Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan N15 czy N16 - zawieszenie ????


Gość Sck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam niemaly dylemat. Sprzedalem wlasnie moja almere N15 '97 1.4 16V - samochod spisywalam sie super ale golas (brak klimy mnie zabijal:)) mam na zakup samochodu 4000 euro i mam zamiar jechac do Niemiec w przyszlym tyogdniu. Moje pytanie jest anstpeujace, czy warto kupic ALmerke N16 czy raczej N15 z '99. Rodziec jezdza N16 z 2005 i musze przyznac ze zawieszenie w mojej N15 bylo duzo bardziej komfortowe. W N16 starsznie odczuwa sie wyobje i nierownosci. Co o tym mysliscie, jakie sa jeszce znaczace roznice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak na te n16 narzekacie. Szczegolnie ze nawet ich nie posiadacie i nie wiem czy kiedykolwiek nimi jezdziliscie. Przeciez poza wadliwa seria silnikow QG18DE, ktore braly olej nic zlego z tymi autami sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście wręcz śmieszni no to trzeba powiedzieć sobie szczerze.

Zawieszenie Almery słabe?. n16 to ciekawe czytałem o tym aucie nie jeden artykuł i tak się składa że w każdym z tych artykułów czy relacji zawieszenie N16 jest bardzo trwałe tak jak i całe auto pozwolę sobie przytoczyć cytat z gazety motor " Niełatwo o zarzuty" ; " Almera N16 ginie w tłumie ale nadrabia trwałością " Do jakości wykonania nadwozia i zabezpieczenia antykorozyjnego trudno mieć zastrzeżenia" Acha to co mówicie to też nie prawda porozumienie z renault rozpoczęło się dopiero po 2003 roku a kolega nie chce kupić takiego rocznika !!!

Tak więc almerki N16 naprawdę są przyzwoicie wykonane i bardzo dobrze się nimi jeździ nie mówie że N15 jest jakimś syfem bo nie jest ale bez przesady wasze oceny n16 są nie sprawiedliwe większość z was krytykujących nigdy nim nie jeździła i to najbardziej wkurza.

Ja to auto polecam jak najbardziej! Fakt że silniki renault to dla mnie jest syf i nie kupiłbym jakiegoś tam disla 1,5Dci ale moje 2.2 DI jak najbardziej mi odpowiada.

Podsumowując jest to fajne Angielsko- Japońskie auto dynamiczne i przepięknie na mój gust wyglądające

Ps. Ja mam przejechane 135000km i zawieszenie jak i inne podzespoły auta bez zarzutu niedawno miałem przegląd ja nawet tłumik mam jeszcze oryginalny i jeszcze fakt że łańcuch rozrządu praktycznie nie wymienny bo nic się z nim nie dzieje naprawdę polecam auto !

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 09:11 ]

acha kolega jak będzie czytał te posty niech spojrzy na ilość postów i staż na forum tych klubowiczów którzy krytukują N16 bo oni mają po 30; 40 postów a ci co bronią N16 nawet po 800 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, większość silników Renault diesla to syf, ale te montowane w Nissanach akurat nie sprawiają większych problemów. Jakoś nie widuję w serwisie Almer i Primer z dieslami Renault, które by przyjeżdżały na ponad planowe wizyty. A 1.5 dCi ma opinię bardzo dobrego silnika. Ja sam się Was dopytywałem czy polecacie taki silnik. Pomijając fakt, że odpowiedzi było tyle co kot napłakał, a te co były składały się z trzech, czterech wyrazów, to poza, Waszym zdaniem, kiepską dynamiką i głośnością (ale to norma we wszystkich Almerach) nie znalazłem słów krytyki na temat tego silnika.

 

Panowie od N16 - narzekacie, że ktoś krytykuje ten model nawet nim nie jeżdżąc. To ja powiem - krytykujecie 1.5 dCi nawet nim nie jeżdżąc.

 

A na forum również nie widzę ciągłych postów proszących o poradę na temat tego, że coś się dzieje z 1.5 dCi. Może i Almer z tymi silnikami jest mniej na forum, niż z 2.2 Di, ale nawet biorąc to pod uwagę, awaryjność tego silnika nie wygląda na wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie w N16 jest jednym z najlepszych w swojej klasie i wogóle N16 jest bardzo trwałym samochodem , także Sck, nie czytaj tych bzdetów bo oni na codzień jeżdzą tylko N15-kami i za dużo to nie wiedzą..... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o niezawodnośc N15 to zupełnie inna liga niż N16 sytuacja się odwraca jeżeli weźmiemy pod lupę wyniki testów zderzeniowych... niestety tylko na tym polu N16 przewyższa N15 a życie ma się tylko jedno :) Mimo wszystko nie zamieniłbym N15 na N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swoją n16 w marcu 2007. Auto ma przejechane 115tyś km z czego ja zrobiłem 12tyś. Autko określam jako niezawodne, wygodne i komfortowe (oczywiście jak na ten przebieg, który nim zrobiłem). Z tym silnikiem, który mam jest do tego dynamiczne i oszczędne.

 

Wcześniej miałem Hondę Civic z '96 (made in Japan) i trzeba przyznać, że było lepiej wykonane. Mimo przebiegu koło 400tyś km tylko po polskich drogach nic nie trzeszczało. Moja n16 poskrzypuje sobie radośnie, ale to jedyna uciążliwość.

 

Mój brat ma n15 z '98 i jeździ nią od roku. Auto również niezawodne, ale skrzypi tak samo (czyli miejsce produkcji nie ma znaczenia) i zdecydowanie niższy komfort. Chce zamienić na n16.

