Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sekwencja - spalanie i osiągi jak na benzynie ?


Hoover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam świeżo zainstalowaną instalkę sekwencyjną (BRC sequent 24) w P11 2.0

 

Auto mi pali średnio 10 litrów gazu (50% trasa 50% miasto), zauważyłem przy tym, że na gazie chodzi jednak odczuwalnie słabiej (chociaż tragedii nie ma) .

A spotkałem się z opiniami że sekwencja daje identyczne spalanie i osiągi jak na beznynie.

 

Mam w związku z tym dwa pytanka.

Czy przy prawidłowo wyregulowanej instalacji:

1. auto powinno mieć osiągi takie jak na benzynie ?

2. spalanie gazu powinno być identyczne jak na benzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
1. auto powinno mieć osiągi takie jak na benzynie ?
nie powinno byc straty mocy ale jak to czesto bywa jest...
2. spalanie gazu powinno być identyczne jak na benzynie ?
nie moze wyniesc w przypadku sekwencji ~10% wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odpowiedniej regulacji można nawet wyciągnąć pare kucy gratis :D ale do tego trzeba sprzętu najlepiej rolek i sondy szeroko pasmowej oraz sporo wolnego czasu :/ a wszystkich tych rzeczy porostu brakuje kolesiom montującym gaz :/ wszyscy sie spieszą :/

 

spalanie zawsze liczy sie około 15% wyższe od benzynki ponieważ gaz jest mniej kaloryczny

i niestety może sie to zmieniać w zależności od jakości zatankowanego gazu :/ ponieważ w Polsce nikt nie wpadł na pomysł kontroli jakości sprzedawanego gazu (skandal) :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczen wyszlo mi, ze gazu pali mi o okolo 1-1,5 l wiecej niz benzyny poza miastem (choc czy mozna nasze polskie drogi uznac ze leza tylko poza...) a w miescie to roznie ale tak od 2-3,5l wiecej. Oczywiscie wszystko zalezy od stylu jazdy (choc u mnie w miescie to wyglada tak, ze ile zdaze gazet przeczytac stojac w korkach ;) ) nie wspominajac o swiecach, kablach, filrach itp sprawach... Co do rolek to bylem pare razy ale i tak umowilem sie na ustawianie kompa podczas jazdy. Wtedy wyjdzie czy rolki sie dobrze sprawily...

Co do jakosci gazu - jestem za tym aby byly jego kontrole tak samo jak benzyny. Moze dlatego tankuje tylko na Shellu (nie robie zadnej reklamy).

 

Pozdr.

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość lukas200sx

jezli pali średnio 10 l, to jest to normalne spalnie LPG średnie dla silnka 2.0.

 

może być troszeczkę słabszy mimo sekwencji ( opryi parowanie w kolektorze dolotowym ) ale przy dobrym zestrojeniu powinny być nieodczuwalne przy normalnej jeździe.

 

No chyba że pałujesz ostro to możesz odczuć ze na benzynie idze lepeij, ale wtedy to juz rozmija się z oszczędzaniem, a jak wiem gaz jest po to aby jeździć oszczędnie. Ale pałowac tak porządnieraz w tygodniu nie zaszkodzi :diabel:

 

 

co do jakosci gazu, to jest tragedia!! ja ostanio ogladalem filtry zasiarczone!!! gaz gazowi nie jest równy!!! ja na jednym tankowniu na jednej statcji robie tyle, na innej mniej, na trzeciej jeszcze inaczej, jest różnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe różnica nie jest bardzo odczuwalna, gorzej przy wyprzedzaniu.

 

U mnie na benzynie jest ok, czyli: gaz do podłogi przy 3500 obr. - auto rwie do przodu.

A na gazie - tak jakby samo nie wiedziało co zrobić- idzie do przodu, trochę się przytnie na moment, potem jedzie dalej, ale bez szaleństw.

Na codzień co prawda nie szaleję, ale kiedyś Pimerę przetestowałem przy szybszej jeździe i mam wrażenie, że zanim na gazie rozpędzi się do 150 km/h, to na benzynie jest w stanie dojść w tym samym czasie do 190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było prze regulować instalacje gazową na trasie a najlepiej to zrobić na hamowni.

ja zawsze siadam z klientem i robimy parę rundek modyfikując mapę tak by różnica między Lpg a benzynką była jak najmniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odpowiedniej regulacji można nawet wyciągnąć pare kucy gratis :D ale do tego trzeba sprzętu najlepiej rolek i sondy szeroko pasmowej oraz sporo wolnego czasu :/ a wszystkich tych rzeczy porostu brakuje kolesiom montującym gaz :/ wszyscy sie spieszą :/

 

Święte słowa!

