Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana zawieszenia


Gość jankowski1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jankowski1987

a może są jakieś zwykłe amortyzatory w takich rozmiarach jak gwintowane. Chodzi dla mnie oto żeby były te wąskie sprężyny (szersze troche od amoprtyzatora, takie jak gwintowane tylko bez gwintu) a nie te co są orginalne. Bo chcem założyć większe koła ale się nie miejszczo bo blokuje te zaczepienie spęzyny w amortyzatorach.Coś takiego, ale spręzyny mogo być jeszcze bliżej założone przy amortyzatorze, i o czywiście musi być ten uchwyt do mocowania w wachaczu jak jest to w orginalnych amortyzatorach setki

http://www.allegro.pl/item181385342_amorty...gwarancja_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987

nie wim o jako ci rurznice chodzi. Tylko żeby pasowało mocowanie amortyzatora do wachacz. A to na spręzyne właśnie o to chodzi żeby było mniejsze i wtedy dokupuje sprężyne i moge wstawić większe koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wim o jako ci rurznice chodzi. Tylko żeby pasowało mocowanie amortyzatora do wachacz. A to na spręzyne właśnie o to chodzi żeby było mniejsze i wtedy dokupuje sprężyne i moge wstawić większe koła

 

Nie dopasujesz ich bez przeróbki!

1. Rozstaw dziur na śruby jest inny

2. Innego kształtu oraz grubości jest dolne mocowanie do piasty będziesz miał rozbierzność tylnich kół

3. Przy nissanowskich jest jeszcze mocowanie stabilizatora oraz mocowanie do przewodu od płynu chamulcowego

4. Napewno inna długośc całego amortyzatora Reno jest wyższe

5. Amory w Reno sa dużo bardziej miękkie jak w 100NX

 

Ostatnio zmieniałem przy ojca Reno i wiem że napewno nie będą pasowały!

 

Lepiej posłuchaj kolegi wyżej i kup fele z odpowiednim ET :)

A jak nie chcesz słuchac to kup wywal sianko i przekonaj się sam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankowski1987

po pierwsze nie trzymanie wachacza tylko piasty

pozatym gdyby wszystko pasowalo skad wiesz czy ustawienia kata mocowania do wachacza sa te same pozatym mocowanie u gory i sprezyny musialbys wziasc z renault

pozatym jak to dopasujesz do mocowania w kielichu w nissanie

pozatym zakupienie tych amorow i reszty czesci i dorobienie bedzie kosztowalo pewnie 2x tyle co same felgi

a jeszcze jedno patrzenie na oko ze sa podobne to ......

 

zaloz felgi z odpowienim ET i nie kombinuj

 

ET uzyj opcji szukaj, jest temat gdzie pisze o ET itd

 

a jakie te felgi chcesz zalozyc i jakie opony??

 

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2007 11:00 ]

co to jest te ET bo umnie wchodzi większe koło bo górno częścio opony bym czepiał o mocowanie sprężyny na stabilatoże

 

jakie mcoowanie sprezyny na stabilizatorze co to wogole jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987
jakie mcoowanie sprezyny na stabilizatorze co to wogole jest??
źle napisałem. Chodziło mi mocowanie sprężyn w amortyzatorze (to te mocowanie na czym opiera się spręzyna u dołu).

A felgi planuje wstawić jakieś 17" i opony niskoprofilowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaka szerokosc felgi to wyraza sie w calach?? czyli np 7J i to jest max co Ci wejdze bez poszerzania nadkoli, choc moge sie mylic ale to wchodzi w n14 co niektorzy 7,5 klada widzialem w n15 ale wystajaca felga.. ochyda

 

pozniej jakie zakladasz gumy na to?

przy feldze 17 cali to profil bedzie masakrycznie niski, to bedziesz musial jezdzic chyba w niedziele do kosciola tylko albo 30km/h

nie mowiac o tym jak szybko zniszcza sie same felgi na dziurach oraz na kraweznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może felgi o rozmiarze 18 cali będą pasować. He He a z przodu pług od "stara".

Ciekawe jak się wylatuje z drogi po takich przeróbkach.

Życzę sukcesów w kombinowaniu. .

 

 

Ja mam założone 15cali ET 42mm 7J opona 195/50 i co ?........i do amortyzatora od opony jest 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widzialem w bmw takie fele chyba 17 cali profil niskibardzo, felga wystwala ze srodka, opona naciagnieta na felge ze 2cm byl bieznik od rantu felgi ... heh

i co ujrzalem popekna poprostowana felge na rancie, wygladalo jak........

 

pamietaj ze felga z opona nie moze wsytawac z nadkoli inaczej Ci dowod zabiora i trzeba poszerzac nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987

szerokość by było trzeba dobierać. Bo chodzi dlamnie o to żyby zamontować 17" felgi i opony np. 175/50/14 albo coś w tym stylu. A żeby takie wstawić to trzeba zmienić amortyzatory. Bym dał dystanse ale wtedy opona by wystawała poza samochód i by było trzeba robić poszeżenia do samochodu. A tak na takich wąskich amortyzatoraqch bez niczego bym wstawił takie felgi. A te mocowania stabilizatorów i przewodu od hamulca by się przyspawało do czegoś. Aby tylko pasowało te mocowanie w piaści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam lukas3035 jak szales to szalec zdjac nadkola calkiem i 19 zarzucic :D :D

 

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2007 12:10 ]

175 szerokosc czyli felga jakies 5,5J byla by OK i do tego felgi 17 cali hehehehee, ale to musialoby wygladac jak przednie kolo od starego ursusa :D

 

pozatym felga 17 cali zaczyna sie od szerokosci 7J czyli 7 cali jak na to zalozysz 175 to bedzie wygladac jak nadmuchany do granic pekniecia balon :D

 

pozatym nie widzialem opony 17cali i szerokiej na 175mm ....

