Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprezyny JAMEX


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktos z was jezdzi na sprezynach JAMEX. Mysle o kupnie do sunny n14 gti.

Jesli jest ktos taki to jak z jakoscia i co oznacza "kompromis miedzy sportowa charakterystyka a komfortem" (twarde sa czy raczej miekkie)?

Na allegro sa springi tej firmy do sunny 2.0 (chyba chodzi o gti), -35mm i kosztuja 334zl za komplet. Cena naprawde przystepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja zalozylem do p10 Jamex -40:

1) Ładnie tera wyglada

2) Nie wydaje mi sie zeby byly twarde.

3) Kupilem tylko na przednia os bo sprzedaja rowniez w takih zestawah.

 

Ogółem: ZADOWOLONY :diabel:

 

P.S. NIE DZIAŁA MI KLAWISZ MIEDZY "X" a "V" DLATEGO BŁĘDY W PISOWNI :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowales na allegro? Mieli na stanie rozne dlugosci sprezyn do twojego wozu? Na allegro sa tylko -35mm do sunny 2.0 a ja wlasnie chcial bym -40 i tez tylko na przod.

 

A moze by tak uciac z 1,5 zwoju w moich spingach? W sumie nie sa miekkie (nie wiem dokladnie jakiej sa firmy ale wygladaja na seryjna dlugosc) i moze nie beda dobijac.

 

Orientuje sie ktos czy wystarczy wziasc diaxa, uciac, wygladzic na szlifierce czy trzeba to zrobic profi w specjalistycznym warsztacie? Coobcio chyba (jestem nowy i moglem przekrecic nicka) cos takiego robil.

 

[ Dodano: Pią 04 Maj, 2007 21:23 ]

NIE DZIAŁA MI KLAWISZ MIEDZY "X" a "V" DLATEGO BŁĘDY W PISOWNI :diabel:

 

jak pech to pech :P

 

[ Dodano: Pią 04 Maj, 2007 21:25 ]

acha i nie moge sie zapytac tej firmy czy maja rozne dlugosci bo do 6.05.07 sa na urlopie. dlatego pytam tu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja rozne dlugosci bo do nich dzwonilem. Kumpel mnie zje...ał i powiedział ze ucinał ostatnio 2 zwoje ( w innym wozie ) i mogl mi tez zrobic. Ponoc mozna ale moje sprezyny mialy 16 lat także....bałem sie troche o ich stan :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czym kumpel jeździ ?? gnijącą Calibrą ?? obcinanie sprężyn to najgorsza rzecz jaką można zrobić po pierwsze standardowe sprężyny są miętki i po ich obcięciu na dziurach wszystko będzie dobijać.

po drugie występuje wiele rodzajów sprężyn np. zwężających sie na końcach i jak wtedy ciąć ??

po trzecie taki zabieg na pewno nie poprawi ci ani trakcji ani wygody najlepiej zamontować obniżające sprężyny progresywne dedykowane do twojego auta a ideałem było by dorzucić sztywniejsze amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak wtedy ciąć

po środku i potem zespawać albo na super glue :!!: :!!:

jakby to było wyjście to by sprzedawali metrowe i każdy by sobie docinał jakie potrzebuje - genialność naszych domorosłych mechaniorów nie zna granic :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czym kumpel jeździ ?? gnijącą Calibrą ??

 

mercedesem :kosci: tylko niewiem jaki model....starszy jakis z silnikiem 2.0. I pozatym obniżył wiecej niż 40mm. Mowiłem mu ze amory mu siądą za niedługo bo seryjne sa miekkie to cos mi mowil ze wstawial te gumy co sie wkłada miedzy zwoje i ze ma twarde. Ja na szczescie zainwestowałem 200zł i zakupiłem sprezyny. Chodziło mi tylko o zlikwidowanie tego brzydkiego odstepu miedzy nadkolem a opona z przodu. Udało sie i jestem w 100% zadowolony.

