Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

proszę o pomoc w zakupie micra 96r.


Gość pierniczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pierniczek

Hellou :)

Mam okazję kupić micrę rocznik 99r. 1000cm3, ok 100.000 na liczniku,

z wyposażeniem:alarm, CZ, el. wtrysk, im, pilot elektr., regulacja kierownicy i reflektorow, trzecie światło stop.

Nie wiem czy kupować czy szukać innego wyposażenia czy młodszego egzempl.,czy możecie doradzić kobitce?:)) nie znam się na tym komplitly.Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou :)

Mam okazję kupić micrę rocznik 99r. 1000cm3, ok 100.000 na liczniku,

z wyposażeniem:alarm, CZ, el. wtrysk, im, pilot elektr., regulacja kierownicy i reflektorow, trzecie światło stop.

Nie wiem czy kupować czy szukać innego wyposażenia czy młodszego egzempl.,czy możecie doradzić kobitce?:)) nie znam się na tym komplitly.Pozdrawiam!!

 

Nie podalas tylko za jaka cene :)

Jak dla kobitki to polecam :P bo dla chlopa to lepiej 1.3 poszukac :)

no i przydaloby sie wspomaganie bo nie wiem czy ma i elektryczne szybki bo ich otwierania na korbke kobitkom czesto ciezko to idzie ...

 

pozdrowionka :) :diabel:

 

ps. no i jest niescislosc co do rocznika bo w temaci ejest 96r a w opisie 99r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pierniczek

ups,rzeczywiscie :)rocznik to 96

cena 7,5 tys,auto ma opłacone oc na rok +facet dodaje komplet opon zimowych. Tak chyba normalnie z tą ceną, sama nie wiem

Niestety nie ma ani wspomagania ani elektrycznych szybek :( też bym chciała...

zanim zabiorę do mechanika to chciałabym się zorientować czy warto..

jeśli nie ten egzemplarz to bede czekać na inny bo autko b.mi się podoba.

dziękuję za odpowiedz :) i proszę o więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: z bajerów (dodatkowego wyposażenia) masz CZ, alarm i pilota. Reszta to standard w tym modelu. Dla mnie (i przede wszystkim mojej żony) byłoby to za mało. Jeśli masz zamiar jeździć po mieście (i parkować), to wspomaganie jednak się przydaje. (oczywiście można dołożyć wspomaganie, ale jest to nieopłacalne, tak samo jak zakładanie klimy... = taniej wychodzi kupić ten sam model z tym wyposażeniem). Elektryczne szybki itp. bajery można dołożyć po kupnie i nie wychodzi to tak źle (cenowo). Ale w sumie to najważniejszy jest przecież kolor, jak Ci się podoba to jazda do mechanika (a najlepiej do dwóch o ile pierwszy nie powie że nie warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem miesiąc temu 6400 za Micrę z takim samym wyposażeniem i rocznikiem. Koniecznie poszukaj auta ze wspomaganiem bo lekko to się niestety nie kręci w tym autku (nawet mimo wąskich oponek 155) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kręce w miejscu a nie mam wspomagania. Moja Micra jest warta 7000 ale to jest wersja lx Hollywood z przełomy 97/98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pierniczek

dzięki bardzo za pomoc :-)

kolor autka jest taki jaki chciałam ale nie wiem czy to wystarczy. Mi również wydawało się że to wspomaganie byłoby pożądane. Chociaz na kursie przygot.do zdania egzaminu na prawko jezdziłam bez wspomagania, moj instruktor twierdzi że jest mi niepotrzebne przy małym aucie. Jestem początkującym kierowcą i dlatego mam taki kłopot w ocenie :|

Będę rozglądać się zatem za modelem ze wspomaganiem, ale widzę że w moim woj. (pomorskim) niewiele jest ofert :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pierniczek

to poproszę o ofertę na mejla :) może nawet fotki jeśli masz.

zuzax25@a51.pl

 

a z tym przebiegem to ponoc cięzko sprawdzic - nie żebym kogoś oskarżała :D

 

[ Dodano: Pon 23 Kwi, 2007 22:43 ]

ok, widzę linka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kręce w miejscu a nie mam wspomagania. Moja Micra jest warta 7000 ale to jest wersja lx Hollywood z przełomy 97/98

 

Ja nie napisałem, że się nie da kręcić w miejscu, tylko, że jest cięzko. Jak kupowaliśmy Mikrusa moja kobieta wsiadła, pokręciła kołami w prawo i lewo i stwierdziła, że jest OK. Teraz po miesiącu jeżdżenia mówi, że więcej auta bez wspomagania nie kupi. Ja jeżdże Corsą C z elektrycznym wspomaganiem więc jak wsiadam do Micry to naprawdę kara jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
a z tym przebiegem to ponoc cięzko sprawdzic - nie żebym kogoś oskarżała

 

Moja Micra w momencie kiedy wpadła w Moje ręce miała 8000km przebiegu i 1,5 roku.

Całą resztę pzejeździłem ja i znam ten samochodzik lepiej niż własną kieszeń.

 

Stan techniczny jest wręcz idealny bo ja nie znoszę gdy mi coś w aucie puka, stuka etc. z resztą pobliski serwis NISSAN'a może to potwierdzić bo z Micrą tylko tam jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pierniczek

pikne to Twoje autko johnny tylko nie wiem czy mój portfel jest przygotowany :/

myślałam o czymś tanszym póki co.