 

Ja jezdzilem z moja maxima 3 razy na poprawki strojenia i teraz jestem zadowolony, nie widze roznicy lpg vs pb (w spalaniu tez). Koles siadal obok mnie i jezdzilem trasa a on zmienial az mi sie spodobalo i nie bylo roznicy miedzy PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na hamowni bylem dwa razy i za drugim razem ustawianie kompa od gazu polegalo na tym, ze hamownia ustalala predkosc (u mnie to bylo chyba 60, 80, 90 i dalej sie nie dalo bo sie olej za szybko grzal pomimo solidnego nadmuchu) i wtedy bylo przelanczanie pb - lpg - pb - lpg itd do ustalenia jak najoptymalniejszych parametrow. Oczywiscie obrocz podpietego kompa do lpg rowniez byl podpiety komp do pb. Zreszta widac w podpisie co udalo sie osiagnac. Teraz czekam na wymiane filtrow, swieczek itp pier**l i bede jechal ustawiac go w trase.

 

pozdr.

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt o ile pamietam cos kolo 300 zl.

Jak sie sprawuje: jak dla mnie wysmienicie. Zaraz po zalozeniu i ustawieniu wyprzedzenia na 9 st o malo sie nie rozwalilem na skrzyzowaniu ;) bo dostal dobrego kopa na niskich obrotach. Zaleta wariatora jest to, ze mozesz sobie ustawic kat wyprzedzenia zaplonu tylko dla gazu (wlancza sie on sam jak jestes na gazie i naciskasz pedal gazu). Katy: 6, 9, 12 i 15

 

Pozdrawiam

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie do kazdego modelu silnika mozna to zastosowac - tzn nie wszedzie przyniesie to poprawe. Musze znac model silnika i sie zapytam. Ale odpowiedz bedzei po dlugim weekendzie dopiero.

 

pozdr.

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odpowiedniej regulacji można nawet wyciągnąć pare kucy gratis :D ale do tego trzeba sprzętu najlepiej rolek i sondy szeroko pasmowej oraz sporo wolnego czasu :/ a wszystkich tych rzeczy porostu brakuje kolesiom montującym gaz :/ wszyscy sie spieszą :/

 

spalanie zawsze liczy sie około 15% wyższe od benzynki ponieważ gaz jest mniej kaloryczny

i niestety może sie to zmieniać w zależności od jakości zatankowanego gazu :/ ponieważ w Polsce nikt nie wpadł na pomysł kontroli jakości sprzedawanego gazu (skandal) :<

 

powiem tak,z tą dynamiką na sekwencji i regulacjami bywa bardzo róznie[u mnie mimo wystrojenia na SMT6!!!!!!,różnica wynosi ok 7kmi aż 10nm,w całym zakresie]na benzynie autko zrywa sięlepiej,fachowcy od sekwencji mogą dobrze wyregulować ale tylko jak mają hamownię i SONDĘ AFR-takie jest moje zdanie.i doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że regulacja na hamowni czyni cuda ;-)

Niestety w Łodzi taka przyjemność to 300 zeta :-(

 

U mnie na KME zużycie gazu również 10 (50/50 miasto/trasa) spadki osiągów niezauważalne (trochę gorzej z dołu, ale góra już ok).

Zafundowałem sobie przyspieszenie zapłonu (ale przez zmianę mapy w kompie, nie aparatem) oraz byłem u gościa co mi zgrał mapę wtrysku obserwując paranetry silnika wg kompa Nissana a nie KME. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem wam że LPG nigdy nie dogoni benzyny jeśli chodzi o osiągi silnika.

 

Już się parę razy bawiłem w bardzo szczególowe strojenie sekwencji na hamowni, przy seryjnym SR20DE można osiagnąć okolice 131KM i 173Nm - czyli 1KM ponad serię i o 3Nm Up - to są wartości najwyższe jakie udało mi się uzyskać dla seryjnej P10... Ale jak się wprowadzi drobne poprawki dla pracy na benzynie to ten sam seryjny wóz uzyska 134KM i 184Nm - różnica bardzo odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt powrotu do stanu fabrycznego na LPG to sukces.

Szkoda, że w Łodzi to takie drogie, bo dane Coobcia wyglądają przekonywująco.

