Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tylko rzetelne opinie i eksportyzy......


Gość kamela26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andy gordon

Kamela nie chodzi mi o wyscigi tylko o TEST!NIE MAM WATPLIWOSCI ZE PATH WYGRA!zamiast jednak powtazac w kolo macieju te same frazesy i opinie pseudo specjalistow-wystarczy umowic sie na drodze z jakims milym navarowiczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SiwyAWNET
tak, mamy psy, mamy rózne hobby

 

poważnie ? i księżki też czytacie ? ...........jestem pod wrażeniem........

 

Porażka, takie komentarze mogą pochodzić tylko z ust człowieka raczej mało oczytanego :/

 

Rozpoczęłaś bardzo interesujący temat i dajesz się ponieść emocjom, zamiast prowadzić rzeczową dyskusję. Jak nie potrafisz to może jednak wrzuć na luuuuzz :D Podzielam uwagi wszystkich którzy twierdzą że Navara (2,5 dCi) czy Path (V6 4.0) to auta które mają odrębne przeznaczenia i może właśnie tego należy się trzymać. Pozwól nam Navaromaniakom cieszyć się z naszyk autek i dziel się swoimi opiniami na temat swojego.

Po za Navarą jeżdzę również Mercedesem W126 5.0 V8 i potrafię zrozumieć co masz do powiedzenia i co potrafisz docenić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamela26, ani silnik 2.2 ani 2.5 nie jest renault. Jesli twierdzisz inaczej to powiedz w jakim modelu renault sa montowane te silniki. Silnik remault 2.2 i nissana 2.2 to dwa zupelnie inne silniki. Dopiero silnik 2.0dci to wspolny owoc nissana i renault. Jednak chyba bardziej nissana bo wydaje mi sie ze powstal na bazie silnika 2.2. Swiadczyc o tym moze technika 16v i lancuch rozrzadu. Wczesniej renault nie mialo diesla w technice 16v i napedzanego lancuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

dylson wklejam jeszcze raz specjalnie dla Ciebie :

 

...... POCHODZI OD RENAULT co oznacze , ze został skonstruowany przez nissana we współpracy z RENAULT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Ale i tak Kama wie lepiej... Silnik 2,5 to własnej konstrukcji Nissanowski silnik, nie z żadnej Laguny, ma intercoler i turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek. Wcześniej zdaje się był montowany w Nissanie Pickupie. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć, w którym francuzie montowano ten silnik przed 1999 rokiem czyli przejęciem nissana przez Renault... Pomyliło ci się coś (jak słusznie zauważył dylson) z silnikiem 2,0 dCi. Produkcji Ranault są tylko silniki 1,5 dCi i 1,9 dCi. Przeczytaj może ten ARTYKUŁ jest z początku 2004 roku. Człowieku mimo iż Nissan i Renault są "małżeństwem" to każdy z tych koncernów ma własne biura projektowe, projektujące wozy i silniki które czasem są wykorzystywane we wspólnych modelach. Ale ten silnik jest wymyślony i skonstruowany przez Nissana no na miłość boską. Masz tu cytat z tego artykulu, bo widze, że reagujesz tylko na słowo pisane: >>SILNIKI WYSOKOPRĘŻNE W NISSANACH – OD 65 DO 158 KM

 

