Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

...


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawlo_note

Panowie,

 

U mnie po właczeniu Klimy słychać taki głuchy stuk a potem krótki gwizd a przy wyłączaniu tylko stuk. To jest normalne w Klimie, bo mam wrażenie że zimą tego nie było słychać a Klime włączałem zgodnie z zaleceniami co jakiś czas.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzejtp

W tym tygodniu jestem umówiony do ASO w kwestii klimy. Jadę do ASO u dilera, CM Toruńska w Warszawie. Przy okazji zdam realację z tego, jak zostanę potraktowany. To chyba nowy dealer (działają jakieś pół roku czy coś takiego) więc i nowy warsztat. Kontakt telefoniczny był ciekawy, bo jak zadzwoniłem, to ni e mogli mnie umówić, bo była "awaria systemu" (chyba systemu do przyjmowania zgłoszeń?). Ale pan wziął ode mnie numer komóry i oddzwonił jak już mógł mnie umówić. Więcej informacji o wyniku i przebiegu wizyty jak już będę po.

 

Aha, pytanko: zauważyłem, że pasek klinowy, oprócz tego, że wije się jak boa, to opasuje jakieś takie wyślizgane koło, które wygląda na napęd sprężarki. Czy to to? Czy ma być jakieś takie błyszczące/wyślizgane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzejtp

Przyczyną niedziałania klimy był "fabryczny brak czynnika chłodzącego" :D Ciekawe, czy np. zdarza się "fabryczny brak kół" albo podobne? :diabel2:

 

Teraz włączanie się klimy brzmi tak: "puuuu tssss.....".

 

W tym wątku wrażenia z warsztatu CMT Warszawa:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=346976#346976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzisiaj po 2 godzinach jazdy (z klimą) zobaczyłem jak ładnie kapie w czterch miejscach co ok 1-2 sekundy. Kapało kilka minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam !!!

Wczoraj wróciłem Notem w wyprawy do Grecji, samochód spisywał sie nadspodzieanie dobrze, a pokonywałem ciągiem ponad 1500 km, ale pojawił się problem. Ponieważ temperatura na zewnątrz była naprawdę wysoka, właczyłem klimę i tu niespodzianka po ok. 2 godzinach jazdy na dywaniku przed fotelem pasażera pojawiły się pierwsze krople z cieknącej klimatyzacji, a poźniej całkiem spora kałuża. / wydaje mi się że ktos o tym pisał na forum ale nie mogę tego wątku odnaleść /. Po sprawdzeniu przy kolejnych wyjazdach sytuacja się powtarzała, ale jest jeden warunek klima musi działać bez przerwy przez ok. 2 godziny, zanim pojawi sie pierwszy wyciek, przy krótkich trasach ten problem nie wystepuje.

Ciekawy jestem co jest przyczyną wycieku, może dowiem się czegoś na umówionej na poniedziełek wizycie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa z tym kapaniem w notkahc,ja w serenie mam odprowadzenie skroplin przez ściane grodziową na zewnątrz

Czy w notach tego niema ??że to tak leci moze jest i sie zapycha albo coś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis podany przez Notka doskonale odpowiada mojemu przypadkowi, zgadam się ze stwierdzeniem ,że Nissan Note po prostu tak ma, a wiekszość z nas tego nie doświadczyła bo nie używa klimy przez wystarczjąco długi okres w czasie jazdy. Niemniej jednak dzisiaj mam wiztę w ASO i jestem bardzo ciekawy co wymyślą " fachowcy".

 

[ Dodano: Pon 17 Wrz, 2007 19:17 ]

Wizyta w ASO potwierdziła w 100% diagnozę podana przez Notka, dowiedziałem się, że nie jestem pierwszy i jedyny z tym problemem, wg. mnie dotyczy to wszystkich użytkowników Nota, tylko nie wszyscy mieli okazję tego doświadczyć. Ustaliłem, że ASO po wizycie poprzedniego klienta i nieudanych próbach rozwiązania problemu wysłało w tej sprawie "raport do centali" / cytat jak z Misia /, a na odpowiedź trzeba oczekiwać ok. miesiąc.Dobrze, że ASO otwarcie mówi o tym problemie, w każdym razie ja tego tematu nie zostawię i jeżeli ASO nie da mi odpowiedzi do miesiąca na pewną będę drążył to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...