Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Kontrolka rezerwy


Gość piotri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A JA mam nissana Micre 1.2 92 5 skrzynia i jest kontrolka rezerwy tylko jakoś mi nie świeci i już raz się przez to zdziwiłem na drodze i musiałem pchać auto jakieś 500m do stacji :D

hej tez mam micre 1,2 92r i niemam kontrolki , hmm niesłysszałem zeby k dziesiątki mialy wogole takową :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest taka djoda ze znaczkiem dydtrybutora tylko jakoś mi nie świeciłą nigdy :(

znajduje się nie daleko licznika prędkości :D za dokąłdnie to nie wiem bo i tak na to nie patrze tylko zasuwam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka od ręcznego jest czerwona i ma znaczek wykrzyknika :D

a poza tym tera się przyjrzałem i to raczej chyba nie jest kontrolka bo jas biały znaczek i jakoś nie widać podświetlenia a jakoś nie chce rozbierać zegarów :D

tylko że ja mam białe tarcze i nawet nie mam na wskażniku paliwa czerwonych kresek :D taki już kupiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalnie kontrolke - pomaranczowy dystrubutor... dziala zawsze + jak sie wlacza drze mi sie taki ochydny pisczyk: PIPIPI :lol:

 

A jak wylacze silnik to normalnie opada do konca... tylko czasami sie nie podnosi po zatankowaniu... znaczy sie podnosi ale trzeba przejechac kilkadziesiat km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Juz kiedys byl poruszany temat wskaznika paliwa i kontrolki rezerwy.U mnie tak jak u wiekszosci z was kontrolka jest, ale sie nie swieci.Jak samochod byl nowy to wszystko bylo ok ale po 3-4 latach szlag trafil kontrolke i mialem pare razy nie mila niespodzianke na drodze :( jaka jest tego przyczyna? ktos juz wspomnial cos na temat czujnika ktory znajduje sie w zbiorniku paliwa i to jest wlasnie ten problem :!: czujnik jest jedyna przyczyna tego problemu, a poza tym wskaznik paliwa jest bardzo malo dokladny.Mialem przypadki , ze wskazowka byla jeszcze nad czerwona kreska a paliwa w baku juz nie bylo, innym razem duuuuzo po nizej tej kreski gablota jeszcze smigala :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hardstyle Boy

a mi dziś zapaliła się kontrolka rezerwy.. wskazówke mam już prawie na końcu czerwonego pola....mam pytanko...ile jeszcze przejadę na 5litrach paliwa , głonie o trasę mi chodzi , mam silnik 1.3 :D czy to prawda,że jak zabraknie benzyny to może się pompa w aucie rozwalić ?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hardstyle Boy

hmmm ciekawe czy ta rezerwa jest taka dokładna jak w instrukcji jest napisane .. żebym pchać nie musiał, bo kanistra nie mam :D chciałem sobie zatankować BP Ultimate 98 to facet mi powiedział,żeby najpierw wyjezdzić poprzednie paliwo z baku , bo jak się zmiesza to się nic nie odczuje podobno.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy pompy - podejrzewam, że nie powinna się rozwalić, bo jest zabezpieczona. Nie załączy się przy braku napływu paliwa na ssanie. Mam na myśli tylko K11. Kiedyś zaparkowałem ojca K11 pół na chodniku, pół na ulicy, z jednej strony koła były wyżej i już nie odpaliłem, mimo że było ok 5-8l (rezerwa zapalała na wybojach i zakrętach).

 

A na zapalonej rezerwie K11 1.0l można delikatnie przejechać w lato 100-120km (oczywiście przy kilku zachowanych warunkach typu dobre paliwo, lekka noga itp:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość barton1987

Witam. Jestem nowym posiadaczem K11 97 :) Czy w K11 jest kontrolka rezerwy paliwa? Staram się odwiedzać stację jak wskazówka wchodzi na czerwoną kreskę i niechcialbym się kiedyś w drodze zdziwić :)

Witaj.

Posiadam Micre z 98 roku , wersja po lifcie. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że taka kontrolka się znajduję (przynajmiej u mnie :D) Zapala się miej więcej gdy kreska jest na połowie czerwonego pola i także jest krótki alarm dzwiękowy gdy się zapala.

