Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Panowie co ta primera 2.0 ma za silniczek???


darek101120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzają się auta rodzynki, ale jak samo określenie mówi trafiają się b. rzadko. Kupując używany samochód i to 10cio letni trzeba liczyć się z kosztami. Nie ma cudów, że nawet mało jeżdżone auto,a tylo letnie nie będzie wymagało wkładu finansowego. Chyba, że ktoś właśnie zrobił przegląd i musiał go sprzedać (ale to na prawdę rodzynek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często te mało jeżdzone auta rzadko widywały ASO z racji przebiegu,a co za tym idzie wiele rzeczy może być nie wymienionych i ten ciężar spadnie na przyszłego właściciela, bo jednak guma w wachaczach,czy inne rzeczy starzeją się od wieku i warunków atmosferycznych,a zastanie ich wcale nie jest takie zdrowe dla nich,czasami lepiej wygląda wachacz po przejechaniu 150 tyś w trzy letnim aucie niz po 80 tyś w 10 letnim, to jak z kobietami ;) 40 letnia dziewica nie będzie zdrowsza od przechodzonej 20 latki :P i proszę nie brać tego dosłownie - to metafora taka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do auta to tak powiedziano mi ze jezdzil tym jakos starszy koles

Stari "kolesie" (oczywiście nie wszyscy i nie tylko starsi) mają tendencję do jazdy 70km/h na 5. biegu oraz do wciskania gazu do oporu przy 1500rpm. Sprawdź silnik (ciśnienie itp).

auto stalo rok praktycznie nie uzywane

To akurat niedobrze.

wszystko ladnie pieknie ale czy 17 000 pln za rocznik 97 to nie za wiele???

10o letnie auto => bardziej sugeruj się jego stanem niż przebiegiem.

ktos by byl niezlym idiota jak by cofnal licznik np: z 200 000 na 60 000 jeszcze przy aucie 97r

Idiotą, oszustem - jak zwał tak zwał. Nie takie cuda się zdarzały. Gdzieś czytałem o pani, która kupiła bezwypadkową Primerę... zespawaną z 2 Primer...

Powodzenia!

Darek moja propozycja jest taka....jedź z kims kto jest kumaty

Napewno chodziło Ci o kogoś, kto zna się na samochodach, ale zabrzmiało dziwnie. :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po lebkach przerobilem temat i nie bardzo orientuje sie OCB... :| ja tu widze zwykle 130 koni pod srebrna pokrywa. zreszta dokladnie to co jest w opisie ogloszenia:

 

Nissan Primera 2.0 Twin Cam 60 tyś km IGŁA

Cena: PLN 16 500 / EUR 4 265

Typ: Hatchback

Informacje:

Rok produkcji: 1997, Data rejestracji: 06/1997, 60 000 km, 130 KM (96 kW),

 

przelot dziwnie maly ale czasem tak bywa. komp w ASO prawde powie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kolesia sprowadzającego autka zza granicy, który kiedys nieopacznie wygadał sie na imprezie , że załatwienie ksiązki serwisowej z bajecznymi przebiegami w Holandi, Belgi czy Niemczech to przysłowiowe małe piwo. Dlatego nie ma sie co podniecać takimi dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kolesia sprowadzającego autka zza granicy, który kiedys nieopacznie wygadał sie na imprezie , że załatwienie ksiązki serwisowej z bajecznymi przebiegami w Holandi, Belgi czy Niemczech to przysłowiowe małe piwo. Dlatego nie ma sie co podniecać takimi dokumentami.

 

wchodzisz w niemczech na plac lub nawet do komisu firmowego szukasz auto jakie Ciebie interesuje i zazwyczaj w schowku jest ksiazka serwisowa ;)

 

to sie nazywa kradziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kolesia sprowadzającego autka zza granicy, który kiedys nieopacznie wygadał sie na imprezie , że załatwienie ksiązki serwisowej z bajecznymi przebiegami w Holandi, Belgi czy Niemczech to przysłowiowe małe piwo. Dlatego nie ma sie co podniecać takimi dokumentami.

 

wchodzisz w niemczech na plac lub nawet do komisu firmowego szukasz auto jakie Ciebie interesuje i zazwyczaj w schowku jest ksiazka serwisowa ;)

 

to sie nazywa kradziesz

 

mialo byc tak moralizatorsko a wyszlo....