 

Wg mnie LPG moze dogonic osiągami benzynkę,tyle żekosztuje to tyle szmalu że na ogół nie warto ;-) (np. wtrysk gazu w fazie ciekłej, planowanie głowicy, obniżenie temp.na termostacie, przeróbka dolotu itp. czasami kosztowne zabawy), bo oczywiście za tą kasę na benzynie moznaby więcej :-D

 

I tu się koło zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy te dane ktore mam w opisie sa wg was dobre, czy bic sie dalej (ale bez zabaw typu planowanie glowicy otp...)

 

Pozdrawiam

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dane sa ok. niedawno zalozylem BRC narazie robie test spalania dzisiaj wyszlo mi 80km jazda 130km/h i 80km jazda od 150-180km/h i spalil mi 10.5/100 4 osoby na pokladzie troche gratow i troche wyprzedzania z butem w podlodze.

Dobre to spalanie?????? Na trasie przy takiej jezdzie komp pokazywal 9l/100 PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy te dane ktore mam w opisie sa wg was dobre, czy bic sie dalej (ale bez zabaw typu planowanie glowicy otp...)

 

Pozdrawiam

PL

 

Dane sa super w porownaniu do PB, osobiscie wolalbym kase wlozyc w lepsze audio czy cos czym sie bardziej ucieszysz niz z tych paru koni wiecej jakie mozesz jeszcze wyciagnac.

 

[ Dodano: Sob 12 Maj, 2007 21:36 ]

jak dla mnie dane sa ok. niedawno zalozylem BRC narazie robie test spalania dzisiaj wyszlo mi 80km jazda 130km/h i 80km jazda od 150-180km/h i spalil mi 10.5/100 4 osoby na pokladzie troche gratow i troche wyprzedzania z butem w podlodze.

Dobre to spalanie?????? Na trasie przy takiej jezdzie komp pokazywal 9l/100 PB

 

Bardzo ladnie Ci wyszlo, ale da rade jeszcze zejsc nizej. Mi sie udalo jadac na swieta do domu w 4 osoby zaladowanym autem na trasie 400km srednio spalic 9 litrow LPG, ale byl duzy ruch i dopiero co zalozylem CB wiec skupialem sie na nim a nie na wyprzedzaniu :) ... ( silnik 3.0)

 

A tak nawiasem mowiac, auto ma jezdzic a nie malo palic :) litr w ta czy tamta przy cenie lpg 1.87zl co to za roznica? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze!

 

Kupilem N15 i wszystko jest ok :)

robie 25 tys rocznie i zastanawiam się czy zakladać gaz! mialem mikser w n14 i bylo w miarę ok! poradzcie czy jak mam dosyć ciężką nogę (nie chodzi tu o szybkość tylko obroty utrzymywanie wysokich obrotów) nie jeżdze więcej jak 150. ale dynamicznie.. czy wtedy gaz się oplaci?

 

koszt instalki 2400 zl!

Gazować czy nie... rozwiejcie moje wątpliwości!!!!!

 

dzieki za odp!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
koszt instalki 2400 zl!

Gazować czy nie... rozwiejcie moje wątpliwości!!!!!

duzo robisz a paliwo drozeje nawet jak bedziesz mocno garowal aluto to i tak jezdziesz za ponad polowe taniej... nawet jak ci wezmie 4L wiecej... to i tak bedzie taniej O_o ja z ojcem robimy ~20 tys rocznie srednio obecnie mamy 120tys a kupilismy nyske jak miala 98 tys a rok stuknie w czerwcu:> pierwsze co bylo to gaaaaaaaaaaaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to za sekwencję! ale potanowilem zrobic inaczej :)

samochód mam tydzień.. nawet jeszcze nie wiem ile pali PB..

na razie wstrzymuje się z gazem.. jeśli bedzie mi się mieścil w 7,5 l to zrobię tak...

kaskę (2400) wrzucę na jakiś fundusz inwestycyjny :) niech sobie kasa pracuje.. jak

się zarobi przez rok z 700 zl (a jak dobrze pójdzie to nawet więcej!!! gospodarka bedzie sie rozwijać- wierzę w to!).. to różnica jest 1700.. eksploatacja przy moim jeżdzeniu wyjdzie o jakieś 150- 190 zl na miesiąc drożej niz na lpg. ale almerka chodzi na benzynce i nie ma myslenia!

 

To też jest pomysl! myslę ze orginalny, ale niezly!

 

jak się okaze ze dużo spala benzynki, gaz zawsze zdąrze zalożyc :)

 

POZDRAWIAM I DZIEKI ZA PORADY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...