Obecnie Nissan oferuje auta z silnikami wysokoprężnymi w niemal wszystkich segmentach - od Micry, przez Almerę, Primerę po terenowe auta – X-TRAIL, Terrano, Patrol GR, Pickup. 4 z tych jednostek (2,2 dCi, 2,5 TDi, 2,7TDi, 3,0 TDi) zostały skonstruowane i są produkowane przez Nissana, a 2 silniki (1.5 dCi, 1.9 dCi) oparte są na konstrukcji Renault. <<< Następnie Nissan z Renaultem skonstruowali razem nowego 2,0 dCi a ten 2,5 dCi montowany w Navarze jest drugą generacją tego 2,5... No już jasniej się nie da chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamela za bardzo wierzysz w te wszystkie artykuly. Kiedys na top gear powiedzieli ze 350z ma silnik renault, co oczywiscie mija sie z prawda bo jest to wlasna konstrukcja nissana VQ35DE. Tak samo silniki dci 2.2 i 2.5 sa konstrukcjami nissana. Renault chyba nigdy nie mialo diesla napedzanego lancuchem. Wiem troche o tym bo mialem juz cztery auta z dieslami renault. 2x safrane 2.1 i 2.5TD, kangoo 1.9d i teraz mam carisme 1.9TD z dieslem reanult. Dodam tylko ze tylko z safrane 2.1 niw bylo klopotow, ale to chyba tylko dlatego ze bylo to prawie nowe auta. Jak je kupilismy mialo przejechane nie cale 40tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
POCHODZI OD RENAULT co oznacze , ze został skonstruowany przez nissana we współpracy z RENAULT
-czy ty naprawde rozumiesz co piszesz??Na MILOSC BOSKA!A DLACZEGO NIE NAPISZESZ SILNIK NISSANA POCHODZI OD NISSANA! Gorzej brzmi co?SKORO POWSTAL WE WSPOLPRACY to jakos automatycznie uprawnia do stwierdzenia -silnik navary to wyjety z renaulta?Za to twoj silnik jest czystej krwi nissanowskiej,co?Konczac,bo juz mdlo sie robi-silnik 2,5dCI to silnik z nissana pickupa(modernizacji dokonano we wspolpracy z renaultem)I nie naciagaj juz wiecej faktow..Koniec.

Kompleksy leczy sie u specjalistow od psychoterapii,a nie kupujac najlepszy nawet wozek na swiecie.Bo coz to o kims takims swiadczy pozostawie bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
Porażka, takie komentarze mogą pochodzić tylko z ust człowieka raczej mało oczytanego

 

pochlebia mi nawet, że czytasz tylko moje posty , bo chyba w przeciwnym razie skomentowałbyś w podobny sposób epietety które padają pod moim adresem prawda ?

ja ich nie komentuje własnie dlatego, ze wziełam na luzzzzzzzzzz.

 

Pozwól nam Navaromaniakom cieszyć się z naszyk autek

Przeciez ja nic nie mam do navary zwłaszcza, ze navara z budą to PRAWIE jak pathfider ( ale sie zaraz wrzask podniesie :) )

 

ale klepanie ze salesmenagerem u dealera, ze ze wzgledu na wysoki moment 2,5 dci jest silnikiem "lepszym" niz v6 4.0 ....bez komentarza

 

milym navarowiczem.

ok, ale jeszcze sie taki chyba nie narodził.............

 

[ Dodano: Sob 05 Maj, 2007 00:31 ]

Na MILOSC BOSKA!A DLACZEGO NIE NAPISZESZ SILNIK NISSANA POCHODZI OD NISSANA! Gorzej brzmi co?SKORO POWSTAL WE WSPOLPRACY to jakos automatycznie uprawnia do stwierdzenia -silnik navary to wyjety z renaulta?Za to twoj silnik jest czystej krwi nissanowskiej

 

ok, rozumiem, ze przeżyłes szok, dodam jeszcze , ze TYLKO silniki nissana i renaulta mają oznaczenia dci ...więc cos tam wspólnego chyba mają ? łącze sie z Tobą w bólu ...

 

V6 ? oczywście, ze nie nissana , z tego co pamietam to pierwsze 2.0 V6 zamontowano chyba w alfie 90, czyli pochodzi od Alfa Romeo.....:)

 

[ Dodano: Sob 05 Maj, 2007 00:34 ]

ANDY , GREG ..jak macie sie tak denerwowac to idzcie do tematu "Navara na drodze" widziałam wczoraj jedną czarna z wąsami pod Poznaniem ..........spróbujcie wysledzic kto to mógł być .......ok ? :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
ze wzgledu na wysoki moment 2,5 dci jest silnikiem "lepszym" niz v6 4.0 ....bez komentarza
-NARESZCIE to zrozumialas.Z bardzo prostego powodu-osiagi ktore ma navara(stosunek pojemnosci do osiaganej mocy)okupione sa u patha wysokim spalaniem.LEPSZY wiec silnik z mniejszym litrazem wysokim Nm,niz wiekszy z malym Nm.Osiagi porownywalne(ze wskazaniem na patha)ale nie ekonomiczne.Ja tam wole wysokoenergetyczne suschi niz wiadro ziemniakow.Efekt sytosci ten sam(ze wskazaniem na wiaderko :D )

