobiście stosuje wymiane filtrów i oleju co 10 tyś ani od tego nie zbiedniałem i nie mam żadnych problemów z silnikiem na którym zrobiłem juz 156 tyś przez 7 lat. po 200 tyś można zmienić na 10W40 ale to dopiero jak sie będzie słyszało głośniejszą prace silnika.



Ludzie mówią, że Elfa robi Total. A Total raczej tego nie robi w Orlenie, choć dzisiaj wszystko jest możliwe ;).

 Tak ELFA robi TOTAL i rozlewają(konfekcjonują) go w POLSCE koło Warszawy na Europe Wschodnią, a produkcja jest w BELGII.

Edytowane przez DKULA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DKULA, skąd masz informację, że fabrycznie silniki w Note są zalane Helixem 5W40 ?? To raczej bardzo mało prawdopodobne - zwłaszcza, że Nissan zaleca olej 5W30. Były dość warygodne informacje, że w fabryce stosują olej Texaco - 5W30 właśnie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie pokusiło i odgrzebałem faktury z przeglądu :) Olej wlewany 10W40 jaki dokładnie nie jest napisane, ale z tego co mi świta to Shell jakiś. A od czasu gdy robię "sam" przeglądy to jest wlewam 10W40 Mobil 2000



Ale się wkręciłem odszukałem dołączone dokumenty i faktycznie olej zalecany 5W-30 :)

Ciekawe czemu nikt mnie o czymś takim nie poinformował w serwisie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, dwa tygodnie temu, na przeglądzie po pierwszym roku w salonie w Toruniu (18 tyś km.  przejechane), zaproponowano olej 10W40.

Na moje pytanie dlaczego taki, odpowiedziano mi, że tak proponuje im komputer serwisowy...!

Po chwili pan powiedział jednak, że sam nie wie dlaczego taki do Note proponuje mu komputer i sam zaoferował mi olej TEXACO 5W30,  na który przystałem.

I takiego, (5W30), się będę trzymał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, dwa tygodnie temu, na przeglądzie po pierwszym roku w salonie w Toruniu (18 tyś km.  przejechane), zaproponowano olej 10W40.

Na moje pytanie dlaczego taki, odpowiedziano mi, że tak proponuje im komputer serwisowy...!

Po chwili pan powiedział jednak, że sam nie wie dlaczego taki do Note proponuje mu komputer i sam zaoferował mi olej TEXACO 5W30,  na który przystałem.

I takiego, (5W30), się będę trzymał...

Ale przecież to ten sam serwis co u mnie :P ale Tobie zaproponowano, a mnie po prostu wlano i tyle, a nie byłem aż tak świadomy jak teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie po 2 roku wlałem kupionego przez siebie Shell Helix Ultra Extra 5W30. Na przeglądzie po 3 roku dla odmiany Shell Helix Ultra 5W40. Mam wrażenie, że na 5W30 silnik chodził gładziej. Ale to może tylko jakś forma sugestii ;). Nstępny na pewno będzie 5W30 i wtedy będę wiedział na pewno. Zastanawiam się tylko nad przejściem na Elfa.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zastanawiam się tylko nad przejściem na Elfa.

np taki - 5 l poniżej 100 PLN

http://www.ceneo.pl/2195067#tab=reviews_scroll

lub taki:http://www.ceneo.pl/13300921 -  na tym porusza się moja Drakula (1,6 16v) i nie narzekam

to bardzo dobre oleje, które kosztują niemal połowę taniej niż shell a marka ma długą tradycję

 

post-20266-0-22529800-1376419171_thumb.jpg

post-20266-0-67184600-1376419470_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniam się ku Solarisowi. W Evolution trochę przeraża mnie obiegowa opinia, że to bardzo rzadkie oleje. Nie wiem, czy łańcuch się z nimi polubi ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie millersa,jest naprawdę dobry(jeśli nie najlepszy) Dao notka 1.4 do 2009 roku- XSS 5w30 a 1.6 np. XF Longlife 5w30

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris jest dedykowany do diesli

 

Oj tam, o tam... ;). Niby tak samo Shell Helix Ultra Extra jest bardziej do diesli... Oba są "uniwersalne" a z racji tzw. niskopopiłowości zalecane do DPF a DPF to diesel i stąd to przekonanie.

 

Spróbujcie millersa,jest naprawdę dobry(jeśli nie najlepszy) Dao notka 1.4 do 2009 roku- XSS 5w30 a 1.6 np. XF Longlife 5w30

 

Chodzi mi to po głowie. Przed wymianą pojadę na Witkiewicza i popatrzę ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chodzi mi to po głowie. Przed wymianą pojadę na Witkiewicza i popatrzę ;)

 

Możesz napisać jaki wybrałeś? Zbliża mi się 2-gi przegląd i zastanawiam się nad Shell lub Elf, chyba że Millers warty jest swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh,kombinujecie z tymi olejami,po jaką cholerę zmieniać?Masz wlany Shell,lej Shell,masz wlany Elf,lej Elf.

Oleje są tak dopracowane ze krzywdy waszym pupilom nie zrobią,co innego jakby chodziło o smażenie placków,no to wybrałbym Kujawski  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest natury psychologicznej ;). Do Note zalecany jest 5W30 a takiego Shella nie jest łatwo dostać. Można wprawdzie brać Shell Hellix 5W30 Ultra Extra, ale to olej bardzie do diesela niż benzynówki. Można wlać Shella 5W40 ale tutaj w głowie mąci "psychologia", że to jednak nie taki jaki powinien być :D :D :D. Teraz wleję chyba Valvoline SynPower 5W30 - no chyba, że będzie problem z dostępnością w lokalnych sklepach. Jak będzie ok, zostanę przy tym oleju na dłużej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger, helix ultra 5w30 jest dostępny i to łatwo,a to jest olej rekomendowany do Pb.Jet np. w sieci selgros na stacjach shell ,o różnego rodzaju sklepach i hurtowniach nie wspominając.

Oczywiście każdy markowy olej spełni swe zadanie,nawet jak będzie to 10w40 czy 5 w 40.Te silniki to nie są jakieś wysoko skomplikowane ustrojstwa wymagające super extra smarowideł.

P.s.Jak tam nowa praca i co tak daleko stawiasz autko :devil: . Na przeciwko w realu jest wyprzedaż H4 OSRAM ORGINAL w cenie 6 zł szt. :thumbsup:

Były jeszcze po 7 zeta +30% i po 8 zeta longlife

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...