Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] spalanie 2.2 diesel


Gość Romiooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 2.2 Di pali w mieście 8-8.5-9 przy dynamicznej jeździe według komputera. Według wskazań dystrybutora spalanie wynosi 8 przy wskazaniu komputera 8.5.

 

W trasie to 6.5 -7.5 w zależności jak bardzo się śpieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile tego dymu jest i przy jakich obrotach się pojawia. Możliwe że na trójce też dymi ale nie kręcisz go na tak wysokie obroty.

Temat dymienia jest dość szeroko omówiony na forum.

 

ps. Na 99% masz wersje 2.2 di. Dci zaczęli robić dopiero w 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!!! Posidam P12 2,2 ddti 126 kM japonczyk i moje spalanie po mieście to ok 7,4 do 7,8, a na trasie t 6,8 do 7,o l/100km. Wszystko zależy od zalanego paliwa tzn ON. Ja przez 1 rok tankowałem na 1,2,3 przy Cerfurze(nazwa po polsku),i stwirdziłem, że mój Nissan stracił kilka koni, pojechałem do mechanika żeby sprawdził, czy czase nie siadł mi przepływomierz lub coś innego. Podłączył pod kompa samochód i zadnych błędów nie stwierdził. Polecił mi lać lepsze paliwo ( ON ). Po wyjechaniu z warsztatu pojechałem do stacji LOTOS i tam zalałem Lotos ON Dynamic ( jest droższa ok 10 gr od zwykłego ON ). Po przejechaniu trasy 363 km w jedną stronę w warunkach trudnych ( deszcz, naprawa szosy, ruch wachadłowy, trasa po mieście itp) stwierdziłem, że ok 1 l/100 km mniej mi spalił mój NISSAN PRIMERA P 12. Srednie prędkość na trasie wyniosła ok 80 km/godz. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...