Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ga16ds i LPG ?


Gość EnDrIu WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie, ale wszyscy mówicie tu o silnikach GA16DE, a czy ktoś ma zagazowany ten silnik w gaźniku?

i czy są jakieś różnice?

Właśnie się zastanawiam nad gazem I gen do sunny 1,6

Wiem że możliwe jest wykożystanie dużej części instalacji z mojego drugiego auta (instalacja ma pół roku, i przbieg ok. 7 kkm)- ale czy to będzie miało jakikolwiek sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gaz I gen w tym silniku i nie ma z nim wiekszych problemow. Auto jezdzi ok pali w normie. Jak moj tata nim jezdzil to schodzil ponizej 9l :shock: Mi ta sztuka udala sie chyba raz czy dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalkę I generacji i do regulacji muszę jechać 2 razy w roku. W dodatku gaziarze za pierwszym razem i tak coś spierdo*ą więc trzeba jechać do poprawki.

Sporo więc zależy od ustawienia mieszanki, co w tym aucie chyba łatwe nie jest.

 

Jedni gaziarze twierdzili, że można do tego silnika zamontować instalkę z kompem, inni, żę tylko na śrubę bo sonda lambda jest dość prymitywna i na dobre niczym nie steruje.

 

Podczas jazdy na gazie czuć u mnie dużą różnicę (na minus) , chociaż na benzynie i tak wyścigówka to to nie jest.

 

Jedyny plus, czyli spalanie: u mnie średnio 8-9 litrów (latem).

 

P10 GA16DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.4ds instalke i gen.mikser 34mm pali ok 11l +przyspieszony zaplon prawie na max, wywalona rura od kolektora z cieplym powietrzem. i w tej konfiguracji do 3000obr roznica miedzy lpg a benzyna znikoma dopiero na wysokich obrotach na benzynie jest troche lepiej. w kazdym razie jestem bardo zadowolony . instalka ustawiona tylko raz rok temu podczas instalacji instalki. po czym moja korekta (odkrecenie sruby o 2/3 obrotu :twisted: ) i do teraz pali i zbiera sie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ga16ds inst 1 generacji mikser nie pamietam jaka ma srednice , zaplon ok3 mm od konca, pali trudno powiedziec zalezy od nogi, temperatur i dlg pokonywanych odcinkow(u mnie od 1 km do 5km najczesciej), jak jest powyzej zera nei przelaczam na benze go, mialem nieuregulowany skald miesz wolncyh obrotow teraz juz OK schodzi duzo ponizej 0,5 nawet 0,1 -0,2

zanim nie przyspieszylem zaplonu w dolnym zakr obrotow masakra spalanie do 20 , teraz osiagi i spalanie ok miesci sie w cyklu mieszanym 10-14 ale nie bede pisal jak jezdze :):),

sadze ze przy spokojnej jezdzie w miescie ok 10 wyjdzie a przy mojej to i 15 na 100 chapnie,

problemy pojawiaja sie dla gaziarzy przy zalozeniu miksera nie moga dobrac bo gaznik ma taki wypust na wtryskiwacz i to przeszkadza, mi najpierw zalozyli taki wysoki mikser ze obudowa filtra obijala o maske, pozniej zmienili na nizszy i o szerszym przekroju, dynamika sie zwiekszyla, glowna srube mam odkrecona na maksa , niechce zeby na wysok obr brakowalo mu lpg bo bedzie chodzic na powietrzu i sie powyala wszystko i silnik kaput

generalnie na chwile obecna jestem zadowlony-gaz tankuje na orlenie (albo tesco-z orlenu maja)

raz zatankowalem na jakiejs stacji nei pamietam jak sie nazywa ta siec, ale na drugi dzien filterek gazu wymienielm , bo niechcil jezdzci powyzej 3000tys obr

reduktor mam lovato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I generacja - Lovato - mikser nie pamietam -

troche dziury na niskich obrotach do 2500 rmp brakuje mu momentu potem jest lepiej - prawdopodobnie II ga generacja by to skorygowała - ale sondę mam padniętą wiec sie nie silę na wymianę

spalanie ok 9 l/kkm cykl mieszany

usterki - brak poza pekającym wężykiem od podciśnienia i nieszczelnośći

ekslploatacja - 320 kkm na gazie i 2 x wymieniane membrany w parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...