 

[ Dodano: Sob 05 Maj, 2007 00:55 ]

ANDY , GREG ..jak macie sie tak denerwowac to idzcie do tematu "Navara na drodze" widziałam wczoraj jedną czarna z wąsami pod Poznaniem ..........spróbujcie wysledzic kto to mógł być .......ok ?
-i tak bym pewnie zrobil ale te slowo RZETELNE w tytule mnie zmylilo.Jak to jednak bywa-bzdet owiniety w sreberko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
LEPSZY wiec silnik z mniejszym litrazem wysokim Nm,niz wiekszy z malym Nm

 

nie wiem jak Ci wytłumaczyc na wiadrach ale :

Podstawowymi parametrami charakteryzującymi osiągi silnika jest prędkość obrotowa, moment obrotowy i moc.

 

jezeli porównujesz 2 silniki o tej samej pojemności i KM to rzeczywiscie "lepszy" jest ten który ma większy moment obrotowy. W przeciwnym wypadku musisz wziąśc pod uwage pozostałe 2 parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 ? oczywście, ze nie nissana , z tego co pamietam to pierwsze 2.0 V6 zamontowano chyba w alfie 90, czyli pochodzi od Alfa Romeo.....:)

 

Z tego co ja pamiętam to Ford Capri miał 2.0 V6 wiele lat wcześniej niż Alfa 90 a z drugiej strony co ma piernik do wiatraka a co silnik Alfy do silnika Nissana?

 

Na marginesie. Tak się składa, że niedawno jeździłem Pathem 4,0 i jakoś specjalnie jego przyśpieszenie nie rzuciło mnie na kolana. Nie wiem w jakim czasie sie rozpędza do 100km/h ale wiem jedno, że moja stara Astra 2,0, która ma ponad 2x mniej mocy, ponad 2x mniejszy moment obrotowy , masę też 2x mniejszą bez problemu dałaby radę Pathowi 4,0.

 

http://www.wojdas.24x7.pl/omnie.html a to co tutaj wypisuje ten koleś... brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
taki silniczek bajka po prostu 2,5 l diselek normalnie szok.
-Tak mozna powiedziec,silnik bajka.Elastyczny, ekonomiczny,mocny z duzym Nm.I podobnie jak Tobie trudno uwierzyc ze 4litrowy silnikV6, a osiagi porownywalne..Pal licho tabelki,skoro na drodze widac ze trudno byloby wymagac wiecej.Od kilku dni nawiedzaja mnie znajomi polacy,ktorzy koniecznie chca sie przekonac ze naprawde nissanowi w mariazu z renaultem udalo sie stworzyc silnik z takimi osiagami.Poniewaz moj jest na docieraniu-autem chwali sie sasiad-irlander.Oczywiscie pamietac nalezy, ze to tylko pick-u.Tyle i az tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
Kama pisze się wziąć... Skoro już tak wszystkich prostujesz...
KSIĘŻEK to nie ale KSIĄŻKI owszem ....

 

POLONISCI ? zgadłam ? więc sie nie dziwie ze o silnikach nie macie pojęcia.

za uwagi dziekuje- (zwrócenie uwagi na literówki) nie poprawie,zebyscie mieli satysfakcje, ze mi dopiekliscie.