 

a mi dziś zapaliła się kontrolka rezerwy.. wskazówke mam już prawie na końcu czerwonego pola....mam pytanko...ile jeszcze przejadę na 5litrach paliwa , głonie o trasę mi chodzi , mam silnik 1.3 :D czy to prawda,że jak zabraknie benzyny to może się pompa w aucie rozwalić ?? :shock:

No właśnie to jest pytanie , wie ktoś może ile jest paliwa w baku gdy zapala się rezerwa? Nissan micra 1.0 16V

 

A skoro jest to w którym miejscu? Chyba nierozszyfrowalem z 3 kontrolek ale to chyba od ABS'u i automatu którego nie mam. Czy może podświetla sie dystrybutorek obok wskaźnika?

 

A to normalne że wskazówka nie schodzi do zera po wyciągnięciu kluczyka?

U mnie wskazówka opada do końca gdy wyciągam klucz i wraca w mgnieniu oka gdy włączam zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód mi się zatrzymał z powodu braku paliwa, pojechałem na stacje rowerem, wlałem litr benzyny do butelki i pojechałem na stacje mikrusem która była odległa o 1 kilometr. Następnie zrobiłem zdjęcie na którym pokazuje jak wygląda wskazówka gdy nie ma u mnie benzyny ;D

 

post-11118-1270573357,5758_thumb.jpg

 

 

kontrolka rezerwy to ta pierwsza z lewej co się świeci ;D taka pomarańczowa z narysowanym dystrybutorem ;-) zapala się gdy wskazówka jest lekko NAD czerwonym polem, przejeżdżam na niej około 40 kilometrów i dalej nie ryzykuje.

 

tak to u mnie wygląda, silnik 1.0

Edytowane przez miela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też musiałam sprawdzić, czy działa u mnie kontrolka rezerwy paliwa- moją Micrą jeżdżę niecały miesiąc, ale dopiero wczoraj pierwszy raz miałam okazję się przekonać jak to faktycznie jest z tą rezerwą:)

zaświeciła się (dokładnie w połowie czerwonego pola wskaźnika poziomu paliwa), zapipało przy tym dosyć głośno, a jak podjechałam na stację, żeby nalać DO PEŁNA, weszły 32,2 l.

Poniżej zdjęcie deski rozdzielczej z zapaloną kontrolką- Micra r. 2000, (benzyna 1.0;) )

post-32821-1270924579,2146_thumb.jpg

Edytowane przez madzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię troszkę możę komuś sie przyda

 

Nie zpalała mi się w k11 też kontrolka rezerwy, nigdzie nie mogłem wyszperać co to może być, i rozkimałem temat poniżej pływaka idą 2 kable rozebrałem ten element ale wyleciały częsci, miernik w dłoń i kontrolka w zegarach zaczeła działać - diagnoza postawiona termistor czujnika rezerwy (można kupić na allegro) do wymiany i kontrolka świeci aż miło

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja w mojej K11 z 1994 roku jeszcze nie uświadczyłem tej kontrolki zapalonej, nigdy. Trzeba by zaprosić Chuck'a Norris'a, podobno przy Chuck'u świecą się wszystkie kontrolki, bez wyjątku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam !!!

Czujnik od paliwa nie pamiętam, ale rezerwa (termistor) ok, podane przez Ciebie wartości to 12,1V (napięcie aku) i 14,2V (prąd ładowania).

Pozdro.

Edytowane przez walti
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie w zegarach. U mnie było raz też taka sytuacja, że jedna przepalona żarówka w zegarach, powodowała że non stop świeciła się inna.

Wymieniłem przepaloną i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapala się tylko gdy napięcie wzrośnie 14.2 V . A gdy tylko zapłon przełęczy sie, nie świeci gdy jest 12.1V. Czyli radzisz sprawdzić żarówki?

Edytowane przez Bocian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle żarówki, co ścieżki. Czasem wilgoć może robić takie rzeczy, że powstaje przebicie między poszczególnymi ścieżkami. A te są dość wątłe na tej folii w zegarach w K11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nawet nie wiecie jak sie zeszukałem tego tematu....

jako ciekawostke powiem, że szukałem czegoś o linkach ręcznego, bo jak może wiecie ok 100zł sztuka.

chciałbym podziękować PawełSałata  :wave: 

musze jednak rozebrać te zegary....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...