 

Sumując n16 to solidne auto, tak jak n15. Wykonanie podobne, nie najgorsze, ale jednak nie rewelacja. Z powodu różnic technologicznych w podukcji i konstrukcji wygodniejsze i bezpieczniejsze.

 

ps. zupełnie nie rozumieme aluzji do zawieszenia.jest proste i trwałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antylopnik

Mam N16 z 2001 roku i przejechanych 200 tk. Jest parę rzeczy do których można się przyczepić ale NA PEWNO nie do ZAWIESZENIA. Moje auto większość kilometrów przejechało po dziurawych polskich drogach, zawieszenie nie wykazuje najmniejszych luzów, amortyzatory ciągle tłumią b. dobrze, auto jedzie prosto jak strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: Jeździłem bardzo długo i różnymi n-16 i zawieszenie było ich najlepszym punktem ( n-15 jest bardziej komfortowe ale strasznie nie stabilne ) Teraz jeżdżę nowym renaultem i bije na głowę wszystko co miała n-16 poza zawiasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nieźle ewoluuje, najpierw totalna krytyka ze strony uzytkowników n15 a później zachwyt tej drugiej strony ale każdy ma prawo do własnej opinii a moja poniżej:

auto zachowuje sie stabilnie i to fakt a zawieszenie podobno jest trwałe tak słyszałem nawet w ASO ale jest ono bardzo głośne i osobiście mnie to wkurza (pisałem w innym poście że jak pytałem w ASO o szarpaki to mi powiedział, że nie poleca bo to zawieszenie takie jest no chyba że ostatnio coś się pogorszyło to wtedy można sprawdzić a tak to szkoda kasy), a strzały przy zjeździe z krawężnika (poruszane również na forum) to wg mnie już nieporozumienie.

O trwałości napisałem, że podobno jest gdyż u mnie przy 120tys prawdopodobnie są do wymiany poduszki przednich amortyzatorów co by tej tezy niestety nie potwierdzało.

Jak jest w n15 nie wiem więc nie będę porównywał tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej adekwatnym będzie chyba raport z 2006r gdzie wśród aut 7 letnich N 15 plasuje na 12 pozycji pod względem niezawodności a N16 wśród np 6-7 latków bo wtedy zaczęła się produkcja, bodajże na 60-tej. Jedynym mankamentem jest rdza. N15 zardzewieje prędzej niż N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega olgi pojechał po całości tylko szkoda że nierzetelnie bo akurat w raporcie 2006 N16 w grupie do 7 lat została sklasyfikowana na 18 miejscu a oprócz "normalnych" Audi A2 i Toyoty Yaris lepsze były tylko same perełki samochodowe. Tak więc olgi więcej szacunku dla N16. Ja wylałem trochę żółci co mnie w tym aucie boli ale ogólnie jestem z niego zadowolony i jako użytkownik nie moge nie zareagowac na ślepa krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego "marb" napisałem" bodajże". Skoro kolega twierdzi, że jest to 18 pozycja to chciałbym to zobaczyć w raporcie. U mnie w rodzinie jest N16 i N15 Różnica wieku między nimi to 3 lata, przebieg podobny. Sorki ale stosunek czasu spędzonego w warsztatch jest mniej więcej 1:10 na niekorzyść N16. Cóż może kiepski egzemplarz się trafił aczkolwiek wyjątki potwierdzają regułę. Ślepa krytyka?? Jak krytyka, to są fakty. Tak jak napisałem N15 wypada gorzej (ale też nie tragicznie) pod względem korozji no i jak już ktoś chyba dodał w "crash testach " N16 jest bezpieczniejszy. Wszystko inne hm!!! bez komentarza. Swoją drogą każde autko jest dobre póki jeździ i się nie psuje a koledze "marb" właśnie takiego autka życzę.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgi po co te nerwy, napisałem że twój post nie ma pokrycia w faktach w cześci dotyczącej raportu - jak chcesz zobaczyc raport to wpisz w google "raport awaryjnosci 2006" i bedziesz miał potwierdzenie.

Twoje tłumaczenie o "bodajże" to tak jak sorki ale tłumaczenie Macierewicza, że uzył "skrótu myslowego" - poprostu wystapiła za duża rozbieżność rzeczywistości z głoszonymi treściami

Aha i nie bronię N16 tylko bronię prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marbi proponuję wrócić do źródeł języka i sprawdzić sobie różnicę między "bodajże" a cytowanym "skrótem myślowym" Jeśli jej nie widzisz to szkoda. Po drugie to nie jest forum polityczne ani językowe więc zostawmy te sprawy (i pana Maciarewicza również) w spokoju.

Wracając do sedna sprawy. Raport Dekry z 2006 podaje, że wśróda ut 5-7 lat Almera jest na 18 pozycji (chodzi tu o N15 i N16) W/g rankingu TUV (www.roadlook.pl) wśród aut 7 letnich (czyli tylko N15) jest już na dobrej 12 pozycji.

Znacznie gorzej jest tylko z N16. Wśród aut 3-5 letnich jest na 43 miejscu (więc stąd moje słowo "bodajże") a wśród aut 0-3 lat na 52. Uśredniając więc dużo się nie pomyliłem a swoją drogą kolego Marbi z twoją rzetelnością informacji też bywa różnie.

Na pocieszenie dodam tylko, że są auta które wypadły jeszcze gorzej od Almery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...