 

ps. zwracanie uwagi w towarzystwie, świadczy o braku kultury, ja o błędach informuje wysyłając inf na priva wtedy nieszczęsnik moze sobie cichutko poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
POLONISCI ? zgadłam ? więc sie nie dziwie ze o silnikach nie macie pojęcia.
zwracanie uwagi w towarzystwie, świadczy o braku kultury,
-Coz za wybiorcze bon ton :D

 

[ Dodano: Sob 05 Maj, 2007 10:42 ]

Kama nawet twierdzi ze jej silnik 4l v6 pochodzi od ..alfy :D bo napewno nie od nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

No wiesz Kama... Normalnie bym tego nie wywlekał bo nie mam tego w zwyczaju ale patrząc jak nam z wdziękiem bizona próbujesz udowodnić ze na niczym się nie znamy: Andy, Ryży, Ika, gregor, dylson i inni... Pomyślałem, że tak wszechstronnie we wszystkim otrzaskana osoba nie obrazi się jak łagodnie ją naprostuję, w końcu jak by nie było to humanistą jestem, chociaż nie polonistą i swoje byki robię, ale co innego ortograf, a co innego błąd językowy, przenoszony z języka mówionego...

 

Andy... Ja mam nawet podejrzenia, że silnik V6 nie tyle nie pochodzi z Nissana ile wręcz z innej planety... Można by rzec, iż jest wręcz nieziemski...

 

Andy... Wracam dziś sobie o 10.10 od dentystki i... Nagle przez Złocieniec przemknął mi Path... Matko Boska pomyślałem... Bo pierwsze co mi się na myśl rzuciło: O cholera to Kamela!!!... Nie zdążyłem tylko spostrzec czy spod maski wystawało mu V6 czy 6V... :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
Nagle przez Złocieniec przemknął mi Path... Matko Boska pomyślałem... Bo pierwsze co mi się na myśl rzuciło: O cholera to Kamela!!!...
-oj szkoda,szkoda ze to nie Kamela bo musialbys odwolac co rzekles niedobrego o pathu,albo znow musialbys odwiedzic dentystke :D Podejrzewam ze na masce powiozla by Cie gdzies do lasu.. ;) Tak powaznie to uwazam ze w tescie navara 2,5 i path 4.0 wygralby oczywiscie path.Ciekawi mnie tylko jaka roznica czasowa i ilez paliwa przy tym by lyknely.Navara musialaby miec zamontowany hard top lub plaska zabudowe.Interesujace byloby na czarnym-0-80,0-100,0-120.Na teren szkoda patha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bastek
Tak powaznie to uwazam ze w tescie navara 2,5 i path 4.0 wygralby oczywiscie path.
Andy, błagam... W jakim teście? Na autostradzie? Tak. W mieście? Już chyba nie bardzo. W terenie? Nie. Wszystko zależy od tego, co będzie głównym kryterium w teście. Ja tam nawet w Pathfinderze wybrałbym dCi. Ekonomiczny, całkiem zrywny... Co innego gdybym jako alternatywę miał V8 z pięknym, amerykańskim bulgotem... :D Ale tak?... Swoją drogą niechże się jakiś Mod zlituje nad tym tematem, bo tu już od dłuższego czasu jest nieprzyjemnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
co do mojej osoby- JAK ZWYKLE NIE MASZ RACJI

 

 

powiedziałam:

POLONISCI ? zgadłam

 

to jest pytanie' date='[/b']

 

świadczy o braku kultury

 

 

I TO JEST JEDYNA RZECZ W KTÓREJ NIKT NAWET NIE PRÓBUJE CI DORÓWNAĆ....

_________________

 

Pewnie dlatego, ze nie reaguje, jak wylewacie na mnie pomyje....

jedyna rzecz mówisz ? w pozostały staracie sie mi dorównac ? czy znowu napisało Ci się coś innego niż chciałaś powiedzieć ?

 

 

 

Uważam, ze przesadzacie chciałam podyskutować o różnicy miedzy silnikami, ale jak widać sie nie da, sposób w jaki odbywa sie dyskusja juz dawno przestała mi sie podobać.

 

staram sie używać rzeczowych argumentów podpierając sie albo ekspertyzami albo danymi z różnych stron internetowych, książek czy czasopism, przyznaje nie jestem alfą i omegą :) ale poprostu wyrazam swoje zdanie, moge ? . Nie używam wulagaryzmów, nie ośmieszam, nie wysyłam nikogo do psychiatry.

Nawet jezeli mam inne zdanie nie powód, zeby rozmawiać ze mną w ten sposób,

 

ale jak to mówią do dyskusji trzeba mieć partnerów...