 

pisze sie kradzież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno chodziło Ci o kogoś, kto zna się na samochodach, ale zabrzmiało dziwnie.

tak w moich stronach mówi się na kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie w danym temacie ;)

Stari "kolesie" (oczywiście nie wszyscy i nie tylko starsi) mają tendencję do jazdy 70km/h na 5. biegu oraz do wciskania gazu do oporu przy 1500rpm. Sprawdź silnik (ciśnienie itp).

do tego jeszcze często sprzęgło jest do wymiany bo traktują sprzęgło jak idealny podnóżek na lewą noge a później sie dziwią czemu sprzęgło padło

pisze sie kradzież
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger

Po pierwsze primo w podanym adresie ogłoszenia jak byk stoi napisane 130KM ( prawdopodobnie koleś się już wyprostował ),

Po drugie secundo, jakoś nie wierzę w te igłę. Bogata wersja z chromowanymi klamkami, drewnem i aluskami w standardzie, ale jakoś halogeny wcięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe tez to zaowarzylem ze halogenow nie ma a jaka to wersja to czort wie bo nie ma oznaczenia na tylnej klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
hehehehe tez to zaowarzylem ze halogenow nie ma a jaka to wersja to czort wie bo nie ma oznaczenia na tylnej klapie

Jakaby nie była ( prawdopodobnie SLX ) to zestawienie drewno, alu, chrom ale bez halogenów jest conajmniej dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Panowie a może najzwyklej w świecie ktoś te halogeny podprowadził ;) wiecie jak to jest teraz w Polsce - Co nie jest wkopane w ziemie to zapier.... :D

Ale w takim przypadku w zderzaku zionęłyby dziury ( bo zaślepki dostać to nie takie proste ), a jeśli mnie moje oczęta nie mylą to zaślepki są w komplecie.

Ale oczywiście mogę się czepiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Nissanie ale kiedyś koledze dźwigneli halogeny z Leona to podjechaliśmy do salonu i od ręki dostał zaślepki a cena nie była wygurowana.

Możliwe że to ja zbyt optymistycznie podchodze do sprawy i może być tak jak mówicie ;)

P.S. napewno nie znam sprzedającego więc bez aluzji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Nie wiem jak jest w Nissanie ale kiedyś koledze dźwigneli halogeny z Leona to podjechaliśmy do salonu i od ręki dostał zaślepki a cena nie była wygurowana.

Możliwe że to ja zbyt optymistycznie podchodze do sprawy i może być tak jak mówicie ;)

P.S. napewno nie znam sprzedającego więc bez aluzji :P

Pozwalając sobie na małe OT powiem, że znajomy nabył zaślepki do halogenów do nowej Ibizy w ASO po 15 zeta za sztukę. Jak ja kiedyś dowiadywałem się o takowe do Almery N15 to usłyszałem 70 zł za sztukę. Kupiłbyś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalając sobie na małe OT powiem, że znajomy nabył zaślepki do halogenów do nowej Ibizy w ASO po 15 zeta za sztukę. Jak ja kiedyś dowiadywałem się o takowe do Almery N15 to usłyszałem 70 zł za sztukę. Kupiłbyś?

Odpowiadając na małe OT Strangera powiem tak, że jeżeli chodziłoby to o moje auto i to mi ukradliby halogeny to napewno szukałbym halogenów,a nie zaślepek bo ja esteta jestem ;) skoro tam były halogeny to muszą tam wrócić. Ale w porównianiu cen ASO Nissan do ASO Seat to faktycznie albo zaślepki w Nissanie są z tak porządnego tworzywa-stąd ta cena, albo poprostu jeszcze w Chinach nie robią zamienników jak do Seata :P

Z resztą nie ma co porównywać Nissana do Seata - dwa światy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziesz kupował jakiekolwiek auto to sprwdz pod kierownicą czy są poduszki wogole!!Czasem jest tylko kompozytowa nakładka imitująca airbag!jeśli wiesz jak wyglądają to sprawdz tez pod maską czujniki zderzenia.Co do stanu licznika to nigdy w to nie wierz!policz sonie ile to wychodzi kilometrów miesięcznie! 500 km w miesiąc.......jakoś tak dziwnie mało prawda?co innego matiz starszej pani z pod częstochowy ale nie takie autko:P

 

Ja kupiłem p10 z przebiegiem na liczniku 173 tyś km,cyferki składają sie nie równo ale wiedziałem o tym odrazu jak wsiadłem do auta.Wyposazenie...niby slx ale ....znawcy mówli ze to jaki mix:)Podejzewam, iż ma on ok 300 tyś.Ale przy aucie powyzej 8 lat eksploatacji rocznik i przebieg nie jest wazne tylko sposób w jaki był eksploatowany.Ja trafiłem stan techniczny dośc dobry ale lakier był odnawiany i zaczyna wyłazic to teraz po zimie co nie powinno!ale cos za cos.

 

Nie wiez w zadne słowo handlaza!Mi facet wcisnął 205 po dachowaniu z przebiegiem 270 tys!!!na liczniku było tylko 98000.Dzwi miałem czerwone od srodka a wzmocnienie czołowe po zdzieraniu lakieru okazało sie ze było spawane na samym środku.Dodam tylko ze autko jeździ do tej pory i ma sie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...