Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Panowie co ta primera 2.0 ma za silniczek???


darek101120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje rady i informacji ;) Znalazlem na allegro autko i mam pytanie co ta primera ma za silniczek bo jakis dziwny jest jesli chodzi o moc :/ 2.0 16V 115KW (157KM) :zdziw: byly takie primery z takim silnikiem????? jak na 97r ma maly przebieg ale jest napisany ze udokumentowany i autko bezwypadkowe zadzwonie pogadam ze sprzedawca zobaczymy co powie ale najpierw chcialem sie dowiedziec czy primera wychodzila z takim silnikiem bo ani to GT nie wiem co o tym sadzic

 

oto link

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2463331

 

Podoba mi sie to autko dzwonilem do sprzedajacego i tak:

Auto jest 100% bezwypadkowe na przebieg nie ma ksiazki serwisowej ale sa rachunki za przeglady tak sprzedajacy mowil.

Auto jest sprowadzone z francji mowil ze jechal na trasie i silonik niesamowicie dynamiczny cicho pracuje, i rowno. Zasowal 140-150 km/h i komp spalanie pokazywal 7.5L/100km

Podobno autem jezdzil jakis starszy koles zmarl i jego rodzina autko sprzedala.

 

Panowie czy na Francuski rynek szly Primery 2.0 150KM ze srebrna glowica??? czy tam mieli inne wersje :) spytalem sie jaka moc jest wbita to we francuskich dokumentach auta nie bylo mocy tylko jakas dziewiatka czy cos takiego(9). Sprzedajacy nie zna mocy auta ale ze przywozil kiedy honde accord 2.0 i wiedzial ze ma 150Km a w doeod wbita byla jakas tam cyfra 9 to tez podal dla tego nissana 150KM tak to tlumaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly takie primery z takim silnikiem?????

nie było

 

Primery 2.0 150KM ze srebrna glowica???

nigdzie nie było czegoś takiego, nawet w Japonii :)

 

Wygląda na normalne De, 13x koni i takie wersje były

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...680&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell a jak sprawdzic jaka to ma moc???? we Francuskich papierach nie podaje sie mocy auta????? bo ten koles nie wie jaka to auto ma moc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR20 w tych autach (w P11 przed FL) były tylko 2, De (srebrna pokrywa) i DE (czerwona), odpowiednio 131 (mniej więcej) i 150 koni, więc to jest ten co ma 131 koni, z tym silnikiem i tak auto schodzi poniżej 10s w sprincie więc może wydawać się szybkie

 

btw. ma czerwone pole na 6600 więc nie ma co liczyć, że to DE, one mają czerwone pole powyżej 7000 obr.

 

a tak swoją drogą w papierach to różne rzeczy podają, już nie raz widziałem jak ludzie w Urzędzie przepisywali kW jako km i na odwrót więc papierami się nie sugeruj tylko własnym odczuciem jak to jedzie

 

IMO to chyba warto obejrzeć jeśli szuka się zwinnego auta na codzień, szczególnie że na przebieg podobno jest książka :) Bo za dobre GT to 20 tys trzeba dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo padal mi vin ale cos ten dekoder od vinu niechce dzialac poda mi ktos link???? do dekodera vinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Jest ruska strona z dekoderem, wpisz w wyszukiwarce forum hasło vin i będziesz miał na tacy wszystko. Ja jednak stawiam na to że ona ma 115 KM a nie KW. Takie wychodziły np. na rynek Niemiecki. W papierach ktoś namieszał prawdopodobnie.