Dzwoniłam dziś do serwisów z pytaniem o założenie wspomagania bo ten pomysł rzucony przez Was b. mnie zainteresował. Sprawa jest dziwna, w jednym mówią koszt robocizny -250pln, materiały dostarcza klient (prawdopodobnie materialy wyjdą ok 1tys), w ASO powiedzieli, że to raczej mało prawdopodobne założenie wspomagania a w ogóle to też i nieopłacalne - bo koszt przewidywany jest na poziomie 6tys pln :zdziw:

na allegro te czesci taniej by pewnie wyszły

Ile czasu minęło zanim upatrzyliście swoja autko (mowie o rynku wtórnym)?

u mnie to pewnie potrwa bo finanse ograniczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
pikne to Twoje autko johnny

Heh... nie będę skromny i powiem, że wiem :D

 

Dzwoniłam dziś do serwisów z pytaniem o założenie wspomagania

Moja ma wspomaganie :D

 

Ile czasu minęło zanim upatrzyliście swoja autko

Kilka miesięcy i wypatrzona we Francji w 2002 roku. :D

Moja Micra jest idealna dla kobiety, ma m.im. lusterko w osłonce przweciwsłonecznej dla kierowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierniczek - jeśli tylko nie przeszkadza Ci, że micra johnego_fellow jest 3-drzwiowa, rozważ poważnie tę ofertę. Nie piszę tego, żeby naganiać kupca johnemu - on i tak sprzeda to autko i to szybciutko. Piszę, bo widzę, że chcesz kupić jakiegoś starocia za 6-8 tysiecy, do którego włożysz szybko ze 2-3 tysiące (rozrząd, progi, hamulce, przepływomierz, amortyzatory, uklad kierowniczy....i wiele innych). Inna rzecz, że johny fellow naprawdę dba o auta:) Przemyśl to pierniczku, czy nie lepiej mieć spokój te 50 tysięcy kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

pierniczek jak brakuje Ci kasy to ja pracuję w branży kredytowej :D

 

Inna rzecz, że johny fellow naprawdę dba o auta:)

 

Heh dzięki ale to prawda. Niedawno nawet malowałem w Micrze maskę bo jakiemuś gnojowi się nudziło i mi ją porysował.

Z resztą jak w moim wozie coś puka lub stuka to zawsze to naprawiam.

 

Przemyśl to pierniczku, czy nie lepiej mieć spokój te 50 tysięcy kilometrów.

 

Myślę, że w przypadku mojej Micry na więcej bo rozrząd jest nowiutki i robiony w ASO na oryginalnych częściach, tak samo z resztą cylinderki w tylnych hamulcach, nowy akumulator BOSCH'a Asia Silver, nowy płyn hamulcowy i klocki i nowy płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
miałeś już takiego staruszka?

 

Ja mam 100NX'a z 1992r i prawie cały czas coś nowego znajduje do naprawienia.

 

Z drugiej strony jak na 14 letnią Micrę to nieźle sobie ją ceni ten sprzedawca. Ja za 14 letniego NX'a zapłaciłem tysiąc mniej a ma wspome, elektyczne szyby, el.lusterka no i dach Targa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierniczek, takie auta (10-11-letnie) są dla amatorów samodzielnego grzebania w aucie, którzy potrafia co nieco sami naprawić. Kobiecie zdecydowanie nie polecam. Przy micrze 96r. często będziesz odstawiać ją do mechanika. A jeśli nie masz baardzo zaprzyjaźnionego mechanika - to już w ogóle zapomnij. Z dobrego serca radzę. Micra to oczywiście nie renault clio, ale też się psuje.

 

Lepiej wypytaj johnego, czy aby ta jego micra jest jeszcze nissan-nissan (japan/england) czy już japan-france.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, sam mam micre (ze wpsomaganime, absem) z 1994 roku za pare tys zlotych i beznadzieja, ciagle cos wyskakuje do zrobienia, stare auto to stare nie ma bata, choc i tak jestem z niej bardzo zadowolony :D bo inne marki np niemieckie w tym wieku odmawiaja posluszenstwa, a micry nie, z tym ze maja roznego rodzaju bolaczki, ale nie takie by auto zawiodlo calkiem (choc wiadomo ze tak tez sie moze zdarzyc jednak znacznie rzadziej niz u konkurencj) ot moje skromne zdanie ;) No ale jesli rzeczywiscie nie masz innej mozliwosci a chcesz auto to trzeba baaardzo dokladnie posprawdzac i to z kims kto sie zna i najlepiej z forum ktory wie co jest bolaczka micr i czy np nie bedzie do wymiany przeplywomierz (uzywany kolo 400 zl)i takie tam rozne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
johny czy Twoja Micra jest japan-france

 

Nie, moja Micra jest MADE IN ENGLAND, tak jak większość nowszych Nysek jeżdżących po Europie. Sprowadzona jest z Francji i to w czasach kiedy nie było to zbyt opłacalne.

 

jakiś alarm czy cóś?mam podejrzanych sąsiadów

 

Alarmu nie ma, ma dobry immoblizer na którego rozkodowanie czekałem 2 tygodnie i dorobiony 1 kluczyk z wudowanym immobilizerem. Co rzadko spotykane jako 3 drzwiowy samochód ma zamek centralny. A o sąsiadów ja nie musze się martwić bo maszynka jest garażowana i opłacam AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...