 

Pozdr

RolF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym obniżył wiecej niż 40mm. Mowiłem mu ze amory mu siądą za niedługo bo seryjne sa miekkie to cos mi mowil ze wstawial te gumy co sie wkłada miedzy zwoje i ze ma twarde.

 

czasami nie wiem za co podziwiac ludzi ... za glupote czy brak wyobrazni ... hehe uciac 2 zwoje wstawic gumki i mamy bezpiecznie i profesjonalnie zrobione auto ... :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciac 2 zwoje wstawic gumki

 

efekt jest i nie dobija :P

 

ja mam (podobno) sprezyny H&R obnizajace ale tylko tyl siedzi nisko (moze one sa tylko z tylu ;) ). Przod jest dosc wysoko ale i w miare twardo dlatego mysle o obcieciu. Docelowo maja byc kupione -35,-40mm. Caly ten zabieg to raczej przejsciowka przed nowymi sprezynami (jak bedzie kaska to kupie).

Co do amorow to oddam je do regeneracji (chyba mozna je tez utwardzic) przed zalozeniem nowych sprezyn i tyle.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

IMHO sprężyny mają swoją odpowiednią długość bo tak je zrobiono w fabryce. Obcinanie to na pewno obniżenie ich sprawności, wytrzymałości etc. Ja bym poczekał i kupił już nowe krótsze i rzeczywiście utwardził amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio takie zamowilem cena bardzo dobra zobaczymy jak bedzie sie jezdzic ;)

i ciekawe ile rzeczywiscie sie auto obnizy w stosunku do starych zbitych sprezyn :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 16-letnie sprężyny i w stosunku do nowych...wymiekaja...efekt naprawde super.

 

założyłem tylko na przednią oś.

fele 14"

 

foto:

1) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a991c0fa052db561.html

2) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f258fec3002426e.html

3) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5f47f51282edf6d.html

 

 

pozdr

RolF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczuszka juz dotarla

dzis mam zamiar sie wziasc za wymiane nie wiem czy zdarze wymienic komplet ale tyl zrobie napewno :D

tylko moze ktos mi powie czy zakladac gestszymi zwojami do gory czy do dolu? bo sam juz nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prosimy fotki przed i po, oraz odczucia z jazdy. Przymierzam się też do takich, ale wolę poczekać na opinię. Pozdrawiam

dorzucam sie do tego w 100%,prosimy o komentarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zaczne od tego ze przed zdjec nie zrobilem niestety w trakcie tez bo aparatu zapomialem :P

za to dzis trafil mi sie na osiedlu sunny na seryjnym zawieszeniu wiec wykorzystalem okazje do porownania oto efekty

DSCF3748.jpg

DSCF3749.jpg

 

co do wrazen z jazdy to wielkiej roznicy nie widze jak narazie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa, a z tą naklejką to co Ci sie stało??bo nie rozumiem :D:D

naklejka tak miala byc z jednej strony jest normalna z drugiej odbicie :P

osaJak wygląda teraz tył?? Tak jak na seryjnym, wygląda jakby obsiadły, czy tak proporcjonalnie??

co do tego to wg mnie tyl siedzi lekko nizej jednak niz przod jutro jeszcze fotke zrobie calego auta

a ile osiadl to trudno powiedziec dokladnie bo miarka nie mierzylem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a mam pytanko czy jak zaloze takie sprezyny Jamexa do primy Gt p11 tak -35-40mm to mi nie siada seryjne amory czy tez musze odrazu wymienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki

DSCF3750.jpg

DSCF3753.jpg

dodam ze dzis troche ostrzejsza jazda i auto dobijalo na wybojach tak ze przednie chlapacze sie lekko starly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushroom

Fajnie teraz wygląda.

Jednak ja szukam trochę twardszego zawieszenia, a z relacji przekazanych mam wrażenie, że nie jest to to czego szukam. Widocznie trzeba zainwestować w coś pożądniejszego. No i żeby tył był mniej więcej proporcjonalnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...