Ale ten przebieg to troche mało wiarygodne. Jeśli to jakiś handlarz to wątpię aby to był autentyczny przebieg. Ale silnik 2.0 jest dobry i nawet z 200.000 jeździ elegancko jeśli jest zadbany. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Na ruskich nie działa a na polskiej wyskoczyło to:

KRAJ POCHODZENIA ANGLIA

PRODUCENT NISSAN

TYP NADWOZIA 5DR HATCHBACK

SILNIK GA 14DE

OSIE ORAZ SYSTEM

PRZENIESIENIA NAPEDU 2WD

MODEL PRIMERA

WERSJA NA RYNEK EUROPA

WARTOSC STALA CONSTANT

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ale słyszałem że ten polski jest niezbyt dokładny więc może podawać błędy. Na ruskiej stronie niestety nie czyta tego nr. Mojego z resztą też choć wcześniej czytał - we wrześniu 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady i informacji ;) Znalazlem na allegro autko i mam pytanie co ta primera ma za silniczek bo jakis dziwny jest jesli chodzi o moc :/ 2.0 16V 115KW (157KM) :zdziw: byly takie primery z takim silnikiem????? jak na 97r ma maly przebieg ale jest napisany ze udokumentowany i autko bezwypadkowe zadzwonie pogadam ze sprzedawca zobaczymy co powie ale najpierw chcialem sie dowiedziec czy primera wychodzila z takim silnikiem bo ani to GT nie wiem co o tym sadzic

 

oto link

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2463331

 

Podoba mi sie to autko dzwonilem do sprzedajacego i tak:

Auto jest 100% bezwypadkowe na przebieg nie ma ksiazki serwisowej ale sa rachunki za przeglady tak sprzedajacy mowil.

Auto jest sprowadzone z francji mowil ze jechal na trasie i silonik niesamowicie dynamiczny cicho pracuje, i rowno. Zasowal 140-150 km/h i komp spalanie pokazywal 7.5L/100km

Podobno autem jezdzil jakis starszy koles zmarl i jego rodzina autko sprzedala.

 

Panowie czy na Francuski rynek szly Primery 2.0 150KM ze srebrna glowica??? czy tam mieli inne wersje :) spytalem sie jaka moc jest wbita to we francuskich dokumentach auta nie bylo mocy tylko jakas dziewiatka czy cos takiego(9). Sprzedajacy nie zna mocy auta ale ze przywozil kiedy honde accord 2.0 i wiedzial ze ma 150Km a w doeod wbita byla jakas tam cyfra 9 to tez podal dla tego nissana 150KM tak to tlumaczyl.

 

 

 

oto link polski do sprawdzania vin'u: http://www.autobaza.pl/ab/pl/web/productaa0100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ruskich nie działa a na polskiej wyskoczyło to:

KRAJ POCHODZENIA ANGLIA

PRODUCENT NISSAN

TYP NADWOZIA 5DR HATCHBACK

SILNIK GA 14DE

OSIE ORAZ SYSTEM

PRZENIESIENIA NAPEDU 2WD

MODEL PRIMERA

WERSJA NA RYNEK EUROPA

WARTOSC STALA CONSTANT

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

 

moją Primere 2.0i SLX tak samo bezsensownie dekoduje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell, jak auto jest z 97r to ma srebrna pokrywe(SR20De)i czarna(SR20DEH). Co do mocy to pare osob w zwyklych primerach tez mialo wbita moc 115kw mimo tego ze to nie byla gt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwyklych primerach tez mialo wbita moc 115kw

 

Moim zdaniem te 115KW to zwykły błąd literowy, 115 ale koni powinno byc,bo jak wiadomo P11 były na Niemcy robione z kagańcem...miały zdławione silniki ze 131KM na 115KM. Różnica ponoć jest w wałkach ssących czy jakoś tak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longin27
Panowie potrzebuje rady i informacji Znalazlem na allegro autko i mam pytanie co ta primera ma za silniczek

 

Poczytaj tutaj -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22195

ja miałem podobny problem. Niebawem będę może w Krakowie i postaram się znaleźć hamownię aby zmierzyć ile ja w końcu mam ;)

Ten polski dekoder VIN jest do d...!!! mnie też pokazywał silnik 1.4 :diabel2:

 

"Starszy dziadziuś jeździł..." już to kilka razy słyszałem...