 

ps/ widać to nie forum dla mnie, zmieniam towarzystwo przypuszczam, że z chłopakami z v8, v10 lepiej sie dogadam.....:)

 

ps2/ powodzenie w chipowaniu silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

Kamela a kto napisal w tytule ze.."obalamy teorie madrali z forum.."Juz w zamysle rzucilas WSZYSTKIM rekawice..i serwujesz nam jakies bzdury,wypociny jakiegos pseudospeca.Gdybys czasem postawila znak zapytania pod zagadnieniami ktore cie interesuja to z pewnoscia ktos by ci to wytlumaczyl.Ty stawiasz znak zapytania wtedy gdy oczekujesz potwierdzenia swoich teorii.Nie zauwazylas ze jakos nikt nie podpisal sie pod tymi absurdami?I naprawde myslisz ze to dlatego ze z zazdrosci?!Mysle ze postanowilas wycofac sie gdy padla prosba o zrobienie testu na czarnym..

przypuszczam, że z chłopakami z v8, v10 lepiej sie dogadam.....:)
-tak chlopaki w dresach nie licza sie z kasa na paliwo.Im wlasnie chodzi o te 2 sekundy urwane na swiatlach.Wsrod swoich poczujesz sie jak w domu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ widać to nie forum dla mnie, zmieniam towarzystwo przypuszczam, że z chłopakami z v8, v10 lepiej sie dogadam.....

 

 

nareszcie.... jak to mówia -LEPIEJ PÓŻNO NIŻ WCALE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Ja 3,14dole....

Tak się wszyscy zacietrzewili, że strach.

Kamelo, jeszcze raz. Silnik Nissana 2,5 dCI nie ma nic wspólnego z Renault. Żaden Francuz nie dotykał sie do tego silnika.

 

Ci co plują na Renault też niech przystopują bo to całkiem niezła marka. Tak jak w każdym koncernie ma modelel lepsze lub gorsze. Miałem Renault i nie dam złego słowa powiedziec na te auta... no może poza nową Laguną, która jest kupą g..na ;)

Szczerze mówiąc to ostatnie lata Renault ma lepsze niż Nissan. W Nissanie dopiero teraz zachodzi wymiana modeli. Te co są dostępne to nędza. Almera..... Primera...Micra... same kupy, bez urazy. Ale ani stylistycznie ani technicznie. Stara Primera była lepsza ale nudna jak każda taksówka. Fajny to był stary Sunny zwłaszcza GTiR :D i kilka innych wybajerzonych modeli. Tak więc uważam, że małżeństwo z Renault tylko pomoże Nissanowi.

 

Co do silników :D

Pogodzę was...wezmę moją Skodę i wszystkim wam złoję tyłki. Zarówno jeśłi chodzi o prędkość max jak i przyśpieszenie. Tylko jeśłi chodzi o ładowność i teren możecie mi coś pokazać :D A tak to robię was wszystkich jak chcę. A jak zrobimy zawody w jeździe na czas na trasie Warszawa Katowice to Kamela zemdleje przy dystrybutorze przy pierwszym tankowaniu zaraz za granicami Warszawy :D

Jak nie będzie dużego rucu to ja na jednym zbiorniku obrócę w dwie strony :D

i to z małym silniczkiem :D 1.9 TDI 137KM i 297 Nm

Wszystko w temacie

Plujcie na siebie dalej

 

A ty Kamelo spotkaj się kiedyś z nami to ci na kartce narysujemy o co chodzi z tymi silnikami. I jeszcze jedna rada. Nie wierz we wszystko co znajdziesz w Internecie..... poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bastek
Szczerze mówiąc to ostatnie lata Renault ma lepsze niż Nissan. W Nissanie dopiero teraz zachodzi wymiana modeli. Te co są dostępne to nędza. Almera..... Primera...Micra... same kupy, bez urazy.
Ja też nie jestem za absolutnym przekreślaniem Renault, ale dwa ostatnie wymienione przez Ciebie modele były zaprojektowane już przy współpracy z Renault. Primera ma identyczny silnik, antenę, a nawet dźwięk zamykania drzwi jak Laguna. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...