 

co do dorabiania zawieszenia to jak niechcesz sie zabic to nie ruszaj lepiej nic

 

przeciez amortyzatory sprezyny materialy katy pod jakimi sa mocowane, grubosci scianek materialy, sa dobrane do odpowiedniego samochodu

przeciazenia i sily dzialajace sa inne

 

nie obraz sie ale Twoj pomysl nie jest bez sensu tylko idiotyczny

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
wstawie alusy 16" niskoprofilowe

 

Jak nie masz obniżonego zawiasu t.o oponę proponuję 205/45/16. Przy obniżonym na dziurach tył będzie Ci obicierał.

 

albo zostawie 15" z oponami 185/65/15(odpowiednio dobiore alusy) dzięki za pomoc

 

Po co taki balon?

Jak chcesz 15" to wrzuć takie z oponkami 195/50/15 i ET38 i będzie elegancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankowski1987 no w koncu zrozumiales, z ET widze ze koledzy juz napisali jakie wchodza

 

Po co taki balon?

Jak chcesz 15" to wrzuć takie z oponkami 195/50/15 i ET38 i będzie elegancja.

 

johny_fellow myslisz o szerokosci felgi 7J??

 

ja tez bym takie proponowal jazda nie bedzie uciazliwa na dziurach a 185 bylyby za waskie bo 205 wg mnie to za szerokie do motoru 1.6

 

szerokosc felgi wstaw max 7J a najlepiej 6,5J, a nawet 6J bedzie dobre, 7,5J tez sie wcisnie ale moga niezbyt pasowac wg mnie, 8J juz napewno nie wejdzie ale po co takie szerokie bedzie jak balon trzeba by dac opone 215

 

osobiscie jezdze na kolach 195/60 R14 na stalowkach i auto w porwanu do 175 a nawet 185 trzyma sie drogi zdecydowanie lepiej, gdyby troche uwardzic troche obnizyc i dac 15' zeby zmniejszyc profil bylo by zajebis.....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi dlamnie o to żyby zamontować 17" felgi i opony np. 175/50/14

Ciekawe jak kolega chce naciągnąć opny 14" na felgi 17". Osobiście widziałem 2 razy NX'a na felgach 17" i szczerze powiem,że wyglądał przepięknie. O ile sie nie myle to Chrosta kiedyś miał też 17", ale u niego też sie przód nie mieścił. Trzeba by było zastosować dystanse i troche rozklepać nadkola. Jeśli kolega jankowski jest zdolny manualnie to da rade. A co do zmiany amorków i próby założenia całych Mcpersonów z innego auta to nigdy nie słyszałem podobnego pomysły. Zakładając,że dół uda się znależć z takim samym mocowaniem to weźmy pod uwage,że górne mocowanie będzie miało inny kształt i inne mocowanie do kolumny w aucie. Dalej patrząc to myśle,że nie znajdzie takich sprężyn i amorków żeby ich wysokość i charakterystyka tłumienia była taka jak jest orginalnie w setce. Do tego dochodzi jeszcze temat geometrii całego zawieszenie czy da się wogóle ustawić. Lepiej kupić gwinta jakiejś taniej firmy np. niemiecki Super Sport i po problemie. Z resztą patrzeć po innych postach naszego kolegi to myśle,że temat umrze jak cała reszta jego pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987

ten temat nie umże w wakacje będe tuningował swoją setke i wstawie felgi 16" i te opony co doradziliście 205/45/16 ( i tak musze zmienić alusy bo swoich mam tylko 3 sztuki, jedna była połamana. i teraz musze jęździć na 2 stalówkach i dwóch alusach) i oprucz tego będe zmieniał jeszcze przedni zdeżak, przerobie tylni i wstawie podwujny tłumik (tak żeby jedna rura była z prawej strony a druga z lewej strony). I może jeszcze dodam lotke na tylnio klape. I oczywiście jakieś progi.Dziękuje wszystkim za pomoc i odradzenie wstawiania amorów z innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

jankowski1987 to o czym piszesz bardzo ładnie się zapowiada ale zobaczymy ile z tych pomysłów zrealizujesz.

Realia są takie, że jak nie masz kasy to nie zrobisz nic.

 

Choćby ten pomysł:

wstawie podwujny tłumik (tak żeby jedna rura była z prawej strony a druga z lewej strony)

 

Nie pamiętam dokładnie ale chyba z lewej strony nie będzie za dużo miejsca żeby wcisnąć tam tłumik poza tym żeby z prawej pociągnąć rurę na lewą stronę trzeba będzie zrobić trójnik tuż przed końcowym tłumikiem, dorobić mocowania i wiele innych pierdół.

 

Czas pokaże. Poczekamy, zobaczymy ale niestety mam czarną wizję i tak jak pisał już Mrozu

Z resztą patrzeć po innych postach naszego kolegi to myśle,że temat umrze jak cała reszta jego pomysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987
Bo chodzi dlamnie o to żyby zamontować 17" felgi i opony np. 175/50/14

Ciekawe jak kolega chce naciągnąć opny 14" na felgi 17".

 

brak slow ;)

 

pozdro

 

pomyliłem się zamiast wcisnąc 7 to wcisnełem 4 . A chodziło dlamnie o opony 175/50/17. Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...