Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

...


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

a jak wlaczacie klime to wam sie wlacza jakis wentylator ?:D czy ciagle wm chodzi... bo w serenie jak sie wlaczy klime i sie odpala wentylator to pod maska chyba jest jakas wichura tak to slychac jak sie na zewnatrz wyjdzie :D:D:D i jak ze strata mocy jest ona odczuwanla ? w silniku 1.6 ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie po prostu głośniejsze "stęknięcie" z sykiem za pierwszym razem?

 

Dokładnie tak.

 

A jak tam spalanie po mieście z klimą? Bo u mnie rośnie wprost proporcjonalnie do kwadratu względem ciężkości używanego obuwia :D:lol:

 

Bardzo ogólnie rzecz biorąc, zużycie większe do 1 l/100km, przy jeżdżeniu za każdym razem w takich samych butach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu jeździłem z klimą po Wrocławiu w korkach i miałem 8,5 /100km. Teraz mam katar i unikam klimy - no i mam 7,3 /100 (ale korków też mniej). Przypominam, że to dla silnika 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a u mnie bez zmian, cały czas 5.9 l/100km. Ale spoko, przy ostatnim tankowaniu spisałem sobie stan kilometrów to przy następnym obliczę "manualnie" rzeczywiste spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Ostatnio 9,2 w korkach dla silnika 1.6
wg mnie torszke duzo jak na 1.6 obecnie [nowa technologia] :) nawet vectra 1.6 16v nie pali tyle:P musisz kupowac ciezkie buty;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

eee ja tez tak mam czasami ze czuc moze nie tyle ze smirdzi to jakby wodą czuc :x hyhyh troche klima pochodzi i nie ma tego zapachu... odgrzybiac sie nam nie chce wiec przyzyczailismy sie do tego D: w dodatku nie zawsze to jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie gdzie w Note jest filtr p.pyłkowy - może trzeba zajrzeć?

 

Witam.

Podobnie jak w K12. Czyli - Po lewej stronie, lewej stopy pasażera (nogi wyciągnięte). Filtr jest usytuowany pionowo. Żeby go wyjąć, należy zwolnić zaczep na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Od wczoraj klima nie działa.

W trakcie włączania nie słychać charakterystycznego załączenia sprężarki.

Bezpiecznik sprawdziłem jest ok.

Macie jakiś pomysły, co jeszcze sprawdzić?? (Do ASO się zapisałem w kolejkę)

Pozdrawiam.

 

ps. Nie piszcie że w zimie też trzeba włączać klimę aby sprężarkę przesmarować bo starałem się przynajmniej raz na tydzień włączyć na kilka minut. (Dwa dni temu w deszczowe dni jeszcze działała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już działa :):):)

 

Wymieniona została cała chłodnica (jest to jeden blok aluminiowy).

 

Wczoraj cały dzień jeździłem z klimą i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak rozumiem kolega się martwi, że mu NIE KAPIE .

 

Kapie wtedy jak oddaje wilgoć z powietrza (tego powietrza, które wymienia).

Jeszcze za wcześnie na kapanie, poczekaj aż będzie gorąco i wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za wcześnie na kapanie, poczekaj aż będzie gorąco i wilgotno.

Jeżeli na zewnątrz na słońcu ponad 25C, a ustawił klimę na 18C, to już może, a nawet powinno po dłuższym działaniu klimy kapać.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że woda nie kapie.

Powiedzmy że jeżdżę z klimą np 1/2 godziny. Potem opuszczam autko np na 1-2 godziny.

Gdy wsiadam i włącze nadmuch (bez klimy) to czuję specyficzny zapach (jak przed burzą) taki duszny. Mam rażenie że woda stoi grzieś w systemie nadmuchu.

 

 

Znalazłem na to sposób. Pod koniec jazdy, np 3-5 minut przed wysiadaniem wyłączam klimę, ale nie nadmuch. Wtedy nie ma dziwnych zapachów w Note.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynując temat klimy - mój Note niby klimę ma, ale jakoś nie mogę zaobserwować różnicy między włączoną a wyłączoną. Jak długo trzeba poczekać na wianie chłodnym? Gdy np. w pracy włączam klimę w pokoju, to praktycznie po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach już wieje chłodnym. Może czegoś nie wiem? Czy coś się stanie, jeżeli szybko włączę i wyłączę klimę? A może czeka mnie wizyta w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odczucia chłodu. To może masz uszkodzoną klimę. Ja miałem tak w marcu, jak włączyłem to nie miałem żadnej różnicy w temp. nawiewu.

 

Wcześnej maiłem, podjechałem do ASO i " brak czynnika chłodzącego" .... uszkodzenie chłodnicy na spawie... wymienili całą chłodnicę napełnili i dzisiaj jest OK :):):)

 

Po włączeniu przycisku powinieneś usłyszeć "puk" obroty powinny podskoczyć do ok 1tyś/min i po ok 10 sek powinno wiać chodniejszym powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...