Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakiej firmy "Parktronic" założyć do Navary


Gość Max77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich doświadczonych wyjadaczy jak i tych mniej jak ja "navarowiczów".

Jestem własnie w trakcie odbioru nowej navary z maksymalnym wypasem i brakuje mi tylko kamery cofania i czujnikow ,rożnie sie o tym pisze i mówi moze ktos ma w tym doswiadczenie i podpowie jakie załozyc do metalowego zderzaka aby dzialały poprawnie i jaka założyc kamere cofania i czy to prawda ze mozna ja podpiąc pod fabryczny LCD nawigacji?

bede wdzieczny za kazde mądre i sensowne podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo tego, że przyzwyczaiłem się już do gabarytów tego auta i manewrowania nim (doskonałe lusterka) + ultradźwiękowe czujniki parkowania (super są czujniki wykorzystujące fale radarowe, ale to w nowych Mercach) - założyłem kamerkę cofania Clarion. Podłączona do jednostki centralnej 2-din Clarion. Wkładam wsteczny i automatycznie przełącza się na widok z tyłu. Można też klawiszem włączyć widok stały nawet podczas jazdy do przodu. Dodatkowo na obraz nakładają się linie pomocnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej produkcji są te czujniki - z takimi odebrałem auto z salonu. Na ogół działają dobrze, ale jak się przybrudzą to głupieją. Wtedy przydaje się kamerka cofania :) Foto na wrzuta.pl, hasło navara w wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej produkcji są te czujniki - z takimi odebrałem auto z salonu. Na ogół działają dobrze, ale jak się przybrudzą to głupieją. Wtedy przydaje się kamerka cofania :) Foto na wrzuta.pl, hasło navara w wyszukiwarce.

 

rafael niezle rozwiazanie na czujnik niezapiecia pasow :D

Ja mialem do wyboru ten sam co rafael lub tanszy ale nie

oryginalny nissanowski ktory pokazuje odleglosc do przeszkody.

Jest w miare dokladny, pokazuje odleglosci od ok 2m do 30 cm pozniej

wyje jak glupi. Jego wadą jest montaz czujnikow od dolu zderzaka,

a nie w zderzaku, mam nadzieje ze nigdzie ich nie wyrwe jak bede pod gore podjezdzal. :okulary:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zrobisz mały offroadzik to się z nimi niestety pożegnasz...

 

Az tak bardzo to one nie odstaja od zderzaka i musialbym polozyc zderzak na ziemi. :D

 

Nie no, nie sadze ze bedzie az tak zle, poza tym nizej jest jeszcze hak, ale bede uwazac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcecie zakładać, to proponuję , żeby założyć wyłacznik , którym można by to ustrojstwo wyłaczyć w terenie.

 

Od tych pisków można zgłupieć w czasie jazdy (szczególnie jak bedą załozone z przodu) a i po zjechaniu na asfalt, będą tak uwalone błotem , że raczej kiepsko będą działać. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Dzisiaj montowałem Bixenonki do fabrycznych reflektorków (super efekt) i Pan stwierdził, że spoko można podłączyć kamerkę cofania do navi fabrycznej. ( Tak jest w Pathfinderze). Jestem wstępnie umówiony. Napiszę co i jak post factum. Czujniki mam ale to d*pa. A pan chyba kumaty bo pokazywał mi jak podłączył do fabrycznej navi Garmina. I coś na nim widać! Jakieś ulice, rzeki! Nie tak jak u mnie - biel doskonałą.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan stwierdził, że spoko można podłączyć kamerkę cofania do navi fabrycznej. ( Tak jest w Pathfinderze). Jestem wstępnie umówiony. Napiszę co i jak post factum. Czujniki mam ale to d*pa. A pan chyba kumaty bo pokazywał mi jak podłączył do fabrycznej navi Garmina

 

Witam,

czy mozesz podac namiary do Pana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mowilem wczesniej iż jest taka mozliwosc ale nikt nie dawał wiary,

mógłbyś rzeczywiscie podac namiary na tego Pana.

 

oczywiscie ze taka mozliwosc istnieje. zalozylem osobny watek poswiecony specjalnemu modulowi ktory to umozliwia, nie wiem jednak czy ktos juz ten modul ma.

Bez uzycia tego interface'u nie wydaje mi sie to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Marcin_sk

Witam.

 

Chcialbym pociagnac temat dalej.

Czy ktos juz przerobil temat mantazu kamery cofania i podpiecie jej pod zestaw IT w Navarze?

 

Jezeli tak, to prosilbym o jakies szczegoly i ewentualne uwagi (jaki sprzet, jak podlaczyc, jak dziala). Moze jakis schemat, co gdzie wpiac.

Chcialbym rozpoczac etap kompletowania potrzebnego sprzetu, ale nie wiem od czego zaczac.

Za wszelkie uwagi i spostrzezenia bede wdzieczny ;)

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączoną kamerę cofania w Navarze + DVD .

Potrzebna będzie kamera NTSC kabelki podłacza się pod ekranem.

I tu jest podobno najwieksza sztuka wlutować i nie skopać płytki , ja tego akurat nie robiłem.

Kamera rewelacja , wreszcie mogę cofnąć pod przyczepę i zapiąć się za pierwszym podjazdem.

Chciałem załączyć zdjęcie ale wyskoczył komunikat.

"Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja po zimie wokół czujników cofania w niegdyś ładnym zderzaku niklowanym. Czujniki montowali "fachowcy" delera w nowym aucie co zamówiłem w opcji przed odbiorem. Wychodzi na to, że wywiercili dziury na żywca i nie dali żadnej ochrony antykorozyjnej. Zbliża się przegląd 30 tys km i niech tylko spróbują powiedzieć, że "ten typ tak ma". Poza tym działają dobrze. Nie mam się do czego przyczepić. Są bardzo pomocne + kamerka cofania i wciskam się w miejscówki dla Tico, Seicento :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam czujniki na panelu pod zderzakiem, najpierw bylem zadowolony :D ale oberwalem jeden jak wjezdzalem na wal przeciw powodziowy po tym zalowalem ze je kupilem :< dotego zaslaniaja ucho do holowania dla mnie to mankament poniewaz jaszcze nie mam haku holowniczego poza tym w miescie spisuja sie bez zarzutow niewiem cz bym polecil ten typ czujnikow,ale jak bym mial mozliwosc to bym je oddal zpowrotem. A jeszcze musze podjechac tam i zapytac jak mam podczepic line holownicza. Ciekawe co powiedza?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...