Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Kontrolka rezerwy


Gość piotri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym posiadaczem K11 97 :) Czy w K11 jest kontrolka rezerwy paliwa? Staram się odwiedzać stację jak wskazówka wchodzi na czerwoną kreskę i niechcialbym się kiedyś w drodze zdziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w k11 w 97 musi byc nie ma bata nawetr w najubozszej wersji pytanie czy zaróweczka sie nie przepalia??

 

A skoro jest to w którym miejscu? Chyba nierozszyfrowalem z 3 kontrolek ale to chyba od ABS'u i automatu którego nie mam. Czy może podświetla sie dystrybutorek obok wskaźnika?

 

A to normalne że wskazówka nie schodzi do zera po wyciągnięciu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w k11 byly kontrolki rezerwy na dole a w który miejscu to zalezy jaka masz deske rozdzielcza i normalna zecza jest to ze po wyjeciu kluczyka wskazówka nie opada,

co do k10 tam jest na odwrut czesto brak kontrolki i wskazówka opada po wyjeciu klluczyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze przeprowadzimy ankiete- niech sie zgłoszą ludzie co mają Nissana i mają kontrolke z rezerwy... bo ja jeszcze nie widziałem takiego 8) ale zawsze człowiek sie moze mylic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole po prawej stronie obok kontrolki długich zdaje się? To juz jedyna której przeznaczenia nie rozszyfrowalem wiec juz wszystko jasne :) Pozostaje mi tylko sprawdzić czy aby żarówka nie jest przepalona. Dzisiaj nalałem do pełna i weszlo 35 l i nic sie nie zapalilo.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej K11 z '98 jest kontrolka rezerwy. Nawet raz udalo mi sie ja zapalic. Ponadto zapaleniu kontrolki towarzyszyl sygnal dzwiekowy (takze pierwsza rzecza jaka przyszla mi wtedy do glowy to to ze dostalem SMSa ;) )

Po zatankowaniu do pelna okazalo sie ze w baku bylo jeszcze ok 5 litrow paliwa.

Kontrolka znajduje sie przy wskazniku poziomu paliwa - podswietlil sie narysowany tam "dystrybutor"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole po prawej stronie obok kontrolki długich zdaje się? To juz jedyna której przeznaczenia nie rozszyfrowalem wiec juz wszystko jasne :) Pozostaje mi tylko sprawdzić czy aby żarówka nie jest przepalona. Dzisiaj nalałem do pełna i weszlo 35 l i nic sie nie zapalilo.

Dzięki za odpowiedź.

 

W mojej "biedronce" jest kontrolka. Zapala się naprawdę dopiero wtedy jak już prawie sucho w baku jest. To, że nalałeś 35 litrów a kontrolka się jeszcze nie świeciła, nic nie znaczy. Bak Micry ma 42 litry więc zostało Tobie przed zatankowaniem jakieś 7l i miała prawo się nie zapalić. U mnie zapala się dopiero wtedy, gdy wskazówka zejdzie prawie poniżej czerwonego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej k 11 tez jest :) i nawet działa - raz lepiej, raz gorzej, ale działa.

Zapala sie zazwyczaj jak wskazówka wchodzi na czerwona kreske i zazwyczaj w tym momencie jade zatankować - a najwiecej ile udało mi sie wlac do baku to 32 litry (a zbiornik ma podobno 42 litry - wiec albo mam oszukany zbiornik, albo mam 10 litrów rezerwy - ale jakos nie chce tego sprawdzać zeby sie nie zdziwić i nie drałowac po paliwko z buta..) :)

 

pozdrawiam

 

(a pomarańczowy dystrybutorek zapala mi sie w prawym dolnym rogu - mniej wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej K11 98' jest kontrolka (w okolicy wskaźnika poziomu paliwa) wątpiłem w jej istnienie bo ze słońcem wszystkie kontolki choć się niepaliły były widaczne natomiast ta zupełnie. Zapaliła mi sie dopiero raz i to jak mocno zurzyłem czerwone pole wskaźnika ale i tak nie weszło mi wtedy więcej niż 0k 32 l. Ale tankuję na początku czerwonego pola - tak doradził mi kolega mechanik - aby pompa nie ciagneła powietrza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w K11 '98 tez jest ale jeszcze niegdy mi sie nie zapalila. Chyba mam popsuty wskaznik poza tym bo nie schodzi mi nawet na czerwone pole.Zatrzymuje sie przed czerwonym i nigdy nie wiem ile mam jeszcze paliwa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ostatnio micrusia byla na przegladzie.okazalo sie ze kontrolka jest i ogolnie dzialalaby gdyby dzialal czujnik :D niestety czujnik nie dziala najlepiej a wymiana wiaze sie z wymiana calej pompy -koszt 1600 na co mnie teraz nie stac :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłas :( Ostanio wlałem całe 39 litów a kontrolka nawet nie mrugneła. Chyba więcej nie będę ryzykował do takiego poziomu. A na taka naprawę też mnie pewnie nie będzie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A JA mam nissana Micre 1.2 92 5 skrzynia i jest kontrolka rezerwy tylko jakoś mi nie świeci i już raz się przez to zdziwiłem na drodze i musiałem pchać auto jakieś 500m do stacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze k11 95r. juz pare miesiecy i jeszcze nigdy mi sie nie zapalila. A z tego co tu piszecie, to i tak dalej nie wiem, czy jest, czy nie ma, czy takie awaryjne sa i w ogole o co chodzi... :shock:

 

Wiec jak juz dochodzi do czerwonej kreski, to zawsze tankuje, bo jeszcze stane gdzies w lesie i dopiero bedzie...

 

A jak Wam sie swieci, to ile jest rezerwy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze k11 95r. juz pare miesiecy i jeszcze nigdy mi sie nie zapalila. A z tego co tu piszecie, to i tak dalej nie wiem, czy jest, czy nie ma, czy takie awaryjne sa i w ogole o co chodzi... :shock:

 

Z tego co piszemy to w każdej K11 jest :D Niestety często z jakiejś przyczyny nie działa, tak jak u mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...