A telefon komórkowy jak się sprzedaje to zawsze "używała go kobieta..."

 

No ale wszystko jest możliwe. Jak się zdecydujesz to zabierz go na przegląd do ASO -jakieś 100zł to kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy dziadziuś jeździł

Panowie 100% prawdy jest tylko wtedy jak naprawde kupujesz auto od faceta który jest dziadkiem, który widnieje w dokumentach i który naprawde tym autem jeździł a nie jakis rozjuszony wnuk który na dziadka tylko zarejstrował auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to auto jest z Francji. Na tamten rynek tez szly silniki oszukane jesli chodzi o moc????

 

Co do auta to tak powiedziano mi ze jezdzil tym jakos starszy koles zmarl i auto stalo rok praktycznie nie uzywane bo przeprowadzano sprawy spadkowe. Moge sobie przywiez mechanika i blacharza z tym przyzadem do sprawdzania lakieru i ocenia stan auta koles zapewnia za jest na 100% bezwypadkowy i silniczek w super stanie.

 

koles nim jechal z francji spalil mu 7.5 wszystko ladnie pieknie ale czy 17 000 pln za rocznik 97 to nie za wiele??? juz sam nie wiem i ten przebieg hmmmm ktos by byl niezlym idiota jak by cofnal licznik np: z 200 000 na 60 000 jeszcze przy aucie 97r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek moja propozycja jest taka....jedź z kims kto jest kumaty,pooglądaj auto i jeżeli wszystko jest tak jak ci powiedzieli to zastanów sie czy jest wart tych pieniędzy i wtedy podejmiesz decyzje. Cięzko jest cokolwiek ci doradzić jak widzielismy auto tylko na fotach. Może być tak że pojedziesz na miejsce,wszystko będzie OK a urok osobisty tej Primerki rozkocha cie w sobie i cena nie będzie taka ważna ;) a tak juz całkiem poważnie to musisz obejżeć auto z kims kto ma pojęcie o takich rzeczach i wtedy sie zastanów....

 

Pozdrawiam i zycze udanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zasada ktorej sie trzymam ... handlarz to handlarz - będziesz z nim rozmawiał - (Twój spec Ci powie, że np. auto było bite... ) a handlarz Ci powie, że spec jest do d*py i sie nie zna... Handlarz powie Ci wszystko na swoją kożyść, będzie Ci w oczy kłamał bez zająknięcia - i jeśli nie bedziesz miał zaufania do swojego speca to przegrałeś... Oglądalem z bratem kilkanaście aut - i w 2 przypadkach byłem gotów uwierzyć handlarzowi - ale troszkę ostygnołem i argumenty brata mnie przekonały... więc nic na szybko .... szybko to sraczka łapie ;)

 

[ Dodano: Wto 27 Mar, 2007 09:02 ]

i jeszcze jedno - do kupna/ogladania auta podchodź tak jakbyś był tylko oglądającym, jakby to auto miało być dla Twojego kolegi/ojca -wiem, że trudne - ale to jest najlepsze wyjście - Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longin27

No wiesz taki przebieg robi wrażenie na osobach zielonych w temacie :) Jak samochodzik jest zadbany to łatwiej w to uwierzyć. Ale przecież rodzynki się zdarzają :one: Chyba są metody żeby sprawdzić w przybliżeniu ten przebieg. Jak Ci się spodoba bryka wizualnie to zainwestuj w dokładne sprawdzenie i jak się potwierdzi jej stan techniczny to... będziesz posiadaczem okazyjnego egzemplarza :one:

Ja zbrałem sprzedającego do ASO i przy nim spece mówili co jest do zrobienia i ile to będzie kosztowało - potem łatwiej było zbić cenę jak wiedział ile muszę zainwestować :diabel:

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma przywiez w czwartek prime z niemiec zobacze co za okaz :P . Jak nic nie kupie to pojade w sobote luknac ta primere ale ten przebieg jest raczej malo realny w dodatku nie wiem jaka to autko ma moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...